Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

За мен ли е Xiaomi Mi4?
#1

Здравейте, в търсене на нов телефон, за да заменя моето голямо дърво Samsung S3 mini, изчетох доста коментари тук и съм почти на път да избера Xiaomi Mi4.
Започнах тази тема, защото имам колебание за няколко неща:

1. Не разбрах дали мога след купуването на телефона, просто да си сложа картата и да го използвам. Няма да се справя с "рутване" и куп други думи, които само подозирам какво означават, а и нямам време да търся някой друг да го прави вместо мен. Тоест, става ли телефонът за лаици като мен?

2. Понеже те си имат собствена операционна система, ще мога ли да ползвам приложения на Андроид, на някои от които много държа?

3. Това ли е подходящият модел за моите нужди: интернет, имейл, снимки, разговори, джи пи ес, батерия поне за ден и половина, бюджет до 450 лв? Не играя игри. Разглеждах и Redmi 2, който е с подобни параметри и също отговаря на изискванията ми.

4. В случай на проблем, обслужва ли някой гаранция в България, изобщо има ли сервиз?

5. Откъде бихте ми препоръчали да го купя? Бих предпочела България, може и от човек, макар че не знам как да проверя доколко е добър и няма проблем.

Благодаря ви много за мненията.
Цитирай
Аксесоари
#2

@lotus, определено си направила добър избор, като си се спряла на тази марки и в частност на този телефон и колебания не трябва да имаш :
1. Няма да има проблеми с исползването му тук. След като го получих моя, просто сложих картата и всичко си тръгна без проблем.
2. Операционната система е Android и е в момента с версия 4.4.4., като се очаква догодина да получи и Marshmallow. За това което питаш e нещо като лаунчър - MIUI и телефона в момента е със 7 версия.
3. Да, това е подходящият модел за твоите нужди, дори и повече. Телефона има приятен интерфейс, оптимизирана система, седмични ъпдейти (ако е с европейска версия), издръжлива батерия.
4. Ако е закупен в България си има стандартна гаранция, както и за всички други телефони закупени на територията на България.
5. За закупуване препоръчвам онлайн от Китай, защото ще ти излезе доста по-евтино (между 50-100 лв.), но при липса на опит, други притеснения и наличието на пари може и оттук. Обаче родните ни търгаши го препродават с много голяма надценка. За тези пари (450 лв.) не може да се намери нов - евентуално втора употреба или следващия телефон от тази марка  - Xiaomi MI4I. Redmi 2 също е добър вариант.
6. В момента в раздел "Продажба на телефони" от колеги се предлагат телефони, които те интересуват.

P.S. Успех с покупката! Smile

 
Цитирай
#3

Много благодаря за коментара, NoMaD, а как се качва европейска версия, за да има седмични ъпдейти?
Цитирай
#4

@lotus, тя си идва с телефона. И малко уточнение  - ъпдейтите са на лаунчера, а не на самата ОС.Smile

 
Цитирай
#5

Не винаги идва с мултиезичния ROM, но инсталирането му не е трудно. За 450 лв. нов телефон ми се струва, че само от Китай може да се купи.
Цитирай
#6

Да, започнах да се ориентирам в цените, макар че в OLX има модели за по 450-480 лв. Не знам обаче какво рискувам с тях. Единият е от Англия, никой от тях няма гаранция, а все пак телефонът е излюзъл това лято...
Цитирай
#7

@NoMaD miui не е лънчер, а модификация на самата ос. Има огромна разлика между двете. Ако беше само лънчер актуализацията щеше да е гугъл

OnePlus 3T
Цитирай
#8

Нямам възражения, обясних го малко по-просто да кажем.

 
Цитирай
#9

А смаятате ли, че 4i моделът е равностоен на 4?
Цитирай
#10

Не ти трябва, Mi4 е флагмана.
П.П. Имаш ЛС.
Цитирай
#11

Да се включа и аз за mi 4 понеже се наложи да го купувам преди 2 месеца:
1. Гаранция освен от xiaomishop дето твърдят че работят с ibuygou не се сещам да има някъде
2. За покупка до 450лв мисля че само от Top One (http://m.aliexpress.com/item/1989566766.html) може да се вземе, като ще дойде или с китайската версия на MIUI, или с мултиезичната, която няма ъпдейти. Ако се разбереш с продавача може и да сложат глобална. Не съм пробвал, сам си го флашнах.
Иначе покупката я направих от xiaomiforsale.com - там цената е около 250€ като има и доставка 8.90€
3. За седмични ъпдейти ще трябва да се сложи Global Developer версията и самите обновления са през две седмици и излизат в понеделник.
Цитирай
#12

@suffer, от ibuygou - 1 година гаранция, обаче ако си я платиш.Smile

 
Цитирай
#13

Благодаря. Това е полезно е да се знае, но откакто излезе новия закон в Испания, където им е EU склада вече е доста скъпо и ги избягвам
Цитирай
#14

(2015-12-17, 17:20:59)suffer написа:  Да се включа и аз за mi 4 понеже се наложи да го купувам преди 2 месеца:
1.  Гаранция освен от xiaomishop дето твърдят че работят с ibuygou не се сещам да има някъде
2. За покупка до 450лв мисля че само от Top One (http://m.aliexpress.com/item/1989566766.html) може да се вземе, като ще дойде или с китайската версия на MIUI, или с мултиезичната, която няма ъпдейти. Ако се разбереш с продавача може и да сложат глобална. Не съм пробвал, сам си го флашнах.
Иначе покупката я направих от xiaomiforsale.com - там цената е около 250€ като има и доставка 8.90€
3. За седмични ъпдейти ще трябва да се сложи Global Developer версията и самите обновления са през две седмици и излизат в понеделник.

А какъв е начинът да имаш Global Developer версия? Ако си купиш телефона оттук, вече е качена, а ако го поръчаш от Али, например, трябва някой да я сложи, така ли?
Цитирай
#15

@lotus, може да се поръча и от xiaomiforsale, но ще е малко по-скъпо от Али.

 
Цитирай
#16

От xiaomiforsale бяха сложили някаква омазана версия на miui 6 на единия системен дял, а на другия мисля че беше стейбъл, но крашна като ги смених, така че ги затрих през фастбуут и с miui 7 буквално литна. Иначе беше по бавен и от текущия ми redmi 1s
Общо взето преди поръчката е добре да се пише на самия продавач и да се види дали и какво може да сложи като софтуер.
Цитирай
#17

Остава като вариант да се купи оттук, от някой колега тогава. От ibuygou не предлагам, защото там с EU Direct излиза към 600 лв. вече.

 
Цитирай
#18

Аз погледнах в emag - защото това е другото място, което има някаква гаранция за Xiaomi в България, но там са безбожни цените и най-близкото до Mi 4 е Mi 4c на скромната цена от 650лв
Определено отпада като вариант
Цитирай
#19

Най-евтин е на pandawill. Когато го има на happy hour е 190$, а нормалната е цена 210$ за 3G версията. Моят е от там. Само беше качена няква странна версия на miui-то, но аз го ъпдейтнах до официалната и всичко е наред.
Цитирай
#20

@mihailmihnev Благодаря ти за инфото. Проверих сайта, който не ми е познат. Налага ли се минаване през митница с тях? На колко време влиза нов модел в хепи ауър?
И това с операционната система - ъпдейтване, флашване... Малко ме притеснява.
Цитирай
#21

Няма гаранция, че няма да има мито, но можеш да си платиш нещо като застраховка за 10-15% от цялата сума и да ти възстановят парите, ако платиш нещо по митниците
Иначе съм пазарувал от този сайт. Два телефона с безплатната доставка - без проблеми пристигнаха и нищо не съм доплащал в българия. Но не бяха над 120$ (ако това има значение)
По пощите най-много гледат за AliExpress според мен.
а специално за Mi4 - не е ли по-добре да е 3гб версия - поне да е с актуални параметри.
То пък 50$ разлика за 1гб рам - по-добре ми3 за 169,99 Smile
Цитирай
#22

Аз съм поръчвал един MI PAD и едно Lenovo S90 от pandawill, и двете не са минавали митница. Но точно на MI 4 платих ДДС. Застраховката е 10% за БГ в момента. Правих на таблета, но не се наложи да я ползвам. За хепи ауъра е различно всеки път. Понякога го има 3 седмици подред, понякога 3 седмици го няма. И аз не бях ъпдейтвал но е много лесно. Няма нищо страшно. Има много теми и клипове.
http://www.minideal.net/xiaomi-mi4-ram-3...d-4-4.html също е на 210$ за 3G, но ако не спешно чакай хепи ауъра.
Цитирай
#23

Бихте ли ме упътили къде мога да видя физически телефона? На картинка изглежда прекрасно, но все пак директното усещане е най-добро.
Цитирай
#24

Само с някой притежател на кафе. Аз съм от Ямбол.
Цитирай
#25

Съжалявам, аз пък съм от София. Може би ще трябва да рискувам или да си го купя от човек тук, за да го видя прдварително.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)