Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Галакси А5 започна бързо да му се изтощава батерията
#1

Приятели след като ми дойде ъпдеит началото на декември батерията на А5-тицата започна да се изтощава страшно бързо.някой друг има ли го този проблем след въпросния ъпдейт и дали с ресет ще се оправи
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако телефоната ти е бил с андроид 4.4 и си ъпдейтвал към по-голяма версия 5.Х,то връщането на настройките е почти задължително,за да нямаш проблеми.И най-вероятно ще ти се оправи и проблема с батерията.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#3

Аз телефона си го взех направо с 5.0.2 и батерията си пада доста бързо.Незнам с Киткат как е било

Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#4

С лолипоп съм от края на юли мисля.сега началото на този месец дойде някакво обновяване и от както го инсталирах започна проблема.Иначе си ми държеше по 2 дни с нормално ползване
Цитирай
#5

С Кит-Кат батерията държи яко и е много бърз. Не мисля да минавам за някакви ефекти на 5 версията  и да получа дренаж в компания на хард ресет. На А510 е друга бира. Smile
Цитирай
#6

Аз телефона като го взех беше с 5.0.2 и никога не съм имал проблеми. Батерията си държи достатъчно, няма лаг и забавяне, всичко си върви бързо. Smile
Пробвай ресет, ако не си правил след ъпдейта.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#7

(2015-12-14, 18:38:47)IvanCHyZz написа:  Приятели след като ми дойде ъпдеит началото на декември батерията на А5-тицата започна да се изтощава страшно бързо.някой друг има ли го този проблем след въпросния ъпдейт и дали с ресет ще се оправи

Колега, за втори път качвам Lollipop на този телефон и за втори път съм в посока на връщане на KitKat-a. След втория ъпдейт на Lolipop-a, който излезе през декември, реших, че може нещо да са променили и качих пък Lollipop - веднъж вече го бях качвал когато излезе за първи път, но бях разочараван и се върнах на KitKat. Сега съм на път отново да го направя и причината е точно това, че много бързо "топи" батерията. Всичко съм направил по правилата - след ъпдейта съм му направил пълен wipe, и всички приложения съм качвал наново.
Но консумацията на батерия рязко се повиши. Проследил съм внимателно кои приложения (системни и инсталитани), работяти консумират батерия както при KitKat, така и при Lollipop и на пръв поглед разлика няма. Няма разлика и при тези които работят във фонов режим... но на практика батерията се "топи". С KitKat след пълно зареждане през нощта, когато не се експроатира и е с изключен WiFi и данни, батерията падаше с до 2%. След ъпдейтите до Lollipop, при същите условия пада не по малко от 7-8%.
Не мога да разбера ролята на приложението Smart manager и най-вече безсмислените му съобщения за "оптимизиране" на приложения, които не са работили повече от 3 дни. Такива съобщения ми излизаха непекъснато и то точно за "оптимизиране" на приложения, които не изпорзват никакъв ресурс - нито са били стартирани, нито работят във фонов режим. Спрях този "Smart manager", с надежда нещо в консумацията на батерия да се подобри но не би... Батерията пак си падаще достатъчно бързо.
Друго, което ми направи впечатление е че много се е завишила консумацията на приложението "Услуги за Google Play". На практика телефона се използва само за... телефон и малко Viber (почти постоянно като времестоене и преди с KitKat и сега с Lollipop ) - разни там синхронизаци, facebook и др. подобни на този телефон не се използват.
Сега тези "Услуги" съм ги "замаразил", с тенденция да се пускат веднъж седмично за евентуални ъпдейти на приложения от Google Play.
Ако обаче и така консумацията на батерия не са нармализира ще има.... Здравей отново KItKat.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#8
Big Grin 

Една приятелка има А5 и прави по 6 часа СОТ Big Grin
Цитирай
#9

Аз моя го взех нов с 5.02 батерията си държеше около 2 дни с разговори, интернет доволно според мен,скоро ми дойде някой ъпдейт за оптимизацията приложенията към 450 мб. от тогава има подобрения изкарва 3,4 дни и съм супер доволен  Storstark ,много телефони съм сменил ,но телефон с такъв екран и параметри с толкова издръжлива батерия не съм имал

Huawei P30 Pro
Цитирай
#10

(2016-01-29, 04:11:10)rosenrt написа:  Аз моя го взех нов с 5.02 батерията си държеше около 2 дни с разговори, интернет доволно според мен,скоро ми дойде някой ъпдейт за оптимизацията приложенията към 450 мб. от тогава има подобрения изкарва 3,4 дни и съм супер доволен  Storstark ,много телефони съм сменил ,но телефон с такъв екран и параметри с толкова издръжлива батерия не съм имал

Това са пълни глупости. Няма как с интернет и разговори телефона да изкарва 3-4 дни.. Освен ако нямаш в предвид  20 минути разговори и 20 минути в интернет за това време...
Цитирай
#11

Моя изкарва по около 3.5 дни (имало е и случаи по 4). Като се имат предвид следните факти - игри не играя. Ползвам го за разговори, смс-та, фейсбук, вайбър, браузване, брейн геймс (нищо натоварващо хардуера). Нощно време в дипазона 23 - 8 съм го нагласил да включва режим полет.
Цитирай
#12

Пробвай да го държиш изключен,може и месец да изкара Big Grin

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#13

(2016-01-29, 15:43:07)nikolov89 написа:  Пробвай да го държиш изключен,може и месец да изкара Big Grin
Не понасям у-ва, които трябва да ги зареждам всеки ден. За съжалени, самсуняците малко или много влизат в тази категория. Май до тук, само от LG имам приятни спомени (и то от конкретен модел) за доволно дълъг живот. Да ме пита човек защо го продадох....
Цитирай
#14

Как правите по 6 часа screen on time? Аз го зреждам всеки ден и макса ми е 4 часа, но за мен са си достатъчни.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)