Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Български речник
#1

Здравейте,можете ли да ми кажете как да добавя български речник (spell check). Използвам OnePlus One със Android 6.0.1 Sultan CAF и не мога да намеря български речник за клавиатурата.

OnePlus One 64GB Sandstone Black [Exodus 5.1.1]
Цитирай
Аксесоари
#2

Това за клавиатурата ли?
Ако да, си инсталирай SwiftKey и си добави Български, много добре се справя речника й.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#3

(2015-12-15, 14:10:07)ИванМатин написа:  Това за клавиатурата ли?
Ако да, си инсталирай SwiftKey и си добави Български, много добре се справя речника й.

Да точно за това става на въпрос. Като използвах Lollipop си имаше български auto correct, но след инсталацията на Marshmallow нямам :/ И в двата случея използвах Android AOSP Keyboard. Няма ли начин да добавя ръчно dictionary така че да не трябва да инсталирам друга клавиатура тъй като вече съм свикнал с обикновената.

OnePlus One 64GB Sandstone Black [Exodus 5.1.1]
Цитирай
#4

И на мен ми направи впечатление, че в CM13 Android AOSP Keyboard няма български речник, докато в по-старите имаше. Не съм сигурен дали Google Keyboard вече се е сдобила с такъв... И все пак пробвай SwiftKey, доста по-добра е от тези двете.
Цитирай
#5

Здравейте, във връзка с темата за речника - след преинсталация на телефона, инсталирам SwiftKey, но ми подчертава с червено всяка дума, все едно няма никакъв речник. Преди преинсталацията не беше така. Трябва ли от някъде да инсталирам или активирам речник след като съм избрал Български език?

honor NEM-L21 (7lite), Nougat 7.0
SAMSUNG GT-N8010 (GALAXY NOTE 10.1), Jelly Bean 4.1.2
Цитирай
#6

Не. Изключи правописната проверка от Настройки (на телефона) > Език и клавиатура
Цитирай
#7

(2016-09-07, 15:11:13)bobytsekov написа:  Не. Изключи правописната проверка от Настройки (на телефона) > Език и клавиатура
Благодаря, така сега не ми подчертава всяка дума, но нямам никакъв речник за правопис. Може ли да се инсталира допълнителен и от къде? Вие как си провярявате правописа?

honor NEM-L21 (7lite), Nougat 7.0
SAMSUNG GT-N8010 (GALAXY NOTE 10.1), Jelly Bean 4.1.2
Цитирай
#8

SwiftKey си има собствен речник. Не е точно правописен, по-скоро за предсказване и автоматична корекция на думите, но то е почти същото, стига да не запаметиш грешно някоя дума и после автоматичната корекция да ти я дава сгрешена.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)