Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4G и бързо падаща батерия
#1

Искам да знам дали след като от Глобул пуснаха 4G някой друг да е забелязал дали започва да му пада батерията по бързо понеже на мен ми източва значително по-бързо от преди,а като съм на Wi-Fi нямам такива проблеми ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Съвсем нормално, обработката на по-високоскоростен трафик, изисква повече ресурс и по-голям разход на енергия.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#3

Ъ? От кога Глобул имат/пуснаха 4G? Big Grin

И тук ли ще има заблудени от PR акцията на Теленор с тяхното псевдо 4G?! Нямат честотна лента за него, да не говорим за капацитет на самите клетки, в повечето случаи е по-зле от 3G, но който го кефи надписа 4G и да му пада батерията (новите технологии искат жертви) само заради спорта си е негов проблем... Visslar
Цитирай
#4

С какво друго да "излезнат" на пазара Теленор, освен с "Новата мрежа", та сега 4G-то е топ анонса при тях.

Android4e
Цитирай
#5

Теленора са мнооого далеч от хубавата мрежа,като изключа по-големите градове,на работа нямам дори 2g като хората,камо ли 4...
Цитирай
#6

От опит казвам,че батерията свършва значително по бързо.Показвал съм скоростта си на 4G мрежа не от България и разликата е огромна както в скоростта така и в спада на батерията

Pocophone f1
Цитирай
#7

1. Глобул имат най-добрата мрежа към момента (аз съм на Виваком) , и най-съвременната .
2. Нормално е да няма 4г навсякъде (изключение прави само Скандинавието).
3. Батерията действително отлита по-бързо , но е поносимо (да не кажа - незабележимо), не е в пъти .
Адмирации за оператора (не съм им служител , даже до съд бяхме стигнали) вложиха огромни средства .
Цитирай
#8

(2015-12-14, 11:02:23)valdesbg написа:  1. Глобул имат най-добрата мрежа към момента (аз съм на Виваком) , и най-съвременната .

Най-добра къде??? В големите градове може би. Абсолютно съм съгласен с колегата musabesni по горе. И при мен в работата за да се хване 2G трябва да излезеш извън офиса за да се появи някакво мижаво покритие. Колкото нови колеги са дошли на работа при нас и са били на Глобул, всички до един са сменили оператора. Така че не им знам какво им е 4G-то ама те и 2G нямат на много места!
Цитирай
#9

"Най-добрата" - имах предвид като техника и оборудване , относно покритие нямам наблюдение .
Но и то - покритието зависи до голяма степен от поддръжката , а това е човешки фактор и .....
Цитирай
#10

Отклонявате се от значението на темата! Иначе това, че Telenor имат най-хубавата мрежа е лъжа. Бях на Vivacom в продължение на доста години, имах доста добър сигнал навсякъде, но понеже си повярваха и вдигнаха доста цените се преместих на Telenor.. Понякога когато използвам мобилния интернет и изведнъж спира, и трябва да го изключа и включа пак..

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#11

@valdesbg: стига говори глупости ,че имат най хубавата мрежа .Имам приятели на които вкъщи все още обхвата им е 2 черти с така наречената нова мрежа .Всичко е ПР акция , за да може да изплуват от дъното , че още 6 месеца и фалираха . Виваком има по хубава мрежа от всички , ако сложат едно 4г ще стнае перфектно .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#12

@valdesbg е прав, мрежата на Теленор е най-добрата , като техника. Все още не е с най-добро  покритие, но и това ще стане. За една година подобриха доста повече от това което се искаше и очакваше за такъв период. @fuckinggood изказването ти е лекомислено. След 6 месеца ще фалират Теленор?! По възможно е да са Виваком. Теленор наляха солидна сума пари за мрежата си и продължават да наливат, този процес на обновяване изисква и време, не е както си мислят повечето хора, да направиш "щрак" с пръсти и от днес за утре да смениш толкова техника и тя да е настроена да работи в оптималният си капацитет.
Отклоняване се от темата.

Нормално е като няма добро покритие на 4G да се изтощава батерията повече, все пак телефона сканира за сигнал за да се свърже, а не го открива.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#13

Аз ползвам от 12 дена 4 г мрежата на Теленор.И не намирам голяма разлика във времето на работа на батерията.Свожил съм го телефона на режим на мрежата lte-wcdma-gsm и телефона автоматично си превключва на даден тип гсм мрежа.С андроид 5.1 съм,може би да има някаква по голяма разлика в батерията при различните ос.В смисъл при 4.4.4 кит ката да изкарва повече време от колкото при лилипоп 5.1

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#14

Аз съм на Telent с android 4.4.4, и от както започнах да ползвам 4G забелязах, че батерията ми пада с около 30% по бързо от преди.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)