Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Z3 compact или Sony Z5 compact
#1

Здравейте!

Колебая се между тия двата модела.Телефона ще се взема с договор от Теленор за  2 г.
Държах в ръка само Z5 -хареса ми,Z3 нямаше в магазина та го знам само от картинките....
Моля колеги ,които са имали въпросните модели да помогнат в избора.Sony Z3 compact е 28,99лв на месец ,а Z5 compact e 40,99 лв.
Струва ли си 12 лв разлика в месечната вноска в полза на по-новия Z5 ? И с какво е по-добър...освен че е по-нов модел.



Поздрави
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей, и аз за сега се чудя кой от двата да си взема, но леко клоня към Z3. Може да ги сравниш от тук. Най-голямата разлика ми се вижда в допълнителната камера и процесора, обаче като чета статии пишат че разликите не са особено забележими. Даже на Z3 дават че батерията е по-добра. Все още се чудя, понеже не знам до кога ще получава актуализации за операционната система, като е по-стар.
Цитирай
#3

В допълнение на това което е казал колегата ^ Nihlathak  - z5с Има скенер за пръстови отпечатъци, лично според мен по-хубав дизайн и много важна разлика открит порт за зареждане. Понеже след време ползване, отваряне и затваряна на капачето където се зарежда телефона - то същото почва да не се затваря добре и от там губиш водоустойчивоста. Това се случи на един приятел на телефона, все още не влиза от там вода, но се усеща, че е по-хлабаво. Естествено има решение на проблема и то е да си купиш докинг, но не винаги ще можеш да го носиш с теб и отделно с него телефона се зарежда по-бавно. Иначе като цяло приятеля е много доволен от z3c изпускал го е няколко пъти, единия път дори счупи стъклиния скриин протектор, и въпреки това няма много видими забележки по телефона и все още не водоустойчив :Д, като цяло здрав и хубав телефон.
Плюсове за който се сещам на з5
+ по-добра камера
+ открит порт за зареждане
+ скенер за пръстови отпечатъци
+ процесор
+ gpu
+ предна камера 5мп
+ бързо зареждане
+ по-нов => по-дълго ще получава ъпдейти и първи ще ги получава.

- по-дебел
- по-слаба батерия

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#4

dada_Да те попитам на твоя приятел след колко време ползване му се разхлаби капачето горе-долу?И Z5c Не е по-дебел като Z3 просто така изглежда.
Цитирай
#5

Ами телефона си го купи май месец, преди няколко дена ми го показа това с капачето, така че да кажем 7месеца. Но вземи на предвид изпусканията, може и някое от тях да е спомогнало за разхлабването. Дам за дебелината не бях видял колко точно е, но на живо изглежда голяма разликата, а сега като погледнах тя била 0.3мм, което е нищо.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)