Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на ром на s-on
#1
Information 

Здравейте колеги, въпроса ми е, мога ли да си сменя рома при положение че телефона не е s-offнат? Буутлодера е отключен. И ако направя бекъп на сегашния ми андроид дали после ще мога да го върна без да брикна телефончето?

| Phone: HTC M8 Silver | ROM: Stock| Status: Rooted | BOOTLOADER: Unlocked
Цитирай
Аксесоари
#2

Когато си s-on е доста трудно да направиш беля. Или поне не и непоправима такава Tongue
Не е необходим s-off, за да смениш рома, а само да ти е отключен буутлоудъра и да имаш къстъм рикавъри (TWRP).
С TWRP можеш да направиш бекъп на стоковия ром (или друг) и да го възстановиш по всяко време без опасност от брик или някаква друга повреда.

Когато си s-on обаче понякога рома може да не стартира след флашване, като тогава трябва отделно да флашнеш boot.img
Когато си s-on също не можеш да флашваш модифициран фирмуер, а само оригинален (signed), но е доста играчка. При s-off става за секунди. Имайки предвид скорошния ъпдейт до 6.0, ще бъде доста препоръчително да направиш това, ако искаш да използваш и ром с новия Андроид.

Две полезни статии:
Наистина ли имаме нужда от S-OFF?
Как да флашнем фирмуер - s-on
Цитирай
#3

Мерси за подробния отговор Smile , румовете имат ли някакво изискване за фирмуер или мога да сложа който си харесам? Когато вляза в bootloader срещу секцията ос има тире и стой празно. Телефона съм го взимал втора употреба и не съм го отключвал и рутвал аз, преди съм имал сенсейшън и там ми бяха малко по-ясни нещата.. Понеже телефона е с къстъм рекъвъри не мога да го ъпдейтна и сега е на андроид КК.


| Phone: HTC M8 Silver | ROM: Stock| Status: Rooted | BOOTLOADER: Unlocked
Цитирай
#4

Доколкото чета тук-там М8 май си е по-добре с КК Wink
За да "ъпдейтнеш", когато си с къстъм рикавъри, трябва просто да флашнеш някой ром с по-нова версия на софтуера. По принцип е добре софтуерната версия на рома да съвпада с тази на фирмуера, но не е фатално и да се разминават, стига всичко да работи коректно.

В буутлоудъра срещу OS- би трябвало да пише версията на фирмуера. Поне така беше при М7, така е и при М9 (с тази разлика, че това го показва на друго място). Срещал съм подобна ситуация при М7, където проблема беше бъг в рикавъри, заради който, след флашване на фирмуер (тук говорим за s-off телефон), това поле оставаше празно. Просто козметичен бъг. При теб не знам каква може да е причината.
Версията на текущия ти фирмуер можеш да видиш с командата fastboot getvar all.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)