Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

резерва 100-150лв
#1

Здравейте,

Искам да си взема някакъв телефон за резерва ако нещо се случи с моя.
Втора употреба разбира се, няма да работи много, от време на време
ще му възстановявам архиви и ще бъде работно копие на моя - контакти,
някой друг софтуер, поща, мрежи и т.н.

Преди много си харесвах едно HTC Zara 601, но имаше проблеми със софтуера
google play service  караше батерията да се пържи, как да е.
Предложете ми нещо до 100 абсолютен таван 150лв за приличен телефон
4-4.5,6,7, инча.
Самсунги не харесвам, Сони и ХТЦ най-вече :-)

Благодаря !

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
Аксесоари
#2

Sony Xperia M или ако намериш за толкова Xperia E4g.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#3

Ако не ти се рискува с втора ръка вземи нов Allview . Има бая модели под 150 лева. Ползвал съм 2 телефона на Allview и съм останал доволен от това, което предлагат за цената си.
P4 Life например е около 120 лева и са доволни хората от него: http://www.emag.bg/smartfon-allview-dual...DG3JYMBBM/
4-ядрен процесор, 1 Гиги RAM, Камера с автофокус и запис на HD видео, IPS дисплей с Gorilla Glass 3, Андроид КитКат и т.н.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#4

Nexus 4 ако намериш за около 150 лв 8 гига вариянта ама няма да има гаранция
Цитирай
#5

Xperia E 4g ми хареса на параметри, даже в единия сайт има обява за 100лв.
Може би ще го взема. Добре, че пуснах темата, никога нямаше да се сетя за него.

Все пак някое хтц да ми предложите ?
Аз зара-та много я харесвах - зърнест екран много (40% отговарят както на з1 компакт 80-90%)
звука също бе по-силен.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#6

Allview телефони

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#7

Румънските са абсолютно на ниво ....
Цитирай
#8

Щот не са румънски а китайски
Цитирай
#9

(2015-12-15, 21:32:48)oxy2 написа:  Щот не са румънски а китайски
Тъй де ! Никой не го крие, то и Bg brand има , но от него стой далече

В Емаг има още едни румънци Eboda и те за парите си са супер

Аз за подобни цели ползвам един Karbonn : http://m.emag.bg/smartfon-karbonn-androi...BMBBM/#Бял .
Индийски е пластмасата е зле но за резерва е добър, даже сега една колежка вече почти мисец го полдва за основен че нейното кекаво Сони го пазнася от сервиз всервиз
Цитирай
#10

Allview със сигурност не
Или Xperia E 4g или някое HTC

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#11

Вземи си HTC desire 320, нисък клас е, но не е лош. С 8 gb вътрешна памет и 1 gb RAM, мисля че можеш да го намериш за 100-120 лева втора употреба с гаранция(поне до скоро имаше на тази цена). Минуса му е дисплея защото е TFT. Или HTC desire 610 с малко пазърлък разбира се.
Цитирай
#12

Allview и Prestigio са ребрандирани Gionee .От първата марка в семейството имам един на 1.5 г. и един на 1г. без проблеми и лагове.От втората един изкара 4г. също без проблем,но накрая вече издъхна.

ZTE Nubia Z7 Max
Цитирай
#13

А защо не погледнеш някой измежду Lumia 435/532? Чисто нови са 129 лева с 2 години гаранция.И за това за което ще го ползваш ще ти е достатъчен че даже може и да ти надмине очакванията с оглед на парите които струва.А и не забравяй че на по-късен етап има голям шанс да получиш windows 10 което си е оферта.
Цитирай
#14

И с тези лумии като започне да прави едно възстановяване на архиви, контакти и софтуер от/на андроида ....

Nokia 8
Цитирай
#15

Контактите и пощата не е никакъв проблем да са еднакви с андроид телефона му и на лумията.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#16

Така, така, а софтуера и мрежите ? Тях какво ги правим? У дома има и лумия 620. Та не говоря наизуст. В евтиния до среден клас лумиите са прекрасни ако те устройва ОС-а. Но да резервираш андроид с уиндоус си идва малко извращение. Но пък ако си падате Wink ...

Nokia 8
Цитирай
#17

(2015-12-18, 15:57:48)ivanrd написа:  Така, така, а софтуера и мрежите ? Тях какво ги правим? У дома има и лумия 620. Та не говоря наизуст. В евтиния до среден клас лумиите са прекрасни ако те устройва ОС-а. Но да резервираш андроид с уиндоус си идва малко извращение. Но пък ако си падате Wink ...

Може преспокойно да има 2 акаунта на Lumia-та, и може абсолютно цялата информация от Gmail-ския му акаунт да ходи на нея без проблем.А и както казах-телефона с сигурност ще го изненада като възможности.
Цитирай
#18

Да цитирам за неразбралите:

"ще му възстановявам архиви и ще бъде работно копие на моя - контакти,

някой друг софтуер, поща, мрежи и т.н."

Това на Лумията няма да стане. Всичко друго е прекрасно, втори работен телефон ок, там акаунти си наливай-супер, но на тези изисквания от по-горе андроид.
Иначе Лумията е прекрасно телефонче, ако знаеш какво купуваш. Цъкаш на фенерчето и чакаш ..... пак чакаш и фенерчето накрая светва. Това за дето уж нямало лаг.  Bu
Ако пък в офиса им рутера не раздава ip адресите по dhcp ами са набити отделни за всяко устройство директно става главен герой във филма "влизам в интернет през служебната мрежа-ама друг път".

Nokia 8
Цитирай
#19

Основните приложения ги има и за windows phone-и наистина, няма лаг.Не знам дали си ползвал snapdragon 200 (с какъвто е Lumia 435) на андроид платформата, особено с по-стара версия на андроид.Ползвай един такъв, и ела тогава да обясниш за лага при Lumia-та който там почти отсъства, въпреки слабичкия чипсет.А и не забравяй че Lumia-та за 130 лева ще я вземе чистак-бърсак нова, с 2 години гаранция.Докато ако скочи на втора употреба накрая може да се окаже че си е метнал парите на вятъра.Осъзнавам че имаш определени пристрастия към андроид, обаче целта на форума е да помогнем на човека да си намери читав телефон за 100-150 лева дето да му върши работа, а такъв с андроид за тия пари няма.Андроид смартфоните в тоя ценови диапазон   стават да си трошиш орехите с тях, и за нищо повече
Цитирай
#20

Ми не. Имам пристрастия само към Симбиан. И аз много харесвах WP докато не го поползвах. Лаг  не се усеща само заряди мазната анимация от началния екран към списъка с приложенията. В момента в който тръгнеш да правиш нещо друго не дай боже да отвориш приложение казваш едно голямо здравей на лага и чакането.
Упорито се правиш на три и половина по въпроса с приложенията.  Или липсват или функционалността не им не е същата като в андроид. Дори Скайп.
Скапаното ми с3 нео с изключена анимация е по бързо от лумия 620.
Иначе единственото предимство е гланс режима на лумията където можеш бързо да видиш времето.  Но това не е в условието на задачата. И сори 4-та серия го няма.Орязяно е.
Лумиите са отлични телефончета ако знаеш какво купуваш. 640-та е перфектно апаратче ако те устройва. При тези изисквания -не. Копие на телефон а не на едни контакти.
Иди в скайпа и виж юзърнейма на някой потребител. Ни стаа трябва андроид. А сега си представи че спешно трябва да го намериш и трябва точно потребителското му име за да го отличиш от други трима с неговото име, защото спешно трябва да го закачиш на друго устройство. Да потретя ли спешно щото работата е на пожар и  е дошло времето на кафявите гащи. Отваряш андроида свършваш си работата и продължава да се кефиш как "няма лаг"  на лумията

Nokia 8
Цитирай
#21

Вчера гледах някаква обява за LG Bello 2 за 140 лева, неразпечатван от оператор. Вземи нещо такова!

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#22

Htc дали 610, по-добре зарата 601
Сега това Лг белло 2 на параметри ми харесва.
Определено искам андроид телефон,не друг. Все
пак за бекъп ми е.
Ако още нещо ви хрумне пишете.
Allciew не ме кефят

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#23

Мото Г - най-добрия възможен избор !

 Nokia n900 >> HTC Explorer >> SGSII >> Nokia Lumia 820 >> Motorola Moto G >>> LG G2>>Mi5
Цитирай
#24

Малко да вдигна темата.
Така и нищо не си взех като резервен андроид телефон, но сега ще ми се наложи.
Ще оставям моя за ремонт на екрана и около месец трябва да се кара с нещо.
Ще взема нещо втора употреба до 100-150 лв или ако намеря направо Z3 compat
хубав и запазен за около 300-350лв.

Освен Е4 4g, но пък гледам, че той не е с 5ца.

Някой актуален, не скъп телефона до 150лв. с mirosd карта андроид 5, до 4.5-4.7 инча ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#25

Погледни Xiaomi Redmi 2, мисля, че се намира. Иначе е много по-надежден от сонито.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)