Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

G4 vs Z5 vs M9
#1

Време за преподписване на договор и избор на флагман Smile

От 2 години ползвам М7 и съм доста доволен.. Всъщност карам на HTC от времето на Touch 1.. после HD2, Sensation и М7..

LGто доста ме изкушава заради външния вид (кожата ами харесва) и изкушаващата камера.. Предвид телефоните ми до момента, ХТЦ никога не са се славели с кой знае какви камери...
Може би и заради това рядко снимам с телефона.. имам си фотоапарат.. , но пък той не може да се мъкне навсякъде.. Та още не съм решил за себе си дали камерата ми е толкова важна.. защото може би не снимам толкова с телефона, заради посредствените ми камери до момента.

Z5 не ме грабна заради постния си интерфейс.. и при положение, че G4 го бие по камера.. което иначе е силната страна на сони.. та някак си остава настрани

От друга страна обожавам блинк фийд! Постоянно си го прелиствам и незнам как ще се лиша от него. Именно заради Сенс и Блинк фийд клоня към М9, но незнам дали изобщо си заслужава ъпдейта.

Що се отнася до използването.. игри на тел не играя .. поща, месинджери, соц. мрежи основно. М7цата ми напоследък трудно изкарва цял ден, та си взех въшна батерия. Иначе е като нов.

Всякакви коментари ще са полезни. Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Като си доволен от телефончето защо не си купиш нова батерия и не си спестиш някой друг лев. Smile
По темата- съвсем пристрастно съм за Г4 !

LG G4
Цитирай
#3

Сонито или Корейския производите на телефони , които са пред фалит , но пък М9 е много добър
Цитирай
#4

Щом ти допада външния вид на LG и можеш да живееш със софтуера им - определено той е правилният избор за теб. Камерата му е на високо ниво, батерията му също е стабилна, софтуераната му поддръжка (поне за сега) е добре и като цяло ще ти хареса.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#5

Г4 получава първи(изкл.нексусите)андро 6,хич да не е,са добри.камерофон на годината,много красив ui....Smile
Цитирай
#6

Камерата на лг то е може би по-добра от тази на сонито,но и в двата има много добри камери.Сонито е прахо и водоустойчиво,ако това е плюс.По-мощно е.За друго не се сещам.Разлика във флагманите много няма.
Цитирай
#7

Камерата на SONY Xperia Z5 e по-добра от на LG G4
Иначе аз съм за SONY Xperia Z5 , но ако искаш виж също и Samsung Galaxy S6, S6 Edge и iPhone 6S
Цитирай
#8

Iphone 6s тази година изобщо не е с топкамера. Това е друга тема. На Z5 камерата при видео има супер много "шум". Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#9

(2015-12-02, 20:56:49)GL0BAL написа:  Камерата на SONY Xperia Z5 e по-добра от на LG G4

Да..... само на хартия обаче. Снимките при слаба светлина при лъжито със сигурност ще са по-добри. Не че снимките от Z5 ще са лоши - напротив, телефона прави много добри снимки, просто при слабо осветление тези на G4 ще са по-добри. При дневна светлина обаче сонито има как да има предимство, тъй като елджито решава да преекспонира понякога цветовете.

Сони винаги слагат много добър хардуер от към камери, но софтуерната им обработка ги спъва жестоко.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#10

Брех,за първи път чета толкова правилен коментар на усмивката.
Цитирай
#11

Избери м9.Камерата не е толкова зле, колкото я изкарват. Всъщност на тъмно с HDR стават добри снимки.На светло отдавна всички телефони снимат добре.Преувеличено е и греенето на Снапдрагон 810.И ако харесваш Сенс и Блинкфийд, и този уникален дизайн от м7 насам, нищо друго няма да ти хареса така и да ти даде това уникално усещане.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#12

(2015-12-03, 00:14:49)oxy2 написа:  Брех,за първи път чета толкова правилен коментар на усмивката.

Те всичките са ми правилни, просто на някои понякога реалността не им отърва (:

Цитат:Избери м9.Камерата не е толкова зле, колкото я изкарват. 

Да не се самозалъгваме. Камерата е доста зле. Да, при добра осветеност ще заснеме добра снимка, ма при добра осветеност и старото сони К800 ще направи добра снимка (ако не по-добра и от htc-то даже). Въпроса е какво се случва като няма светлина.... и положението не е красиво.
Във всички случай при наличието на G4 и Z5 на тема камера М9 изобщо не им е в категорията. Ама грам даже.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#13

Благодаря на всички отзовали се.

ДНес ще направя още един тур на магазините да ги поразцъкам. Клона към М9 най-вече заради Блинкфийд-да (постоянно го ползвам)... а камерата не ми е чааак толкова важна .. (нали в момента съм с 4 ултрапикселовата Smile и живея с нея нормално )

Освен него на кантара е й (анатема за този форум) Лумия 950 (която има невероятна камера, но пък е доста пластмасов и.. уиндоус..
Цитирай
#14

Избора ти се свежда до М9 и А9 като гледам.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#15

^A9 не! Според мен не си струва. Единственото хубаво в този телефон е дизайна, и това че идва с андроид 6.0. Иначе искат много пари за този хардуер. А не знам дали сте видяли но за да го отключиш с пръстов отпечатък първо трябва да натиснеш power бутона и тогва да сложиш пръст за да се отключи.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#16

(2015-12-10, 23:30:12)dada_ написа:  А не знам дали сте видяли но за да го отключиш с пръстов отпечатък първо трябва да натиснеш power бутона и тогва да сложиш пръст за да се отключи.

Не, не сме видяли. Защото не е вярно. За да го отключиш, само докосваш с пръст сензора. Не е необходимо преди това да се натиска никакъв power бутон. Wink
Цитирай
#17

^Опс сорка за грешката, правописната. Иначе ето какво гледах аз: 3:40! Да та след доглеждане - явно е малко по-бавен или нарочно първо ти се показва lockscreen-a и тогава се отключва. Объркал съм се!
 
Иначе все още съм на мнение, че за тези пари, за които се продава в България - не си струва!

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#18

Още се двуомя.. а вече трябва да решавам.. а в менюто влезе и М9+ .. има ли някой представа чак толкова ли му е трагична батерията? С лоша камера ще преживея... но ако към нея добавим и трагична батерия.. везните на sense/blinkfeed ще олекнат.

Моя М7 е на 2 години и вечер трябва да стискам палци ако не съм у нас..
Цитирай
#19

Не батерията, а процесорът му е трагичен на М9+
Цитирай
#20

Надали ше се забележи, при положение, че не играя игри?
Цитирай
#21

Аз се бях затичал към А9, но в техно..... от Z1 свалих няколко снимки върху htc то да ги сравня директно. Шокиращо малко, но сонито извади по добър детайл и по вярно цветопредаване.

Samsung a40
Цитирай
#22

(2015-12-16, 20:31:03)flammen написа:  Аз се бях затичал към А9, но в техно..... от Z1 свалих няколко снимки върху htc то да ги сравня директно. Шокиращо малко, но сонито извади по добър детайл и по вярно цветопредаване.

Камерите на HTC не са им силната страна, мисля, че това е всеизвестно, M9 е доста по-добър от A9, ако извадим камерата M9 e един от най-добрите андроиди в момента.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)