Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(МТК) Redmi Note 3 - Как да флашнем Fastboot ROM със Sp Flash Tool
#76

Направи си бекъп през вградения такъв на MIUI, премести го на компа, ако мислиш че новата инсталация ще го затрие и след това го върни.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#77

А като ги качиш на ми облака не се ли връщат нещата
Цитирай
#78

Връщат се само приложенията, без настройките
Цитирай
#79

Здравейте! Аз съм притежател на същия телефон с версия 77.0.11.0 имам проблем с фокусирането на камерата. Ако преинсталирам рома, ще се оправи ли?
Цитирай
#80

Благодаря Ви !!! Отнесохте се не сериозно, аз се оправих сам.  Инсталирах 7.0.22.0 на български без китайски джаджи. Камерата се подобри значително, но може да се изисква още. Продължавам да оптимизирам.
Цитирай
#81

и ние как да ти знаем колко зле е камерата,колко искаш да е добра.пак не казваш какво си сложил(най-вероятно spinx),защото официалния 70220 няма български.ако все пак се сърдиш,може да се съберем у вас на някаква пиячка и да оправим проблема Smile
Цитирай
#82

Здравей поне някои да прояви интерес. Поставих [ROM] [Stable] SphinX V1d - MIUI7 V7.0.22.0 Global, Multi Language, SuperSU (Released), за сега съм много доволен.
Цитирай
#83

Гледам че в другата важна тема сте сменили линка за Stable China рома с най- новия 7.1.8.0

По- рано флашвах 7.0.19.0 с флаш туул 5.1516
Сега този новата версия проблем ли ще е да я флашна със същата версия на флаш туул или да използвам по- нова?

П.П Мисля да флашна с 5.1516, защото съм с windows10 и 3GB бройка Smile
Цитирай
#84

Това е максималната висока версия за подписан официален ROM. Аз даже ползвам 5.1515. И с отметка на preloader.
Цитирай
#85

На Windows 10 ще има ли проблем със сложените драйвъри от първи пост, защото там в стъпка 1 пише "за WIndows 8 и по-горна версия четете тук", а реално няма линк или нещо, от където да се чете?
Цитирай
#86

https://thebroodle.com/android/install-m...ows-8-8-1/
Цитирай
#87

Флашването мина като по учебник, драйвърите от първи пост сработиха чудесно на Windows 10 Smile
Цитирай
#88

Дава тази грешка. Идеи имате ли ?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#89

Копирал ли си scatter файла в папка signed_bin?
Цитирай
#90

Да всичко съм проверил. Win 10 използвам 1516 версията. Всичко по реда си
Цитирай
#91

Програмата изобщо не ти вижда рома, в колонката Location няма намерен нито един файл. Или ползваш ром, който не е fastboot, или пробвай да го копираш в главната директория на диск "C" . Също и flashtool да е там.
П.П. Също така трябва да изключиш и проверката на подписа на драйверите.
Цитат:Отключение проверки подписи на Windows 10 делается так:
  1. Зажимаем клавиши Windows и shift, и удерживаем их.
  2. Далее Пуск -> Завершение работы -> Перезагрузка
  3. Отпускаем клавиши Windows и shift, и выбираем пункт «Диагностика»
  4. На следующей странице выбираем «Дополнительные параметры»
  5. Далее идём в «Параметры загрузки»
  6. Просто жмём «Перезагрузить» и ждём, когда система загрузится до следующего шага.
  7. После перезапуска мы окажемся на странице выбора параметра загрузки системы. Нажимаем клавишу F7.
  8. Компьютер перезагрузится и отключит проверку подписи драйверов.
  9. Далее делается установка драйверов по инструкции.
Цитирай
#92

Изключил съм проверката. .tgz е файла
Цитирай
#93

Трябва да го разархивираш с WinRAR.
http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html
П.П. Даже и в първия пост на нашата(тази) тема в упътването го пише - точка 3.
Цитирай
#94

Това съм и направил


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#95

Може да е дълъг пътя до scatter файла. Сложи папката с рома в "С".  Scatter файла трябва да е в images/signed_bin и трябва да го посочиш точно там. Колоната Location трябва да се запълни със съответните пътища до файловете.
Пробвай и scatter файла да е само в Image и да го посочиш от там, но по принцип трябва да е в signed_bin.
Аз използвам SP FlashTool 5.1515.
Не се сещам за друг проблем.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#96

снимай давидим в папка имидж и после папка signed bin какво има
Цитирай
#97

Ето всичко е в C, всичко е както трябва, но отново същото. Кабела ми е от комплекта. изключил съм това за драйвърите, инсталирах ги, направих всичко описано и не става.


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#98

Както вече два пъти писах, докато не ти се напълни полето Location, няма да можеш да продължиш. От тези снимки виждам, че имаш две папки SP Flash tool една в друга. И други работи бях писал.
Цитирай
#99

ето сега кое не е наред?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Това са възможните проблеми при тази грешка:
Цитат:
  • Решение - сменить USB-порт и перенести SP Flash Tool в корень диска C:
  • Также есть вариант, что в файле download agent нет информации о ЦП/флэш. Решение - обновить версию прошивальщика.
  • Проблема может быть аппаратная, например при вышедшей из строя флеш-памяти.
  • Как пишут тут, появлению данной ошибки может способствовать низкий заряд батареи.
1. Да пробваш на друг USB порт.
2. Може да пробваш с SP Flash версия 5.1515. Аз използвам тази:
http://dox.bg/files/dw?a=a505953781
3. Да не ти е зареден телефона.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)