Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странен проблем с M8
#1

Здравейте колеги, реших да споделя един странен проблем с вас и съответно да помоля за помощ/съвет(тъй като не получих особено съдействие от колегите в XDA форума)
Та така. .. преди около 5 месеца си купих чисто нова М8-ца от един плевенски магазин (Movenbg)
Всичко точно ,телефонут работи без грешка докато не започна да дава най-различни отклонения. 
-При получаване на обаждане телефона звъни,  но дисплея стои изключен. 
-По време на разговор , след като отдалеча устройсъвото от ухото си,  дисплея остава изключен .
- Също така когато искам да събудя телефона понякога трябва да натисна бутона 5-6 пъти преди да свтне дисплея(не еот бутона защото и с motion launch го прави същото,  телефона извибрирва но дисплея не светва ) 
Това последното се случва на съвсем случаен принцип. 

Вече им изпращах телефона един път за ремонт , стоя един месец в сервиза на Htc в румъния и се върна при мен сHard reset и същите тези проблеми.  
Приложенията за разчитане на сензорнитеданни не показват отклонения 
(proximity сензора си работи, както и light сензора)

Какво да правя от тук нататък... 

Благодаря предварително за отделеното време.
Цитирай
Аксесоари
#2

Преди да го върнеш за втори път в сервиза, опитай след hard reset, да не се логваш в google акаунта и да не инсталираш никакви приложения.Тествай след това, да видиш дали проблема продължава.Ако не се проявява, най-вероятно имаш проблемно приложение.Ако пък продължава, връщаш го отново в сервиза и им обясняваш всичко подробно, какво си правил с телефона, за да го запишат в протокола.
Надявам се, си с последната версия на андроид за м8.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#3

Ако имаш карта памет извади и нея, направи хард ресет както каза @vlaf и не се логвай в htc акаунта. Друго за което се сещам за отключването с бутона, ако имаш кейс, бутона отгоре е по  твърд и по трудно се натиска (казвам го от опит) или  е разместено копчето фабрично леко в страни от бутона на телефона и няма добър контакт (пак от опит го казвам).


След като огледах проблемите ти, всичките май са свързани с бутона за вкл./изкл.; а за почукването по екрама, на мен също се е случвало да ми извибрира и да не светне.  Но си огледай бутона дали не е зацапан нещо или да го притиска кейса (ако имаш такъв).

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#4

Ще опитам след hard reset. без да инсталирам нищо и без да се свързвам с гугъл акаунти и т.н
Телефона е с последния ъпдейт, на бутона си му няма нищо, пробвал съм го и след хард ресет само че без частта с акаунтите
Предишния път когато го връщах пак беше със същите проблеми
И лошото е че не искат да го сменят тъй като проблема не може да се види веднага ами трябва телефона да се използва във всекидневието. ...
доста неадекватно държание проявява на моменти
В рамките на няколко минути от общо 3 обаждания на две не успях да отговоря защото дисплея беше изключен и не мога да го събудя с power. бутона

Кои сензори "слуша" телефона когато го отключваш. ..?
като например жироскопа. ,който разпознава кога телефона е на обратно за да не се активира motion launch в джоба
Цитирай
#5

Update: и така още на първия ден след hard reset. Без да използвам никакви приложения телефона прави същите парчета.
Силно се нафявам проблема да е софтуерен и да го оправят във версия. 6.0, но честно казано не знам какво да мисля и какво да правя .
Всяка идея е от полза.
Цитирай
#6

Според мен, проблема е хардуерен, защото аз нямам подобен проблем, а не съм видял някой да се оплаква от същото.
Не чакай, а го върни за гаранция отново.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)