Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia Z5 ще получи Android 6.0 следващия месец
#1
Information 

[Изображение: yXEQnC5.jpg]


Техническия журналист @Ricciolo1 съобщи в twitter, че Sony Xperia Z5 ще получи Android Marshmallow през януари 2016 година.

Линк към цялта статия -->


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ще закъснеят спрямо конкуренцията. Но да се надяваме да изкарат пореден стабилен ъпдейт.
Цитирай
#3

Започнаха със сертифицирането на японските модели.  Big Grin Засега в Wi-Fi Alliance, но се очаква до 2-3 седмици и в PTCRB.

[Изображение: Android-6-Wi-Fi-Certified-Xperia-640x368.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#4

Някой да има някаква информация за marshmallow на Сони ? От както дойдоха коледните празници androidpit спря да обновява информация. Само по форумите като xda и нашия мога да разбера нещо и то ако има нещо по-глобално (например на LG G3 пуснаха 6.0)
В xda дори спряха да пишат за concept rom-a, сякаш всичко замря.. А как се радвах, че скоро ще получим новия андроид, то излиза, че ще го получим последни ..
Цитирай
#5

Предполагам, че ще е съвсем скоро, защото Sony спряха по средата обновяването на Z5 до версия .200 (5.1.1) и това се случи седмица преди празниците. Трябваше ъпдейта вече да е продължил.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#6

http://www.mobipicker.com/xperia-z5-z4-z...rshmallow/
Вероятно другия месец в средата, най-рано
Цитирай
#7

Sony и Samsung се надпреварват кой ще си ъпдейтне флагманите по - бавно. Битката е жестока...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#8

Предвид факта, че htc и lg (и други) се представиха толкова добре тая година с ъпдейтите си, това което правят сони и самсунг е безумие, наистина. Да не говорим, че (по-специално самсунг, но и сони) далеч не предлагат евтини устройства, че да проявяват такива своеволия.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#9

Не, тук грешиш...
Предвид факта, че си вземаш устройство за бон и 200, правят бета концепт още октомври за андроид 6 и накряя Z5 ще получи без концепт андроид преди теб и в същото време това ще стане след почти половин година от както го има тая бета... А да не говорим, че HTC и LG дори нямаха бета, а го получиха рано, рано както и моторола.
Аз почнах да ги намразвам Сони само заради това чакане, ще ги заобичам, ако чакането наистина си заслужава като например както се получи с Htc - там производителността се вдигна двойно при М9.
За Самсунг тцтц... Баща ми още не е получил нещо ново на Grand Duos Neo и си стои на 4.2, а мама със S3 мини и тя дори не е получи както С3 всички ъпдейти (поне до 4.4)
Цитирай
#10

Трай бабо за хубост. Ако искаш ъпдейт, който да НЕ срива телефона, ами даже да го оправи , ще чакаш.
Не виждам за какво се бърза?! Ще ти го пуснат сега и после ще кажеш "Ами то бъгаво, защо го инсталирах?". Рано или късно ще го пуснат - нали са потвърдили. Самсунг - и те, макар че те имат доста по-малко потвърдени.
Цитирай
#11

Добре де...нали на Сони софта е най-близък до чистия Андрю!? Интересно защо вече 3 месеца след излизането на 6.0 още няма ъпдейт за Z5. Айде Самсунг да ги оправдаем с ТW, но Сони? TW е доста модифициран спрямо чистият андроид и отнема повече да го направят, като добавим и проблемите с РАМ, които имат Самсунг...ясно е. Сони от друга страна винаги са имали стабилен софт (или поне аз не съм чел за някакви сериозни проблеми) и се учудвам за забавянето.

Това, че получаваш ъпдейт по-рано от 3-4 месеца след излизането му официално, не означава че ще е бъгав. Нито излизането му по-късно означава, че ще е по-качествен. Освен това при всички големи ъпдейти винаги има нещо, което не е наред, при всички производители. От опит го казвам, а и на базата на инфото от разделите на всички марки. Дори и при некса има бъгове на новите версии и след това се пускат фиксове, а какво остава за другите, които модифицират софта си.
То е ясно, че всеки флагман ще получи 6.0, въпроса е да не го получи тогава, когато потребителите вече решат да минат на друга марка или да ъпгрейднат към по-нов флагман.

Моето мнение е, че като потребители всички заслужават навременни ъпдейти на топ устройствата на всички производители. Особенно когато потребителя е отделил една не малка сума за продукта на дадената компанията.

ПС. Явно всички ще трябва да проявим търпение към производителите и тяхното отношение към ъпдейтите, но все пак това са топ устройства.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#12

3-4 месеца от официалната версия на 6.0. Ама преди това имаха още 3 да работят с предварителните версии, които Гугъл им дават, уж именно за да ъпдейтват по - бързо. Samsung пуснаха 6.0 бета, после 6.0.1 бета. Тестовия период свърши... бяха обявили ъпдейта за края на януари. Къде е? Не е толкова модифициран новия TW. Доста близък е и това не им е оправдание. Аз си мисля, че нарочно не бързат, за да може да изкарат първо S7 с 6.0, което е жалко.

А Sony защо се бавят, нямам идея. Все още имам Xperia Z с 5.1 и наистина софтуерът им е доста близък. Последно четох, че потребителите са доволни от тяхната бета. Баси, големи компании, а не могат да си ъпдейтнат флагманите. 5 месеца, ако са им малко да си изчистят бъговете... да зарежат тоя бизнес и да започнат да се занимават с плетене примерно. Смешна история.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#13

(2016-01-23, 14:05:40)debug написа:  Трай бабо за хубост. Ако искаш ъпдейт, който да НЕ срива телефона, ами даже да го оправи , ще чакаш.
Не виждам за какво се бърза?! Ще ти го пуснат сега и после ще кажеш "Ами то бъгаво, защо го инсталирах?".  Рано или късно ще го пуснат - нали са потвърдили. Самсунг - и те, макар че те имат доста по-малко потвърдени.

От кога бавното пускане на ъпдейти е знак, че със сигурност няма да има проблеми? И обратното?
Това са глупости....

ToucHwiz- а при Samsung също не ги оправдава с бавното им ъпдейтване. Компания печелеща не знам си колко милиарда не може да си ъдепйтне телефоните навреме? Айде моля те... Като не можеш да смогнеш да пуснеш ъпдейта на време за всичките си телефони... ми не пускай 923497283472398 модела на година бе братче. И без това всичко излизащо от тях, което не е флагмен честно казано не става. 

Сони... те просто идея си нямат кво правят. Идея си нямат как да въртят бизнес. Пускат супер телефони (Z серията имаше тоооолкова голям потенциал) и след това си ги прецакват сами. Ще бавят ъпдейти, ще сложат ужасни камери и т.н. Като това им е "бизнес модела" скоро телефоните им ще ги купуват само die hard феновете им и се надяваме тогава да се чукнат по главата японците.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#14

Debug да ти мязам на пещерен човек? Щях да ти напиша същото като tda, но ме изпревари..
Аз ако исках нещио стабилно сигурно нямаше да се интерисувам от ъпдейт, на мен всичко си ми е наред. 
Не съм казал, че няма да го пуснат ъпдейта, даже съм постнал, че има вероятност да е другия месец!!
Ъпдейт сриващ телефона е пресилено, единствено от ромове на разни developer-и може да стане и то дори там не е сигурно..
Сами да те светна, че най-ранната бета е на Сони, а все още няма ъпдейт. При получилите вече не е имало въобще бета..
Цитирай
#15

Аз още си чакам обещания ъпдейт на 4.01.2016 за Sony Tablet 4...
Четох, че Холандски потребители съдят Самсунг заради неполучени ъпдейти Smile хахах Хората взеха да си търсят ъпдейтите по съдебен път. Тва са пълни глупости, тез компаний си правят каквото си искат!

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#16

Ъпдейта тръгна
От днес масово по целия свят
В момента го получава Z5
Compact и Premium все още чакат

...пуснаха и за Премиум и Компакт
Цитирай
#17

Значи слуховете за 7 март излязоха верни!  Big Grin

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#18

Сони и самсунг още малко да се бяха забавили и направо можеха да пропуснат Marshmallow... директно на Android N.
Истинско безобразие. Телефони за хиляди пари и да получават важни ъпдейти сума месеци след всички останали е свръх доза безхаберие.

Пак... Sony са вкарали някакви не лоши функции в новия ъпдейт. Самсунг сложиха компас на Edge панела (:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#19

С Marshmallow идва и подобрение в софтуера на камерата. Изключителен детайл при игличките!  Va

[Изображение: 296a5fc24d3b6bc6.JPG]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#20

(2016-03-08, 11:17:41)xn3k написа:  С Marshmallow идва и подобрение в софтуера на камерата. Изключителен детайл при игличките!  Va

[Изображение: 296a5fc24d3b6bc6.JPG]

Е крайно време беше.
Цитирай
#21

А ще получили опция/добавка за (скорост на затвора), защото каквото и да е подобрението без такава опция камерата при нощните снимки, ще е отново на това си ниво, а да имаш смартфон с въпросната опция е Безценно, най вече на тъмно!
Т'ва е мое мнение разбира се, и все пак ще е яко Wink
Цитирай
#22

Може и да получи, но в момента няма

Ако може да се вярва на тези тестове, производителността е значително подобрена
Z5 Compact
http://postimg.org/image/s7kz1305r/
Цитирай
#23

Ако под другия месец се има предвид този месец, да получи се. Както плюсове така и минуси. Според първите ми впечатления минусите са както следва: липса на Стамина режим, невъзможността някои приложения да се прехвърлят на картата памет. Плюсове: въпреки липсата на Стамина, батерията се държи една идея по-добре(според моето ползване) и камерата също е подобрена. Това е от един ден наблюдение, ще видим по натам.
Цитирай
#24

А глезотийките на новия лънчър не ти ли допадат?  Cool

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#25

Да си призная, още не съм се запознал с подробности, натоварено ми е малко тая седмица, това е което на мен ми се наби в очите на първо четенеSmile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)