Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(МТК) Redmi Note 3 - Инструкции и процедури

Здравейте,

имам нужда от помощ. Опитвах да флашна друг ром (този на Сфинкс) - не ми излиза при връзка с компютър - този жълт ред във флаш туул-а. Излиза си червения и дотам...не мърда. Как да е - минах на вариант - да сложа на телефона само гугъл приложенията - всичко добре но като вляза в плейстор-а - намирам приложението и започва да го смъква - но не мърдат процентите - не смъква и 1 кб - от приложението. Отделно Viber - дори ми дава че приложението не е съвместимо с устройството. Някой имал ли е тези проблеми ?

Мерси предварително.
Цитирай
Аксесоари

За флаш и при мен имаше проблем но пробвах с различни версии на флаш тул-са и се получи накрая, същия проблем имах изписваше ми, че не е съвместим viber и другите приложения със версията на телефона ми но се оправи след няколко рестарта Smile а за свалянето през wi-fi ли сваляш или през мобилната мрежа? при мен имаше проблем при сваляне през мобилната мрежа и от приложението, което имаш на телефона downloads премахваш от setings лимита за download през мобилната мрежа
Цитирай

Ми смъквам през WiFi...знам ли защо не иска. Сега ново 20 - снощи оставих телефона на 100% - и не съм го бутал - сега сутринта не иска да запали. Все едно няма батерия в него - Включвам го и нищо не изписва - не светва - абе нищо. А си е с оригиналния ром - както си дойде от Китай. Стои вече 30 мин закачен и няма и признаци на живот. Ей сега вече стана интересно....някой има ли идея как мога да го запаля ? Не ми се вярва да е хардуерен проблем - понеже снощи си го оставих на масата на 100%....
Цитирай

За тегленето - в приложението Download трябва да зададеш без лимит на теглене.
Ако си сигурен, че е зареден, опитай да натиснеш и трите бутона заедно и задръж така 20-30 секунди, това е равносилно на откачане на батерия. Може да иска и префлашване с FlashTool.
Цитирай

Не знам как стана - но компютъра изписука че има засечено устройство - и телефона стартира. Странно много - и като се пусна беше на 50 % батерията - явно е имало ток - но нещо друго е станало. Оправих и тегленето от маркета - изчистих настройките на плей стора - и другите гугъл приложения и се оправи.

Мерси много...
Цитирай

(2016-01-12, 09:40:18)simichoil написа:  Не знам как стана - но компютъра изписука че има засечено устройство - и телефона стартира. Странно много - и като се пусна беше на 50 % батерията - явно е имало ток - но нещо друго е станало. Оправих и тегленето от маркета - изчистих настройките на плей стора - и другите гугъл приложения и се оправи.

Мерси много...

На мен не ми се струва нормално.В края на краищата трябва да си сигурен,че имаш работещ телефон,а не да го гледаш през 10 минути дали е жив.По добре го префлашни.

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай

Дойде ли ви ъпдейт 6.1.11?
Цитирай

Дойде Wink
Цитирай

Никъде нищо не пише за него, може да е имало оплакване от 6.1.7 и да са пуснали фикс
Цитирай

То точно това пишеше в ченж лога - оптимизиране на системата и бъг фикс. Малък към 58мб ъпдейт
Цитирай

Аз съм с 5.12.31 и не обнових до 6.1.7, вчера дойде съобщението за 6.1.11 - 69Мб. Ето за какви промени пише:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Аз обнових, всичко изглежда добре.
Цитирай

SphinX v2b - MIUI 7.1 V7.1.3 Global, Multilang, 

Някой сложи ли тая последна версия вече? Търся отзиви за батерията.

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай

http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html
Много интересна информация за отключването на bootloader-a
Търся доброволци с девелопърски ром да тестват
Цитирай

Нищо не става , ще пробвам на друго PC  , че служебното е много старо
Цитирай

(2016-01-12, 20:32:07)ovchara написа:  SphinX v2b - MIUI 7.1 V7.1.3 Global, Multilang, 

Някой сложи ли тая последна версия вече? Търся отзиви за батерията.

Аз я сложих и за сега се държи добре,  но не съм имал много време да си играя.  Клавиатурата е сменена и е по неудобна.  Антуту показа 1500 точки повече в сравнение с версия 1.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

↑Колега, аз съм с 77.0.11.0 и вадя телефона от контакта, правя 5 часа дисплей и телефона ми гасне в ръцете на 0%
Хич да не е, има разлика Big Grin
Цитирай

Sphinx v2b - доста бърз но и стапя батерията бързо. Просто не знам как може другите производители да постигат прилична производителност - моделите на Xiaomi със Helio X10 са винаги най-бавните спрямо конкурентни телефони със същия SoC при положение а и батерията се представя по-зле. Не зная как успяват да го постигнат.

... HTC Sensation -> Galaxy S3 -> Galaxy Note 4 -> HTC ONE M8 -> Galaxy Note 2 -> Xiaomi RedMi Note 2 Prime -> Xiaomi RedMi Note 3 16GB -> Xiaomi Mi Max 32GB
Цитирай

Добре де,единия показва 10 сот с неофициален ром,другия вика яко топи батерия,вари разбери за какво става дума.
Много ме сърбят ръцете,искам да флашна нещо,но не да смучи много батерия Smile
Цитирай

Cyanogenmod като го понаправят още малко ще работи най-добре.
Засега половината неща не тръгват, не знам дали сте чели темата
http://en.miui.com/thread-205649-1-1.html
Цитирай

(2016-01-14, 08:34:25)suffer написа:  http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html
Много интересна информация за отключването на bootloader-a
Търся доброволци с девелопърски ром да тестват

Пак ми казва, че нямам права. Най-долу с червеното пише:
Notes:

1. After getting unlocking permission for a Mi account, users can unlock the verified device immediately. One Mi account could only unlock one device within 30 days

Според гугъл преводача разбирам, че пак трябва да имам разрешение за отключване.
Цитирай

Все още не мога да разбера на какъв принцип го прави. Или не са верифицирани устройствата по телефонен номер със SMS код, или е свързано наистина с правата във форума, което няма логика.
Цитирай

Виж какво се получи при мен:
Синът ми преди година и половина беше на глобул и няколко месеца след това му направих акаунт на този номер. След известно време му взех карта на bob с нов номер (нова, без прехвърляне на номер) и си караше със стария акаунт с новия номер, но акаунта беше на стария номер(в mi... се появяваше стария телефонен номер).
Като пристигна телфона (Note3), поставих му картата на bob и активирах досегашния акаунт. Показа, че телефонът е активиран и се помъчих да отключа bootloadera. Каза ми , че нямам разрешение и ме изпрати по познатите пътища за активация. Но тъй като акаунта беше на вече не съществуващ номер, нямаше как да получа SMS за изпращане на заявка и с този акаунт бях до тук.
След това сложих моята SIM карта (Теленор) и се вписах с моя си акаунт, който е от година и половина някъде. Отново направих опит за отключване, пак каза, че нямам разрешение, продължих нататък с опити да получа SMS, но нищо не идваше и се отказах, и с този акаунт (мой личен на моя номер).
Върнах SIM картата на bob и направих нов акаунт за този номер. След втория опит за отключване получих SMS с код, с който изпратих заявката.
Сега, когато пробвам с отключващата програма и с трите акаунта, и ме прати на www.miui.com/unlock/ , ми казва, че заявката ми е приета и се разглежда до 10 дни и т.н.( това го знаете), обаче и за трите акаунта ! Ако получа разрешение, би трябвало да важи и за трите!? При условие, че за другите два не съм получил SMS, за да изпратя заявка.
Общото между трите акаунта е самия телефон, компютъра ми и IP адреса на мрежата ми.
Цитирай

[attachment=8010 написа:Wild bear pid='1229806' dateline='1452763558']Добре де,единия показва 10 сот с неофициален ром,другия вика яко топи батерия,вари разбери за какво става дума.
Много ме сърбят ръцете,искам да флашна нещо,но не да смучи много батерия Smile

За мен батерията си е добра,  разговорите не са много, около 13 минути.  Телефонът е ползван основно за интернет през wifi на 5ghz.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Откъде го изрови тоя скрийншот?
Това мисля че най добре показва:
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)