Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странен проблем с паметта
#1

Здравейте, от няколко месеца имам L Bello и съм много доволен, но от няколко дни забелязвам странно поведение в паметта. Имам инсталирана SD Memory card 8GB и съм задал на телефона всичко да се записва на нея за да не товаря и без това малкото вътрешна памет. Преди няколко дни свалих Real Racing 3 и я преместих на SD картата. Като дадеш инфо за паметта показва, че играта заема над 2GB от картата (отделно имам още игри, приложения, снимки и малко музика),  но в менюто "Съхранение" на SD картата дава, че няма почти нищо записано и над 7GB са налични. В същото време за вътрешната памет дава, че над 4GB са заети от приложения, които принципно трябва да се намират на картата. Все по-често започна да ми излиза съобщение, че недостига памет, рядко успявам да сваля нещо от Google play и Smart Cleaning-a постоянно пищи да освобождава памет. Вчера инсталирах приложение за чистене на паметта и то постоянно намира над 500MB trash memory.
Къде да търся проблема и как да преметна всичко на картата с памет и да остане там, а не на паметта на телефона?

Благодаря предварително за отговорите
Цитирай
Аксесоари
#2

Картата ти памет кой клас е?
2,4,6,10? Ако е под клас 10, вземи пробвай с клас 10 как ще е.
Ако си с клас 10,  те питам с киткат ли си или лолипоп?
Ако си с киткат премини на лолипоп.
Ако си с лолипоп върни се на киткат.
Ако няма промяна рутни и пробвай  link2sd, създаваш си партишън на sd картата примерно 3 ГБ EXT4  и с линк2сд прехвърляш данните от интърнъла в импровизираният EXT4 от sd картата.
Партишъна на картата можеш да създадеш под уиндоус с мини партишън уизърд туул.
Ако и това не  ти помогне, прави ресет и почвай да ползваш приложения и игри икономично.
И забрави игрите. Ако ти се играят игри, геймърски компютър или игрова конзола.
Ако ти се играят игри под андроид, просто при следващият си смартфон си вземи устройсво с повече интърнъл спейс.
Тези 8 ГБ в беллото да не те заблуждават, те са разделени на 2 части приблизително по 4 гб примерно .  Едната част е почти заета а другата част привършва като му сложиш 4 джипиес навигации за България и стотина приложения, за игри нищо не остава.

Ако нищо не ти е ясно , не прави нищо, просто се примири, успех Smile
Цитирай
#3

Май го реших проблема с преинсталиране на приложенията, но пак остава чуденката защо пише че игрите са на SD картата, а в същото време те са си на паметта на телефона. В началото на другия месец отива за ремонт, че нещо бъгна телефончето и ще му оправят всичко.
Цитирай
#4

@Don_Diego, ами нормално е, ако нямаш root на телефона кеша на игрите си остава в основната памет на телефона.Smile

 
Цитирай
#5
Question 

Здравейте! От няколко седмици ползвам чисто нов телефон "LG Bello II" и съм много доволен, но след като напълних паметта на самия телефон с приложения/игри и т.н, забелязах странен проблем. Та именно като отида в настройките на телефона и сложа SD картата да записва по "Подразбиране", нищо не иска да се запазва там. На картата имам 4 GB свободна памет, а на телефона ми остана 303MB, но ако опитам да сваля нещо по голямо (да речем Messenger), ми дава че хранилището е пълно и не може да се изтегли даденото приложение, въпреки че "SD картата" има достатъчно памет и съм сложил в нея да се записва всичко.

Та ако някой е преживял същия проблем или ако някой знае как се оправи, много ще се радвам да помогнете. Общо взето все едно няма такова нещо като SD карта и всичко се записва на паметта на самия телефон.

Благодаря предварително !  Bu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)