Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Експеримент - различни чипсети (SoC) - поведение в реални условия на
#1

 
   
 
Здравейте колеги. Днес се заиграх с едно приложение, коеото показва работата на отделниете ядра на даден чип, в "реално" време. Та заснех едно видео, от което може да се види поведението на Exynos 7420 и Mali-T760 MP8 в Galaxy S6. Играта която върви е NOVA 3, като в същото време телефонът прави запис на екрана със 720p и 60fps. Работи и въпросния уиджет за CPU ядрата. На заден план работя и всички останали приложения, които са типични за смартфоун (вайбър, ФБ, чатове и т.н...) .

Та на клипа ясно се вижда поведението на чипа, честотите на които работи и представянето, което доставя. Изглежда NOVA 3 е добре оптимизирана, понеже телефонът се справя.

Ако някой има желание, може да сподели подобно видео с друг SoC. 

Програмката за запис е https://play.google.com/store/apps/detai...free&hl=bg




Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
Аксесоари
#2
Wink 

Аз го пробвах за LG G4 .


Xiaomi Mi 11 Ultra 12GB
Цитирай
#3

LG G3
Chipset - Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801
CPU - Quad-core 2.5 GHz Krait 400
GPU - Adreno 330


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

Qualcomm Snapdragon 800 Note 3 играта е City Racing 3D безплатна в маркета >> https://play.google.com/store/apps/detai...ng3d&hl=bg




Защо така смали екрана този You Tube не знам Unknw_mini

Ето го девствен >> https://drive.google.com/file/d/0Bzy8KhJ...sp=sharing


Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Радо ,  дай от настройките на програмата да заснема в лендскейп режим.

И SD 801 в G3 се справя без проблем. Това е показателно колко производителни са станали SoC-те.

G4 със SD 808 също лети.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#6

Device: LeTv X600
    SoC: MediaTek Helio X10(MT 6795)
    CPU: ARM Cortex A-53,2000 MHz,Cores: 8
    GPU: PowerVR G 6200,700 MHz

На фона на Snapdragon-ите,аз с това Helio X10...... Smile



Цитирай
#7

Ей как му бях хвърлил око на това LeTV! Че какво му има на Helio - то?

М/у другото се забелязва привсички, че се използват поне 4-5 ядра и нагоре. Така че твърденията, че приложенията не били оптимизирани да ползват чипове с много ядра, трябва да ги забравим. А и не отдавна имаше един много подробен анализ в Anandtech, с доста тестове и там практически се доказа ползвата от повечето ядра и в по - доброто използване на енергията.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#8

Нищо му няма на Helio-то.....Ако не си фен на Xiaomi и се чудиш за backup телефон-вземай го.... $180......Какво му плащаш ? Работи "like a charm"...... Smile
Цитирай
#9

Ако правилно разбирам показаните резултати, се ползват около 20-30% от възможностите, така ли? И то при най-тежките приложения (игри, видео, едното май е телевизия). Защо аджеба тогава е тоя рев за още и още хардуер? Като 70% от сегашния е само за мерене на ... (разбирай бенчмаркове). На това Хелио какво трябва да му пусне човек, за да го "изпълни"?

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#10

Две игри на Multi-window Tooth
Цитирай
#11

Цитирай
#12

Има ли смисъл да го пробвам на архаичен MTK 6582? Lol

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#13

LG V10 - Snapdragon 808 и Adreno 418



Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)