Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Чуденка между два телефона Nexus 5X или LG G4
#1

Не можах да се ориентирам дали тук е правилното място за темата, ако трябва преместете я. По принцип се бях спрял на Nexus 5X след като изчетох доста ревюта и общото мнение беше, че за парите си, телефона е повече от добър, има хубав дисплей камера и т.н. четеца за пръстовия отпечатък работи бързо, usb type c зарежда бързо телефона общо взето супер за парите си с много малко недостатъци. После се нагледах и четох ревюта за 6P, хареса ми определено, това което видях, ноо като знам на какви пари ще е тука го махам от списъка. После прочетох ревюта за LG G4, защото видях, че е на същите пари като 5X, но предлага повече сторидж, повече рам, по-хубав и голям дисплей, уж по-добра камера, общо взето доста предимства пред 5Х, само дето не е с usb c и няма четец. И дилемата е кой от двата телефона повече си заслужава. Хем ме влече към 5Х защото е Nexus, по-скоро излязъл, има usb c, fingerprint reader и за първи път в Nexus много добра камера и дисплей. G4 пък ме влече с по-големия дисплей, извития екран, повечето сторидж, повече рам, камерата има OIS. Дайте идея, не мога да реша  Big Grin

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
Аксесоари
#2

От тези 2-та твърдо G4, освен ако не си фен на чистия андроид. Ако това за теб е на първо място и обичаш да експериментираш - Nexus-a е за теб. G4 има доста глезоти и предимства, а ти сам си ги изброил.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#3

+1 за G4, а ако е зор за нексус, аз бих взел Nexus 6 на Моторола

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#4

Нексуа си заслужава само 32 гига вариянта,не се набутвай с по-малката версия...ако е тя така g4 е логичният вариянт.
Цитирай
#5

Определено харесвам чистия андроид, но предполагам това не е проблем за G4, смисъл сигурно има къстъм ромове изглеждащи сток, см и т.н. не съм разглеждал. Отностно Нексус 6 на Моторола, четох доста негативи за него, а и е си е прекалено голям, 5.7 е макса, който считам за поносимо голям телефон. Иначе 5Х 16гб е на цената на Г4, 32гб нексуса сигурно ще е малко повече пари, даже не знам и дали Мтел го предлагат.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#6

Имат го в емтела нексуса и да по-скъп е от г4, 60лв някъде, зависи от плана. И не само че е 16гб, но и няма слот за карта, и като собственик на такъв телефон - 16гигабайтов без слот за карта (лг г2) не го препоръчвам въобще нексуса!!! Макар че ако го направиш да си качва сам снимките в нета и да ги трие от тела и ако не качваш големи игри, ще стигнат 16гб.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#7

+1 за G4
Цитирай
#8

Ами, от досегашния ми опит, имах нексус с с 16гб и ми стигаха, ся с нексус 4 и 8гб определено не стигат, ама общо взето си имам вс нужни приложения и игри без големи игри де и си мисля, че няма да имам проблем с 16гб ама това не е опредрлящо. Трябва да реша с кое да направя компромис, дали да се лиша от предимството на нексус с бързи и поне 2г ъпдейти, четеца за отпечатък и USB type c, или да се лиша от по-големия и хубав дисплей, камера, батерия и повече рам. Явно ще трябва да реша някакси сам, защото въпреки препоръките тук не ми стана по-лесен избора :д

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#9

Аз по принцип съм "за" G4, но и 5Х е на LG. За това щом харесваш чистия Андроид, препоръчвам ти 5Х. Тия къстъм ромове на CM и т.н, все ще имат по някой дразнещ бъг или орязана функция.

Забравих да кажа, че с къстъм ром базиран на CM и т.н, автоматично се сбогуваш с предимствата на камерата пред тази на 5Х.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#10

Хм, това защо е така?

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#11

Защото приложението за камера работи само със стоковия фреймуърк на LG.
Ако е за чист Андроид, по - добре Nexus 5, по - оправдано е някак

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#12

Вземай g4 и тя ще има поне 2 години подръжка нов модел е...ако те притеснява това,няма да получаваш първи ъпдейтите,но и бъговете идват първи при нексуса Big Grin
Цитирай
#13

3гб не ги брой кaто плюс, зaщото при мен от 2гб, повече от 0.7 свободни рядко виждaм. Друго си е чистия aндроид. Инaче единсвените плюсове нa нексусa сa aндроидa, скенерa зa пръстови отпечaтъци и товa е. Г4 го бие по всички други покaзaтели, сaмо рaзмерa където му е мaлко по-голям и ще се бaвят ъпдейтите, a кaто излезе г5, ще ти се струвa, че от лг сa зaбрaвили зa минaлогодишният си флaгмaн.
Но въпреки всичко товa мисля г4 си струвa повече, дори и е по-евтин. Зaтовa +1 зa г4.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#14

LG няма как да направят нексуса по-добър от тазгодишния им флагман. Това означава сами да се прецакат. Некса само чистия андроид го дърпа напред. Камерата сигурно е супер, но няма да бие тази на G4...може да си сигурен. При една снимка с manual mode е двоен размер...че даже понякога и малко отгоре, сравнено със снимките от G3 например.
Скенера е предимно за разплащания (както е този при ябълката...те и за това го ъпгрейднаха доста- ipay). Скенера на Ейпъл е най-добрия и бързоработещ такъв в мобилен телефон. Това е основната му функция.
2 гб няма да спъват некса със сигурност, но с 3 гб щеше да е още по-добре както е Nexus 6P Smile . Андроид не е ios и си му трябва РАМ особенно при мултитаскинг. Там се забелязва липсата на достатъчна РАМ и се започва с "килване" на бекграуд процеси. При ios не е точно така.

Ако наистина държиш на чисти андро, скенера и type C...несуса е логичния избор.
Колега все пак избора е много труден. Което и да избереш ще трябва да направиш комприс.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#15

3гб рам определено си е плюс от където и да се погледне. С моя чист андроид на нексуса с 2гб рам, свободната памет се движи в рамките на 800-600мб което си е и достатъчно за момента, ама знае ли човек след година-две... По-големия размер на екрана ми е само +. Иначе за това, че няма как нексуса да е по-добър от флагмана на LG тва е по-ясно от всякъде, но поне тая година му сложиха хубав дисплей и много добра камера, за разлика от предните варианти. Скенера за пръстови отпечатъци главно като + го отчитам заради бързото отключване на телефона, а не толкова за разплащанията, защото тука не са развити добре все още, ако пък се развият в близките година-две ще ме е яд, ако нямам. Мдааа всичко опира накрая до това, за кое да направя компромис.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#16

В крайна сметка се спрях на Nexus 5X и не съжалявам за избора си, страхотно телефонче! Благодаря на отзовалите се.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)