Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на служебен телефон
#1

Здравейте на всички,
В офиса имаме проблем трябва да си изберем марка смартфон подходяща за нашата професия - брокери на недвижими имоти.
Като изискванията са: наистина добра камера, мин. 4.5 инча екран, дълъг живот на батерията, да не лагва постоянно и да не иска постоянно сервиз и да са среден клас не много скъпи като цена.

Ще се радваме ако ни дадете съвет.

П.С. Всички ние ви четем с удоволствие.
Цитирай
Аксесоари
#2

А като цена?

 
Цитирай
#3

Moto G 3rd gen.
Това с батерията няма как при интензивна употреба да ви изкара повече от ден, трябва да ви е ясно. Изключение правят телефони като Леново А5000 и P1/P1m. Но там пък има други компромиси. Моторолата е избора, около 360 лв се намират, ако ще купувате пакет 2-3 и повече, ще намерите някой, който да направи прилична отстъпка. Не знам дали излезе дуал сим версията, предполагам ще ви е от полза. Успех

Some folks are just too dumb to have a smart phone..
Motorola Moto G3 6.0.1
Цитирай
#4

Силно ме вълнува какво значи "не много висока цена".
Цената с ДДС или без?
С фактура или без?
Иначе има варианти.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#5

Според мен оптималния вариант спрямо тези изисквания е Sony Xperia Z3 compact.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#6

Да, Z3 Compact е и моята препоръка, само че не знаем бюджет и си предлагаме ей така...

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#7

Z3 compact не е лош вариант, ама всичко зависи от бюджета, щото например и една Lumia 950 може преспокойно да ви покрие изискванията по отношение на Камера че даже и да ги надскочи, дисплея също е супер и като цяло би се вписал добре, обаче Lumia-та е 1100 лева с ДДС, докато например Z3 compact е 780 с ДДС.
Цитирай
#8

За работата, която се търси от телефона WP не е добър вариант. Преди да ме контрираш ще ти кажа, че скоро продадох такъв (с Уин) понеже не е подходящ за телефон за работа. Ако автора на темата се интересува от различни от Андроид устройства ще обясня и защо да не си купува WP.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#9

Lumia-та отпада, щото се търси среден клас телефон, "не много скъп" то го пише горе, ама кой да чете....Не много скъп с добър живот на батерията, нещо на Lenovo може би? Е камерата няма да е нищо особено, ама за служебен ще върши работа
Цитирай
#10

Само не се лъжете да взимате WP. Сега съм с Lumia 640XL от всичко съм доволен НО няма нещата който андроида ги има и ще го махам. БОКЛУК за мен!

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

Всичко зависи от използването.
В работата имам колега, който си взе Lumia 950 и е супер доволен(не спря да му хвали камерата между другото :Д), а и нали Windows 10 има някаква врътка, че може да се ползва като настолен ли, нещо такова, та си го ползва доста активно.
Та да-всичко зависи от това за какво точно ти трябва.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#12

Телефона от подписа ми Allview P6 Energy е идеален за целта - добър дисплей, огромна батерия, стабилна работа при ежедневни задачи, гръмогласен говорител, оптимизирана ОС, защита на дисплея от надраскване, а и камерата е приемлива. Цената е към 270 лева в emag.bg и е доста по-добра алтернатива от Lenovo A5000. 
EDIT: Също така и е двусимов телефона.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#13

(2015-12-17, 23:27:30)kobso написа:  Всичко зависи от използването.
В работата имам колега, който си взе Lumia 950 и е супер доволен(не спря да му хвали камерата между другото :Д), а и нали Windows 10 има някаква врътка, че може да се ползва като настолен ли, нещо такова, та си го ползва доста активно.
Та да-всичко зависи от това за какво точно ти трябва.

Врътката се казва continuum, и наистина Lumia-та има страшна камера(все пак си е наследник на старите Nokia-и) Lumia-те са перфектни за това за което биха ги полазвали те. Въпроса е, че Lumia 950 си е 1100 лева както казах
Цитирай
#14

Не е необходимо Лумиа-та да е 950. И 830 ще им свърши прекрасна работа за 450лв. Но подозирам, че и това е над бюджета им.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#15

Аз пак обяснявам, че точно за целта, която се гони, лумиите са неподходящи. Автора на темата е написал, че му трябва за работа (мобилен офис), а лумиите освен за снимки не стават за другото. Обяснявам защо продадох моята Лумия преди месец: Браузъра е под всякаква критика (IE, новия Edge бил малко по-добър, но... малко); Истинско приключение е да свалиш pdf файл на телефона (става, но само с едно приложение и минава през сваляне в облака, от там на телефона - дълга и широка); Офиса им не се справя с doc файлове (само с docx - трябва да си накарате всички партньори да спрат да ползват стара версия офис на компютрите); Клавиатури няма (има една на МС и толкова - хубава лошава, тя е. С нея се пише бавно и тромаво.); Бавят се нотификациите от всички месинджъри, понякога с часове;календара и живата му плочка не са добри (визуализира само едно събитие дневно и ако имате повече трябва да отворите самото приложение); Системата за заключване на облака им е смехотворна (самото приложение се заключва и иска код за да гледаш вътре, но се вижда и в галерията, а там не сика код, а направо си показва съдържанието) и пр. Та както казах за работа не става, особено за такава свързана с ровене на документи и интернет сайтове с много снимки.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#16

Emski, от каква лумиа са ти впечатленията? Имам подозрения, че с по-висок клас (каквато все още е 830) няма да е точно така. От друга страна. искат да няма лагове и забивания, което при андроида се постига с повечко пари. А китайците за техните нужди не са оферта, поради специфичните разходнооправдателни документи, както и поради това, че според мен нуждата тук е купи и ползвай както си е от кутията форевър.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#17

(2015-12-18, 12:01:31)emski_vas написа:  Аз пак обяснявам, че точно за целта, която се гони, лумиите са неподходящи. Автора на темата е написал, че му трябва за работа (мобилен офис), а лумиите освен за снимки не стават за другото. Обяснявам защо продадох моята Лумия преди месец: Браузъра е под всякаква критика (IE, новия Edge бил малко по-добър, но... малко); Истинско приключение е да свалиш pdf файл на телефона (става, но само с едно приложение и минава през сваляне в облака, от там на телефона - дълга и широка); Офиса им не се справя с doc файлове (само с docx - трябва да си накарате всички партньори да спрат да ползват стара версия офис на компютрите); Клавиатури няма (има една на МС и толкова - хубава лошава, тя е. С нея се пише бавно и тромаво.); Бавят се нотификациите от всички месинджъри, понякога с часове;календара и живата му плочка не са добри (визуализира само едно събитие дневно и ако имате повече трябва да отворите самото приложение); Системата за заключване на облака им е смехотворна (самото приложение се заключва и иска код за да гледаш вътре, но се вижда и в галерията, а там не сика код, а направо си показва съдържанието) и пр. Та както казах за работа не става, особено за такава свързана с ровене на документи и интернет сайтове с много снимки.

90% от тия писания просто не са верни-току-що, за спорта реших да отворя един doc файл през word-а на мойта Lumia 550 и си го отвори от раз.Браузъра си се държи много добре, въпреки че въпросната ми Lumia е само с snapdragon 210.Клавиатурата е по-добра от повечето вградени в андроид телефоните, като особено при андроид смартфоните от среден клас, са много зле, да не говорим че при тях има и едно много досадно забавяне докато се покаже клавиатурата.За PDF файловете вече не знам как седят нещата, но точно заради наличието на целия оffice out of the box, Lumia-те са доста подходящи да вършат работа.
Цитирай
#18

От 640. Както искате, аз просто споделям защо го махнах. Работя с телефона, като съм в движение и не ми върши разбира, когато не съм сигурен ще стане ли или няма. За браузъра и клавиатурата може да си им фен, но са си скапани. Документи в стар формат отваря на тото. Може с 10 да има подобрение, но ме съмнява да им се става бета тестери.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#19

Ще чакаме да се обадят питащите с повече информация :-). Предимно за бюджета.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#20

Бе да се обадя и аз на тема лумия. Приятно телефонче оообаче да не ти се налага нещо да свършиш реално.Андроида го удря в земята отвсякъде. Даже навигацията here работи по-добре на самсунга. За скайп не говоря. Ай накарайте лумията да работи с 10 радио станции от предавателя. В андроида ги набивам на влс-то ама за уин версията не го поддържа...

Nokia 8
Цитирай
#21

Добър телефон, не скъп, с отлична батерия и камера - Idol 3 5.5
Цитирай
#22

Цена около 400 лв с ДДС. Като да ще е пакетна телефоните ще са няколко. Аз съм със сони з 3 и не съм доволна от камерата. Снимкиъе да ужасни особено на слънце или ярка светлина.

Мисля си и аз за samsung A5 камерата им е добра не знам дали лагва като почти всички самсунзи но дисплей, батерия смятам че е добре. Какво мислите по въпроса. Работата ни е брокери на недвижими имоти работим с различни системи и снимките трябва да са на ниво както и издържливостта понеже постоянно се звъни от клиенти.
Цитирай
#23

Погледнете и Lenovo Vibe P1m все пак.Камерата едва ли ще е много по-лоша от тази при samsung-а, но за сметка на това батерията при Lenovo-то е много мощна и преспокойно ще изкара пълен работен ден с голямо натоварване, а очевидно това за вас е приоритет.Телефоните за тези пари обикновено са с еднакво лоши камери, а и дори някой да има малко по-добра камера от другите, ще има компромиси на други места-като батерия например, както е при samsung-а
Цитирай
#24

LG G2 или SAMSUNG GALAXY J5, A5.
Цитирай
#25

Телефоните с бизнес договори са по-евтини, вероятон и G3 ще се върже около 400 лева бройката.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)