Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смартфон с отличен GPS
#1

Здравейте!

Моля, препоръчайте ми добра машинка, която ще използвам предимно за GPS.

След като моят S3 Neo губи сигнала твърде лесно (явно слабост на модела) реших да сменя телефона.

Бюджет до 500 лв.

P. S.
Къде мога да прочета за плюсове/минуси и съвети при закупуване на телефон втора ръка?
Цитирай
Аксесоари
#2

Купи си навигация ..

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#3

Xiaomi Redmi Note 2
Цитирай
#4

Holux m1000 Това е външен Gps, тествано и работи с всеки gsm ,който има bluetooth (всички съвремени gsm-и) . Също пести батерията на телефона, защото връзката е само през bluetooth.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#5

(2015-12-08, 10:56:57)tolostoi написа:  Xiaomi Redmi Note 2

Заради BDS, или има друга причина?

Не искам навигация или външна антена, защото ползвам GPS в гори, планини и прочие + OruxMaps/Waze.
Цитирай
#6

Защото има добър гпс, погледни в нета сравнения.
Цитирай
#7

Харесах основно три два телефона, но явно и двата имат сериозни проблеми, въпреки че много хора ги хвалят.

Samsung Note 3
- често срещан проблем с губене на GPS сигнал (явно общ проблем при телефоните на Samsung)
- проблеми при ъпдейт до Lollipop
- не може да се смени стандартния Dailer без root;

One Plus One
- хардуерен проблем на дисплейя
- срещан проблем при контакта на сим картата

Бихте ли ми предложили алтернативи на тези два телефона? Може ли някой да ми каже дали описаните проблеми при Note 3 се срещат и при Note 4?
Цитирай
#8

Казваш че губи лесно сигнал,а локализира ли се бързо?

SGN2(N7100) titanium grey Dr,Ketan V14 & AGNi 4.5.2
Цитирай
#9

Просто не е нужно да сравняш Note 3 с някакъв си One + нещо си,за да разбереш,че Note 3 е избора.Колкото до GPS на Samsung,аз ползвам от години техни телефони и проблем никога не съм имал с бързото локализиране или пък губене на сигнал.

Но,най-добре послушай @Dakata87 и си купи навигация Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#10

Няма смисъл защото Оne е доста класи пред Нота.И навигацията му е много по-добра.

 Nokia n900 >> HTC Explorer >> SGSII >> Nokia Lumia 820 >> Motorola Moto G >>> LG G2>>Mi5
Цитирай
#11

One plus е не е лош телефон. Ама точно ГПС-а е едно от слабите места на Cyanogenmod-a Smile
Цитирай
#12

Явно изборът не е лесен - има нов телефон в класацията - Lenovo vibe p1. За съжаление обаче нямам информация за GPS-a. Някой с впечатления?
Цитирай
#13

Хуявей P8 Lite заради Glonass-позиционирането на GPS-a. Навигацията направо лети..?

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)