Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със свързването към мрежа в България
#1

Здравейте хора! Наскоро си взех един телефон от щатите (Samsung galaxy note 3 sprint, разкодиран) и като го пробвах в България не стана нищо, нито можех да говоря, нито да пиша, нито пък и интернет да използвам. След известно ровичкане разбрах, че мога да го ползвам на GSM/UMTS мрежата, но пак няма да имам Интернет. И така до днес, когато разбрах че Теленор са пуснали 4G LTE. Много се зарадвах и бързо смених на LTE/CDMA, рестартирах телефона и го изчаках да зареди. След като зареди пробвах да пусна клип в YouTube и нищо не стана, пробвах и да звънна на някой и опита ми се указа безуспешен... След това влязох в настройките на телефона и се опитах да избера мобилния оператор, но тази опция ми беше сива и не можах да цъкна на нея за да избера оператор (сива е само когато съм на LTE/CDMA, иначе ми разрешава да цъкна и да направя избор между мтел, теленор и виваком). Някои има ли идея защо се получава така и евентуално може ли да се оправи този проблем? Благодаря предварително!  Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен би трябвало да бачка, тъй като много от честотите се припокриват.
Ти нали си сложил българска сим карта?
Ако си, би трябвало да му дадеш търсене на мрежа и като ти изкара наличните оператори, дай автоматично.
Така ще се закачи автоматично за твоя оператор.
След което не трябва да имаш проблеми с телефонните разговори.
За да имаш и-нет, виж има ли APN име и избрано ли е.
Ако не е, го въведи ръчно и го избери.
Ако пак не става след тези опити, аз бих сложил друг ром.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#3

Ами с говоренето нямам никакви проблеми, но интернет нямам никакъв, нито 3G, нито 4G. Когато го избера на LTE/CDMA нямам нищо, а към оператор въобще не се връзва. Всъщност не ми дава и ръчно да избера такъв. А като го сложа на автоматично свързване се свързва към оператор, но мога само да говоря...
Цитирай
#4

Имаш ли APN настройки за и-нет ?

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#5

(2015-12-12, 10:46:27)MMJ написа:  Имаш ли APN настройки за и-нет ?

Ами пробвах се да направя, но съм сигурен дали съм я направил правилно... Накрая ми излизаше ето тази грешка: "lte:esm-30 emm-x unable to establish data wireless connection".
Цитирай
#6

Направи един шот след като влезеш в Access Point Names:
[Изображение: 0046b3d94bf4dd238096c95e7216d614.jpg]

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#7

               
Цитирай
#8

Виждам, че имаш APN настройки, но сам казваш, че не си сигурен дали правилно си ги въвел.
Звънни на теленор и ги питай какви са настройките, запиши ги и ги въведи.
Или ги питай на сайта им има ли ги, сравни ги с въведените от теб.
Според мен трябва да ти тръгне нета, щом имаш мрежа и нямаш проблем с разговорите.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#9

Утре ще пробвам да им звънна, но се чудя, дали не тръгва нета, защото честотите на който приема са GSM/UMTS, LTE/CDMA и CDMA, което прави невъзможно да го използвам за говорене и за Интернет в същото време, ако съм разбрал правилно де.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)