Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

СПЕШНО! Проблем с Телефона..
#1

Здравейте


Телефона не иска да се включи, пускам го да се зарежда, изкарах му  батерията, пак пробвах, няколко пъти.. нищо не става...

До одеве като се  прибрах всичко си беше нормално, беше на към 30 процента и го сложих да е зарежда...

Показваше червената лампичка и след един час така натискам да видя колко е часа и да погледна до колко се е заредил.. и нищо нито включва нито нищо, само червената лампа свети...

Изкарах батерията пробвах да го стартирам нищо не става. сложих го на зарядно пак...е от половин час и не става и нестава да се включи...

ТЕлефона  е galaxy mega 6.3.. преди два месеца точно му изтече гаранцията и до сега съм нямал проблеми с него...

Някакви съвети?

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Хард ресет пробва ли да направиш?

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#3

Какво ще рече хард ресет?

и как става тоя хард ресеТ? той изобщо не иска да се включи дори зарядното като включва не показва че се зарежда..?

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#4

Ресет - връщане до фабрични настройки на телефона ти.

 
Цитирай
#5

Телефона не иска изобщо да се включи как да го ресетна? няма ни звук ни картина.

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#6

С друго зарядно или кабел пробвано ли е?

 
Цитирай
#7

Пробвано е, имам още 3 зарядни, кабели, не е от зарядното пробвах го на друг телефон зареждат си..?

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#8

Може да е проблем в буксата, и това го има.

 
Цитирай
#9

Да го карам на сервиз значи.. той изобщо не ебава да се включи...

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#10

Пробвал ли си с друга батерия ? Ако тази се е скапала тотално....Нали знаеш как да я тестваш в домашни условия ? Smile
Цитирай
#11

3200mah e батерията, на другите телефони вкъщи е по 1700-1800 едва ли ще го подкара..

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#12

Пробвай с друга батерия най вероятно тя е заминала щом е над 2 години. Ако го дадеш в сервиз ще я сменят но ще ти пишат и вземат пари за друго.

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#13

Пробвай дали телефона ти влиза в рекавъри менюто.Както е изключен задръж Volume Up + Home buton + Power buton,ако зацепи от появилото се меню даваш wipe cache,после wipe data/factory,след това reboot system now и чакаш до 5мин. да запали.Ако и така не зацепва виж батерията дане е подута,щом е на 2год. е твърде вероятно да е заминала нацяло.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#14

Ако е за мегата, вариантите са два.
1. Внезапната смърт на Самсунг. Няма оправия, гори паметта и или трябва да си намериш дъно или да се смени паметта в сервиз, което не знам доколко е смислено и успешно.
2. Да се е самобрикнал (пак допустимо за Самсунг телефони, макар и сравнително рядко срещано). Намери USB jig и пробвай да вкараш телефона в Download mode. Aко влезе, флашвай с один някой стоков ром за телефона и се моли богу горещо.
Според мен е първият вариант.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#15

Днес го карах в няколко сервиза, баце само ме мотаят и нищо не казват... за понеделник пак ще ходя да им го оставя да видим кво ще направят...

иначе едно момче го погледна относно батерията, порта за зареждане всичко си е окей.., явно е нещо вътрешно или ще е смяна там на някаква част за около 50-60лв.. или другия вариант е смяна на дънна платка (ако не се бъркам поне това чух) около 100-150лв...

По-никакъв начин не може да се влезне в телефона... в региона петрич/сандански съм ако някой има познат сервиз нека сподели..

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#16

Днес ми дадоха някакъв отговор, 200лв ще струва всичко... да ли изобщо да се наемам да го правя... или направо нов телефон да взимам..?

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#17

200лв? По-добрия вариянт според мен е да ги инвестираш в нов телефон с гаранция.
Цитирай
#18

Е то гаранция гаранция, изтече ми гаранцията преди два месеца и се развали.. ако разчитам само на гаранция...

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#19

Еми дай тогава 200лв за ремонт и пак нямай гаранция.
Цитирай
#20

Пробва ли съвета на nikolov89? Ако не си - пробвай го, а ако си го пробвал - вземи си нов телефон. Това, че си попаднал на калпава бройка веднъж в живота си не означава, че отсега нататък ще е винаги така, а и можеш да смениш марката.
Цитирай
#21

да пробвах го още същата вечер и ефект няма...

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#22

Искаш ли да ми го дадеш за малко?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)