Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC One M9 или Sony Xperia Z5 или Samsung Galaxy S6
#1
Star 

Здравейте на всички. Най-накрая реших, че е време за смяна на моя телефон и много се колебая какъв да избера. Спрях се на тези:
  • HTC One M9
  • Sony Xperia Z5
  • Samsung Galaxy S6
Вече около 4 години използвам HTC Sensation, като изпробвах всевъзможни ромове за него - оригинални, неоригинални и какво ли още не, като определено Sense-а ми харесва наистина адски много. Може би и това ме накара да стана в някаква степен фен и на марката. Но въпреки това, за толкова години, доста други марки са изкарали добри устройства.
Нека започна с плюсовете и минусите, които аз виждам за всяко устройство. Като дизайн определено най-много ми харесва HTC-то, но и другите не му отстъпват много (може би Xperia-та ми е малко по-правоъгълна). Като параметри определено Sony-то е с едни гърди напред. За камерата - отново всичко клони към Sony-то. Откъм всички останали параметри, трите са много сходни. Затова много ще се радвам, да споделите някакъв опит, мнение, препоръки, за да си изградя някаква по-добра представа за тези устройства Smile 

П.С. Ако имате други предложения, които да са сходни като параметри на тези, много ще се радвам да споделите и тях.
П.С.2 Като цяло търся устройство от високия клас на прозиводителите, като дисплеят му да не надвишава 5.2 инча (в най-лошия случай да е 5.5 инча, въпреки че ми е доста голям). Задължително е да е с доста добра камера.

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако държиш на добра камера, този М9 какво прави в списъка ти не знам. Камерата му е всичко, но не и добра.

Фотографските възможности на S6 от андроид семейството са най-добрите (в това число и Ноте 5, Едж + и нормалния ъгъл - един и същи сензор ползват). За сега се е доказал като телефона с най-добра камера - някои лумии го бият, но при тях една камера няма как да спаси от като цяло лошия телефон (: (и преди да намесите G4, не той не е с толкова добра камера колкото самсунга, сори. Не е лоша, но на моменти много обича да преекспонира цветовете и снимката изглежда.... странно)

Между Z5 и S6 кой ще избереш е въпрос на личен вкус. За мен дизайна на сонито е значително по-красив с матовото стъкло, водоустойчив е и има доста лек интерфейс. От друга страна дисплея му е калибриран от деца в час по трудово и камерата му е hit or miss.
За М9 нищо хубаво не мога да кажа, освен че ползва Сенс.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#3

Значи хтц-то отпада щом искаш добра камера. Иначе може да погледнеш и LG G4, макар че е с малко по-слаб процесор и няма сензор за отпечатъци, но пък за сметка на това камерата му е една от най-добрите (лично мое мнение). Освен това и размерите на телефончето са малко по-големи но е с 5.5" дисплей. Плюсове за лг-то +голям дисплей с висока резолюция, + слот за карта с памет,+ сменяема батерия. Ако все пак изборът се сведе до един от горните три +1 за сонито, кефи ме, че е водоустойчиво + има слот за карта с памет, - по-ниска резолюция на дисплея(но все пак HD не е малко).
За самсунга гледах го много, исках даже да го взимам, но едно клипче на което се виждаше, че все едно рамтта не му достига, ме възпря. Пуснаха няколко ап-а и после като искаха за ги минимизират и отворят отново на самсунга някой от приложенията зареждаха наново. Иначе съм разцъквал edge, и мисля че е страшно добър телефон. Всичко зарежда много бързо и върви гладко, камерата е супер, дизайна лично на мен ми допада, телефона идва с много софтуерни благинки. Дисплея е страхотен -+ амолед. Недостатъци - липса на слот за карта с памет, но пък имаш минимум 32гб (зависи какъв си купиш). И другия недостатък, този с рамта, но нали уж от гоогле щели да им помагат на самсунг да си оптимизират UI-a, така че това може да се изчисти нататък.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#4

@smiley как може да говориш за преекспониране на цветовете при G4, като на 100 места пишат как камерата на S6 супер много преекспонира. Надува цветовете и прави снимките нереални. Влез в тубата и търси сравнение на iPhone 6s и Galaxy S6. Във всяко ревю точно това показват.

Даже Айфона с 12 мп дава по-реални снимки от S6.

"The Galaxy S6 has more detail in some images but still had a few issues with overexposure," Tech Radar says, whereas "the iPhone 6S can look a little dull in some shots, but that selfie camera is far more detailed than the Galaxy S6."
И това е информация от techradar.

http://www.businessinsider.com/iphone-6s...era-2015-9

Нагледно сравнение на преекспонираните снимки на S6 със супер ярко зелено.

Камерата на С6 е добра, но си има кусури.

С6-то само дето има хубав процесор....а гадния рам мениджмънт скапва всичко по пътя към успеха.

Към автора: всички телефони са хубави и всеки един от тях ще покрие нуждите ти. Разгледай и дизайна...той също е много важен. Ако си привързан към sensa и той е много важен за теб, взимай HTC-то.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#5

Към автора на темата: И трите телефона, които си изброил са супер. Естествено един има предимство в едно, друг в друго, но са си флагмани и ще ти вършат идеална работа. Та съвсем спокойно може да вземеш просто този, който най-много ти харесва. Отиди и ги виж на живо, после грабвай най-красивия. Като гледам колко време си снимал с HTC Sensation ще ти е достатъчна и камерата на М9. Да, другите два снимат по-добре, но ми изглежда, че не си маниак, като Усмивка, който докато не прочете навсякъде, че това е най-добрия телефон, няма да купи. Сега ще ти донесе от 100 кладенеца вода, че ако не купиш S6 си се набутал с камерата и пр. да не изпадам в подробности. И трите телефона са добри, просто реши кой те привлича.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#6

(2015-12-14, 17:24:52)tda написа:  @smiley как може да говориш за преекспониране на цветовете при G4, като на 100 места пишат как камерата на S6 супер много преекспонира. Надува цветовете и прави снимките нереални. Влез в тубата и търси сравнение на iPhone 6s и Galaxy S6. Във всяко ревю точно това показват.

Даже Айфона с 12 мп дава по-реални снимки от S6.

"The Galaxy S6 has more detail in some images but still had a few issues with overexposure," Tech Radar says, whereas "the iPhone 6S can look a little dull in some shots, but that selfie camera is far more detailed than the Galaxy S6."
И това е информация от techradar.

http://www.businessinsider.com/iphone-6s...era-2015-9

Нагледно сравнение на преекспонираните снимки на S6 със супер ярко зелено.

Камерата на С6 е добра, но си има кусури.

С6-то само дето има хубав процесор....а гадния рам мениджмънт скапва всичко по-пътя към успеха.

Да, Samsung-а има навика понякога да преекспонира зеленото. Айфона преекспонира синьото (като погледнеш две снимки на небе, веднага можеш да разбереш коя е на айфон и коя на друг телефон). LG-то пък в определени ситуации прави цялата снимка значително по-жълта от колкото е в действителност (елепа на тъмно).
Та в този ред на мисли, да - няма камера която да улавя цветовете със 100%-ва точност. Но говорим за малка преекспонация (подсилен зелен и син цвят) пред това цялата ти снимка да жълтее. 
My bad, трябваше да се изразя по-добре.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#7

Сега твоята камера май не е много добра, колкото я изкарваш. Надува цветовете и не само зеленото. Навсякъде говорят как iPhone прави много по-реални снимки от S6.
Г4 си има manual mode, а С6 си няма. Няма как да коригираш нищичко освен с външно приложение.
Samsung пак ще копират, но този път от LG. Има слухове за вкарване на manual mode за камерата в ъпдейта до 6.0 при S6 (да вземат да си оправят рама, вместо да вкарват manual mode).
Преди да хвърляш камъни по други марки и модели, виж си твоя. Защото той е далеч от перфектен телефон.
Грешката на Самсунг е, че копират Apple. А по-голямата част от потребителите ще изберат оригинала пред копието. Smile

Всички знаем, че наложения продукт се продава по-лесно, но чак толкова да се копира. Wink


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#8

tda,
S6 има ръчни настройики. Активират се като си в камера и сурнеш пръст надясно.Но е факт че яко преекспонира и изсветлява снимките. Това никак не е хубаво , ама пък така Самсунг хитро избягват шума при нощните снимки.Просто стават бледи и това замазва шума.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#9

(2015-12-14, 17:54:28)tda написа:  Сега твоята камера май не е много добра, колкото я изкарваш. Надува цветовете и не само зеленото. Навсякъде говорят как iPhone прави много по-реални снимки от S6.
Г4 си има manual mode, а С6 си няма. Няма как да коригираш нищичко освен с външно приложение.
Samsung пак ще копират, но този път от LG. Има слухове за вкарване на manual mode за камерата в ъпдейта до 6.0 при S6 (да вземат да си оправят рама, вместо да вкарват manual mode).
Преди да хвърляш камъни по други марки и модели, виж си твоя. Защото той е далеч от перфектен телефон.
Грешката на Самсунг е, че копират Apple. А по-голямата част от потребителите ще изберат оригинала пред копието. Smile

Всички знаем, че наложения продукт се продава по-лесно, но чак толкова да се копира. Wink

Хвани и разгледай 2 сравнения по сайтовете между S6 и..... всеки един друг телефон и виж дали не е с най-добрата камера (: 
Не го казвам щото телефона е мой (той дори не е мой вече, щото го изгубих), казвам го защото е истина. Също така някъде да съм казал че е перфектния телефон? Казах, че има най-добрата камера за сега от андроидите и като цяло от телефоните - изключение са няколко лумии. Ако твърдиш обратното ти с този телефон достъп не си имал (: Manual mode-а, да липсва..... и? Ти колко често го ползваш? Всеки път преди да заснемеш снимка си настройваш скороста на шътъра? Сменяш си исото или? Щото на мен лично до сега такива настройки не са ми се налагали да правя нито (НИТО) веднъж. Great point and shoot камера, каквато трябва да е камерата на един телефон.
Относно кой какво копирал, кой какви проблеми имал.... Да, съгласен съм - рам мендижмънта на S6-цата е тотален шит, батерията му не е нищо особено (да не кажа, че направо за нищо не става) - можеш да ми прелистиш мненията и ще се убедиш че никога не съм твърдял противното, но единственото нещо което коментирам в момента са камерите - а там S6-цата се представя повече от блестящо (във всички условия btw). И че тази на G4 въпреки че също е страхотна, не е на нивото на S6.

p.s. Ако има 2 неща с които самсунг могат да се гордеят от таз годшния си флагмен са: дисплей и камера. И то и за двете гордостта им е напълно, 100%-ово покрита (:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#10

Offtopic И аз съм със  S6, но мога да кажа, че камерата на G4 е по-добра.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#11

Смайли не ми спори с теб. Отегчавам се.
1. Как така казваш, че Г4 преекспонира, после говориш, че на С6 камерата била по-добра, обаче и тя преекспонира!? Уж едната преекпонира и другата и тя...обаче едната по-добра. Big Grin
Няма проблем.
2. Ползвам си всички ръчни настройки.

Да спрем, че разводнихме темата.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#12

Взимай ХТЦто след като си бил досега с такова всичко останало ще те дразни.Работи перфектно,батерията държи,камерата за телефон си е добре.Влез в разделите и на трите телефона и разгледай мнения ,снимки,проблеми и си реши.
Цитирай
#13

Аз камера не ползвам и съм с htc. Ако изключим правенето на снимки, във всяко друго отношение, подчертавам - за мен, по-добър андроид телефон няма да намериш... Smile

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#14

Прочетох много ревюта и мнения за телефоните. Определено за мене Sense-a е най-хубавият от всичките UI. Относно другите - за мене са доста по-различни, но просто нямам толкова опит с тях. Друго важно нещо за мене е камерата. Определено нивото на снимане на S6 и Z5 е с една класа по-добро от това на М9. Но ако трябва да сравня само Samsung-a и Sony-то... - определено трудно бих взел страна, като може би везните клонят повече към S6-цата. За жалост обаче S6-цата няма слот за карта памет (да има устройства и със 128 GB) и няма сертификата IP68 за прахо и водо-устойчивост. А това за мене някак си ми изглеждат като хубави благинки - от една страна самата идея, че винаги мога да добавя още памет, а от друга - съм човек, който може би не съм сред най-внимателните. Въпреки това, дисплеят на Z5-цата определено няма тези цветове и тази визия, която има Samsung-a... Също така Z5-цата е малко по-правоъгълна и някак си не излъчва толкова стил (поне в моите очи), както S6-цата (въпреки че за мене тук M9-ката е върха като визия). И последно, но може би не маловажно е, че Samsung-a използва доста по-модифициран Android в сравнение със Sony-то, което съответно е и предпоставка за по-рядко излизане на update-и. Освен това, може би Sony-то ще бъде повече време с последните версии на Андроид, за сметка на Samsung-a...

Като цяло избора ми се свежда може би основно до Sony Xperia Z5 или Samsung Galaxy S6 - от една страна може би искам да разнообразя вече HTC-то (все пак го ползвам около 4 години), а от друга - може би камерата някак си е нещо, което досега ми е липсвало и бих искал да видя как ще е, ако камерата е с една идея по-добра.

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#15

Моят съвет е да не се водиш от страха от евентуално прецакване, понеже някой модел е по-добър в даден показател.Достатъчно добри са.Вземи този, без значение от марката, който ти харесва най-много и покрива най-много от най- важните ти изискванията, защото перфектни неща няма.Иначе, съм учуден как се развиват някакви дискусии относно камерите на телефоните изобщо.То не са резолюция, бърз фокус, че чак и точното цветопредаване и реалистичността на снимките.Все неща, които нямат никакво значение в случая.Ако имаха, то щеше да се обсъжда фотографска техника.Другото е мерене на телефони.Като изключим някои модели на Нокиа и то с големи компромиси, всичко друго не отговаря на изискването за наистина добър краен резултат, но е достатъчно добър за снимки за спомен, каквито ще се правят с един телефон, особено с моделите, които се обсъждат в тази тема.Не, че не може да се постигне и сравнително качествен резултат, както се вижда и от съответната тема във форума, но си е неудобство.Та, виж ги на живо, пробвай как се държат, виж как изглеждат и кой ти допада най-много на вид и като усещане, погледни в разделите за евентуални възможни проблеми и тяхното решаване и така.Убеден съм, че който и да вземеш няма да сбъркаш.Но, ако вземеш нещо, воден от субективни мнения на други хора ( каквито има доста ), което не ти харесва най-много на теб лично, накрая ще се чудиш дали не си сгрешил.
Цитирай
#16

Перфектен телефон няма и няма да има. Smile Взимай този, който ти харесва и това е..

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#17

@zanio, понеже знам че си android developer защо не погледнеш някой от новите нексуси. Nexus 6P е невероятен телефон и скоро ще го има официално и у нас (не само в olx). Но понеже каза, че 5.5 инча ти е макса - Нексус 5Х също е вариант, въпреки че там има компромиси спрямо 6P.
Цитирай
#18

Благодаря на всички за мненията Smile Наистина много ми помогнахте, но след доста прочетени ревюта и още толкова тествания на живо, в крайна сметка се спрях на Samsung Galaxy S6 - 64 ГБ. Като цяло и двата телефона, между които се чудих са наистина много добри, но (лично мнение и не искам да ангажирам никого с него) някак си Sony-то не ме грабна с външния си вид. Разгледах цялата Z серия - Z2, Z3, Z3+, Z5 и въпреки че са се постарали да направят Z5 най-стилен, изглежда най-дебел... Може би заради ръбовете или нещо друго, но не ми пасна, както ми се искаше. Относно Samsung-a наистина е доста стилен и ми допадна, затова го и избрах. Засега съм много доволен, пък ще видим Smile

Благодаря отново на всички - наистина ми помогнахте много. Пожелава ви Весели Празници Smile

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)