Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(МТК) Redmi Note 3 - Как да флашнем Fastboot ROM със Sp Flash Tool

в горното виждам че е с 1515,пробвай с 1516 флаштуул
Цитирай
Аксесоари

Къде точно видя, че е с 5.1515? В този пост на снимките се вижда 5.1516:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1265322
И в предните постове е писал, че пробва с 5.1516.
Цитирай

ей тука,където всичко е ок
Цитирай

Това е моя снимка, при мен всичко е ОК !
П.П. Извинявам се за спама!
Цитирай

опс сори,объркал съм нещата Smile
Цитирай

(2016-04-01, 09:28:21)milstan написа:  Това са възможните проблеми при тази грешка:
1. Да пробваш на друг USB порт.
2. Може да пробваш с SP Flash версия 5.1515. Аз използвам тази:
http://dox.bg/files/dw?a=a505953781
3. Да не ти е зареден телефона.

Пробвах с вдички портове, телефона е зареден на 100%. Ще пробвам с 1515 и ще кажа. Ако не стане, какво вече да пробвам. 3 дена не мога да флашна един ром.. Смешно е
Цитирай

ако не стане пробваш на друг комп, макар че проблемът не е от драйвърите явно
Цитирай

Така,да се включа и аз.Направих процедурата,понеже успях да си брикна телефона,всичко мина гладко,но страничните ефекти бяха заключен бутлоудер и смяна на MI акаунта и естествено като реша да го отключа не ми го разпознава .Кажете ми сега как да получа разрешение отново.
Цитирай

Защо смяна на ми акаунта?
Цитирай

И аз не знам,но е факт логнах се с телефония си номер и акаунта ми беше с други цифри което и за мене е странно.

А успях, логнах се с имейла и стана.
Обаче MI flash ulock,казва че  акаунта на устройството  е различен с този с който съм се логнал.
Цитирай

пробвай да се
логнеш с електронната поща
Цитирай

По принцип за отключване се логваш с телефонния номер и се изисква Dev rom
Цитирай

Оправих всичко колеги,след рестарт ми разпозна акаунта и ми го отключи.
Веднага си сложих рековъри и след това един мулти ром,че ми писна от тези китайски апове.
Сега всичко е на 6,а и български си има.Благодаря на всички отзовали се.
Цитирай

Какво означава това, според вас......(HMNote3, HM2XTDPro, HM2XWCPro suspended). Да не би да спират да поддържат тези модели , или са само на изчакване.

  Това е от xiaomi.eu / изтегляне.
Цитирай

Зависи къде си го прочел, но реално ако става въпрос за седмичен ъпдейт няма да го получат тази седмица
Ако е за глобален ром - не знам. Дай повече инфо, защото така извадено от контекста може много неща да е
Цитирай

(2016-10-17, 07:51:13)redsys написа:  Какво означава това, според вас......(HMNote3, HM2XTDPro, HM2XWCPro suspended). Да не би да спират да поддържат тези модели , или са само на изчакване.

  Това е от xiaomi.eu / изтегляне.
Обяснението е дадено в червен цвят в края на втория пост и касае само ъпдейта до 6.10.13:

- Update for Redmi 2 5.1 suspended this week due to possible upgdating issue.[/B]
- Update for Redmi Note 3 MTK suspended this week due to pattern unlock issue. [/B]
- Other 5.1 ROMs delayed due to recompile issue[/B]


Изпратено от моя XiaoMi Mi2S през Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай

Даааа ... кой да гледа... благодаря ви за бързите отговори!
Цитирай

Здравейте,
С Redmi note 3 Prime (MTK) Съм. Опитах да флашна с Flash tool до China Stable (8.0.2.0), но след приключване на процедурата по флашването телефона не искаше да запали. Опитах и по инструкцията на колега @itzo от първа страница за случаите, в които телефона на иска да запали (с Flash Tool 5.1515.00 и стоковия фърмуер 7.0.16.0 за fastboot), но не стигам до флашване, а постоянно ми се появява грешка S_FT_ENABLE_DRAM_FAIL (4032).
Моля за някакви идеи, защото не мога да намеря решение, а телефона е като загинал.
Цитирай

Flash-нал си го с отметка на preloader.
Пробвай с някой друг ром, има опции за без батерия да се флашне и е много писано за тази грешка в нета
Цитирай

А как да го флашна без батерия, като е запечатан и не се вади?
Цитирай

Ммм, моя грешка. Извинявай, забравих че не може да се отвори. Просто имай предвид, че ако по другите начини не става, може да се наложи да свалиш капака
Цитирай

Ако пробвам с друг ROM какво да отметна (preloader например с тик ли е или без) при флашването?
Цитирай

http://en.miui.com/thread-221115-1-1.html

Това ми прилича на твоя проблем
Цитирай

Пиша най-вече, за да ви благодаря за подробните инструкции, които ми помогнаха да си оправя телефона.
Историята: Redmi note 3 MTK беше с някакъв стоков с вграден български 7.00.11.00. Всичко си ми вършеше идеално работа, докато децата не ми качиха някакъв "вирус" с изкачащи реклами и самоинсталиращи се програми нон-стоп. При опит за връщане към заводски настройки нещата се влошиха и започнаха да изкачат събщения, че това или онова приложение не работи и почти не можеш да се ползва тъча от тях, в паузите успявах нещо дребно и с мъка звънях. При нов опит спряха изкачащите съобщения, но изчезна нета напълно....
Четох и рових няколко дни тук, по руските и на английски форуми и вчера се престраших. До сега съм рутвала само един четец NOOK, но и тогава няколко дни се престрашавах Smile)).
Използвах mtk_usb_driver_v5.1453.03, Flash Tool 5.1516 (пробвах и с 1520 и още някакъв май 23 или 28 беше). Реших, че ще скачам на MIUI 8 - свалих последен стабилен hennessy_images_V8.1.3.0, но и тук си поиграх с версиите. Определено всичко беше на проба-грешка и четене, след като даваше грешки още преди да започна даунлоуда или спираше на червен бар 100%- сменях кабели (оригиналният папагалът отдавна го издъвка), копирах в главната директория, пробвах различни версии и ........накрая дългоочаквания жълт цвят се появи Smile)). Стартира се от първия път. Изненада ме дългото инсталиране - около 50 мин, но после нещата се развиха успешно..... сега ще качвам гугъл плей и пр.... Вече се вързах със стария си МИ акаунт и контакти и арр се изтеглиха...
Още веднъж БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!!! Smile


 
Цитирай

Направих голяма глупост. При флаш на hennessy_images_V8.1.3.0.LHNCNDI_20161207.0000.00_5.0_cn_123c652cc5 ми даде S_FT_ENABLE_DRAM_FAIL (4032) и гледах клипче, където в sp flash tool/option/connection отмятат w/o battery за да поправят грешката без да го обмисля и аз направих така флаша тръгна и след малко спря, а сега телефона няма признаци на живот и sp flash не реагира изобщо. Моля помогнете.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)