Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заключен към МТЕЛ
#1

Здравейте, установих че телефона ми е заключен към МТел. Обадих се на оператор да ми го отключат и към други оператори и ми поискаха 150 лева за услугата и че ще е безплатно, когато ми изтече договора от 2 години. Това нещо възможно ли е, тъй като доколкото знам това вече не е практика със заключването. Приятелката ми има телефон закупен от Теленор и си вървеше с моята карта.

Google Pixel 8 Pro Bay 256GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако не греша, телефоните се заключват, ако са купени на лизинг. И да, след изтичане на договора, ще ти го отключат безплатно.

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#3

Btw телефона ми не е купен на лизинг.купих си го наведнъж. Това има ли значение в крайна сметка да знам дали да ходя до някой магазин да се разправям

Google Pixel 8 Pro Bay 256GB
Цитирай
#4

По принцип,само МеНТЕЛ,си заключват телефоните.Но,ако е закупен на лизинг,веднага щом го изплатиш трябва да ти дадът кода.А,ако е закупен в брой,също трябва да ти дадът кода безплатно.Отивай в някой офис,да се разправяш.Успех Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#5

Аз доколкото имам спомени това с кода не беше безплатно дори и като ми изтече лизинга. Искаха ми 50 лв за кода на нокийка с фенерче
Цитирай
#6

Разрових се из нета и наистина, това което са ми казали е правилно. Телефона е зкупен с договор (т.е. с намалена цена) и може да бъде отключен безплатно след изтичане на договора ми с тях, което автоматично ще означава и че ще се прехвърля задължително на друг оператор Smile

Google Pixel 8 Pro Bay 256GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)