Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Global Stable ROM
#1

Отварям тема за впечатления от официалния global stable rom - към днешна дата - V7.0.12.0.LHMMICI 
Лично аз преди него бях на china developer rom-a от en.miui.com.Ползвам вградения updater.

Имах известни проблеми проблеми, защото се оказа, че последната china dev. версия(5.12.10) явно е по-висока и един вид, като флашнах глобалния stable, се яви нещо като downgrade.  Това от своя страна изисква да се направи full wipe в recovery mode, за да работи коректно.

Dear Redmi Note 2 Users!
Finally The Wait for The Global Stable Rom is over for all you Guys!
The Global Stable Rom For Redmi Note 2 is Released today!

[Изображение: 230429t1umhle2j88ij81j.jpg.thumb.jpg]

Highlights of MIUI 7:- 
Personalize your style with 5 official themes
30% faster system response speed, 25% longer battery life
Adjustable Font sizes from XS to XXL
Virtual SIM supports networks in 36 countries & regions (more devices to be supported)
Enjoy custom Baby Albums
Showtime: Personalized profile picture/video supported when you call
Call other MIUI users for free via Mi Voice
Mute app notifications directly from notification shade
Quick OTP: Automatically copy and fill in one time password
All-new 'Mi Lanting' font
Daily rotating photos on Lock Screen

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай
Аксесоари
#2

  • Как да го инсталирам като в момента съм с multilanguage rom-a от xiaomi.eu? Като направя full wipe , backup-a дали ще се запази и ще мога да го позвам

P.S. Намерих .tgz ром, който инсталирам в момента. ще пиша тия дни като имам впечатления от рома.
Цитирай
#3

Бекъпа от mi account-a ми възстанови всичко.

П.с. Днес ми е трети ден на батерията и имам още 30%.Не го ползвам много, но с предния ром само от standby щеше да падне на втория ден.

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай
#4

Моя още се възтановява. На първо време ме дразни само вибрацията на трите бутона отдолу. Много е силна и някакси двойна ми се струва. Да знаеш от къде мога да я намаля ?
Цитирай
#5

Добър вечер на всички!
Извинявам се, ако не съм оцелил правилната тема, но  Андроид-системите не са ми понятни, а разни РОМ-ове, версии и т.н. нищо не ми говорят! Чета темите и почти нищо не разбирам. От скоро съм собственик на Xiaomi RedMI Note 2 TDD-LTE/TD-SCDMA разновидност, а  от няколко дни ми излизаше съобщение за обновяване на версията. Днес я обнових, но ме гризе въпросът какво всъщност съм променил?
Преди бях с версия на Андроид 5.0.2 и версия на MIUI 7.0.6.0 .Сега след обновлението съм с версия на Андроид 5.0.2 и версия на MIUI 7.0.8.0 . Всэщност какво точно направих и какво се е променило в работата на телефона ми?
Телефонът много ми харесва и съм супер доволен! Единствения ми проблем е , че компютърът ми не го вижда, като включа кабела, но  от четенето във форума стигнах до извода, че е заради факта, че съм с Уиндоус ХР. Та да попитам има ли някакъв начин с Уиндоус ХР да мога да премествам файлове от и на телефона? /Вторият въпрос сигурно е за друга тема, но да не пиша разни въпроси на други места!/
Ако може да ми отговорите ще съм Ви благодарен много!
Цитирай
#6

Опитай с това
https://mega.nz/#!AJEE0R7S!YylkseRtx0SXS...cKzNDfpnsE
Дали ще проработи не знам, във форума на Mi е темата от преди 1 година и повече
Цитирай
#7

http://www.microsoft.com/en-in/download/...x?id=19153

MTP driver for windows XP
Цитирай
#8

При мен не стана и с драйвери. Не го вижда и това си е. Програмката на XiaoMi го вижда, но пък не ще да прехвърля файлове. Уж тръгва, после пише да изчакам, че е заета с друг процес и до там. Само с уайърлес успях да го свържа, но пък е доста бавно.
Цитирай
#9

Това пробвал ли си го:
Цитат:Итак, как сделать переключатель режимов USB и вынести его на рабочий стол?
1) Скачиваем программу с маркета QuickShortcutMaker Play Market
2) Заходим в нее. Вверху ставим "Расширенный поиск", вкладка "Действия".
3) Набираем в строке поиска "usb".
4) Ищем в списке приложение "Настройки", нажимаем на него.
5) В открывшемся списке ищем и выбираем "USB Подключение к компьютеру", процесс должен быть com.android.setting.UsbSettings (подписан внизу мелким шрифтом)
6) Нажимаем на кнопку "Создать"
Теперь на рабочем столе появился переключатель режимов USB. В настройках я такого пункта не нашел.

http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=43449428
Цитирай
#10

(2015-12-17, 21:38:25)Tre Fill написа:  Добър вечер на всички!
Извинявам се, ако не съм оцелил правилната тема, но  Андроид-системите не са ми понятни, а разни РОМ-ове, версии и т.н. нищо не ми говорят! Чета темите и почти нищо не разбирам. От скоро съм собственик на Xiaomi RedMI Note 2 TDD-LTE/TD-SCDMA разновидност, а  от няколко дни ми излизаше съобщение за обновяване на версията. Днес я обнових, но ме гризе въпросът какво всъщност съм променил?
Преди бях с версия на Андроид 5.0.2 и версия на MIUI 7.0.6.0 .Сега след обновлението съм с версия на Андроид 5.0.2 и версия на MIUI 7.0.8.0 . Всэщност какво точно направих и какво се е променило в работата на телефона ми?
Телефонът много ми харесва и съм супер доволен! Единствения ми проблем е , че компютърът ми не го вижда, като включа кабела, но  от четенето във форума стигнах до извода, че е заради факта, че съм с Уиндоус ХР. Та да попитам има ли някакъв начин с Уиндоус ХР да мога да премествам файлове от и на телефона? /Вторият въпрос сигурно е за друга тема, но да не пиша разни въпроси на други места!/
Ако може да ми отговорите ще съм Ви благодарен много!

За да работи коректно MTP под Windows XP, трябва да си инсталираш най-новата достъпна версия на Windows Media Player за XP.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#11

(2015-12-17, 14:13:10)BlackBone написа:  Моя още се възтановява. На първо време ме дразни само вибрацията на трите бутона отдолу. Много е силна и някакси двойна ми се струва. Да знаеш от къде мога да я намаля ?

Settings-->sound-->system изключи всичко.Аз поне нямам никаква друга вибрация освен при звънене.

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай
#12

В dev rom-a имаше такава функция и можеше да се наглася ама тук няма такава
Цитирай
#13

Благодаря на потребителите, които дадоха своите мнения!
Какви ли не драйвъри не качих на компютъра си и нищо не успя да "познае" телефона ми! Единствено в режим Камера /РТР/ се виждат снимките от телефона, но те могат само да се свалят на компютъра. Файлове , пък било и други снимки, не могат да се качат на телефона.
Е, каквото - такова!
Цитирай
#14

Пробвай да минеш на 7-ца.XP-то от тук нататък ще ти носи все повече проблеми, не само с телефона.

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай
#15

Аз писах и нагоре. И при мен е точно като при колегата Tre Fill.
Единственият начин да се качват файлове, който открих е през уайърлес или блутуут.
Естествено и с четец на карти, ама там пък трябва да вадиш картата за щяло и нещяло.
Цитирай
#16

Аз, въпреки че нямам проблем с MTP, никога не съм го включвал с кабел. Винаги си ползвам WiFi връзка с FTP клиента на оригиналния експлорер. Скоростта е прилична, а и няма за къде да бързам.
Цитирай
#17

Някой с ползвателски впечатления от 7.0.12.0? Батерия, бъгове...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#18

Най-много ме дразни това че не мога да вляза в телефония указател от заключен екран. Следващото което ме дразни е че вибрацията на трите бутона долу е мнго силна и двойна и няма опция да я намаля. Иконите са някак по грозни. Имам предвид нормалната икона на приложението е сложена в едно квадратче. Това в седмичния ром не е така.Иначе всичко си работи както трябва. Видя ми се по-бърз и мазен рома. Всичко работеше както трябва.
Цитирай
#19

Голяма набутка с тоя ром. Сложих го върху пристигналия с телефона MIUI  7.0 стабилен -  7.00.66.00(LHMCNCI). И като първа екстра - няма БГ ... но това е бял кахър. За три дни какво ли не опитах за да го руутна, не и не! Ако някой го е рутнал или е успял да качи TRWP нека сподели как става, че ми стопи нервите вече. Всички методи от форума пробвах - без успех. Или аз съм голямо говедо или китаеца е направил някаква магария.



Днес най-после го излъгах. Струваше си[Изображение: smile.png]
Цитирай
#20

Добре де, тия дето го ползвате напишете 2 реда как се държи - колко издържа батерията, има ли някакви видими бъгове. Нали темата е за впечатления Wink.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#21

Като цяло поне за мен, проблема с батерията отпадна с този ром. Два дни съвсем спокойно.Прави над три часа дисплей.В момента съм на 2ч.25 мин. и имам още 43% заряд.
Веднъж се е рестартирал безпричинно за около месец.
Като цяло съм доволен, че не ми се налага да ъпдейтвам вече всяка седмица, че малко се уморих да съм "dev." Smile

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай
#22

(2015-12-23, 16:45:57)stenlius написа:  Добре де, тия дето го ползвате напишете 2 реда как се държи - колко издържа батерията, има ли някакви видими бъгове. Нали темата е за впечатления Wink.

  Общите ми мнение, че е добър  вариант. Относно батерията мисля че добре се държи, от 4 до 6 часа на вкл. екран, предимно зависи от използването на мобилен интернет. Изводите, че добре се държи ги правя на база на други мнения за други версии.  Издържа традиционно ползване 2 дни, с 3 мейл акаунта, скайп и вайбър, блутут и гпс нон-стоп включени, и по час и малко  разговори на ден. Не мога да го нарека бъг, защото не съм използвал седмични ъпдейти или други версии, но след два дена ползване има нужда от рестарт, защото рам-а е пълен и по никакъв начин не мога да го върна към 'прясно' състояние след рестарт със заета памет от 50-60%. След два дни не може с вградения cleaner да се постигне под 80% и започва лаг. И това без разботещи приложения. Това е основния недостатък според мен, не знам с други версии на miui забелязва ли се подобно 'изяждане' на паметта.
Цитирай
#23

Преди да го вземем попаднах на едно мнение тук във форума - само за хакери ли е това устройство, понеже наистина доминират коментарите за ромове и префлашвания. Настроих се да срещна множество проблеми при сетъпването на телефона. Когато го пуснахме видях MIUI 7, избрахме английски (български не видях, а и не ползвам). За няма 5 мин. всичко. Не помня даже имаше ли нямаше ли гугъл плей,  ... с две думи - напълно безпроблемен интуитивен сетъп.
Беше лепнат на момента за ... игри разбира се. Батерията към 50 % май беше и откара едно има няма 2 часа в играене на 3д игри без калиблиране. 
Като се докопах до телефона, успях да пусна едно Antutu (мисля че от настройки на батерията му дадох performance) и изкара малко над 50к. 
Доколкото успях да се ориентирам устройството е произведено 11 месец. В опциите за ъпдейти - изписа, че нови няма. Видях преинсталирани Clean Master и Du Speed, но не е болка за умиране. Друго паразитно не видях. 
Накратко - стигам до извода, че MIUI 7 наистина е подобрен.  Много добри впечатления като производителност, батерия и потребителско изживяване. 
Не мога да дам повече детайли,щото вече не е при мен
Цитирай
#24

Не е за хакери, просто мног охора обичат да се правят на хакери с него. Единствено е препоръчително да се види с какво е дошло устройството и да се сложи някой официален фирм, за препоръчване този от тази тема за да си има ъпдейти и всичко. Някой китайски сайтове имат навика да слагат ромове с разни вируси и кийлогъри.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#25

Днеска гледам е излязъл 7.1... Кажете какви са разликите като го пробвате
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)