Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G3 камера
#1

Магическия фокус колеги как се използва. Опитвам се да направя пейзажа на заден план където е да е замъглен, а обекта по напред не е, но нещо не става. Но така и не става като цъкна фокуса да е на пейзажа и почна да замъглявам се замъглява цялата картина.  Sad Sad
Цитирай
Аксесоари
#2

Нещо много не можах да разбера идеята ти. Кaто работиш с "плъзгача" дето е вдясно, не се ли получава работата?

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#3

Да, вместо да се замъгли фона, върху който аз фокусирам и регулирам с плъзгача да се замъгли, то цялата картина се замъглява. Идеята ми е фона на картината да се замъгли а обекта да си остане.
Цитирай
#4

Странно е защо така се получава, след като камерата прави пълен ход... При натискане върху самия обект пак ли нищо не става? Пробвай преди заснемането на снимката да фокусираш върху обекта и след това да снимаш.
Между другото, магическия фокус се използва, когато искаш да фокусираш хем близкия, хем далечния обект...

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#5

Пак същото, не става. При регулирането на задни план се замъглява пак цялата снимка а не само той...

Явно аз не мога да работа с магическия фокус.  Big Grin Big Grin
Цитирай
#6

https://www.youtube.com/watch?v=H2GyZPCPRhE

макар, че примера не е от най-сполучливите поне се вижда как работи

LG G3 D855 16GB Android 6.0 Marshmellow
Цитирай
#7

https://www.youtube.com/watch?v=-XseHZyvGtg Ето както е при Samsung на 0:58 както е.
Цитирай
#8

Ми то е същото,просто това което си дал на самсунг е Компютъризирано и ти изглежда много яко Big Grin
Този ефект мога да го направя и без да пускам ефекта Magic Focus Smile  Поиграй си малко и ще се научиш!

Ето ти и тук малко донаправено! 
https://www.youtube.com/watch?v=Au3zABq9bD4
Пусни на 2:40

         Samsung i9000 Galaxy S------Asus Memo Pad HD 7-------LG G3 16GB TITAN Marshmallow 6.0 [stock 30n+Xceed kernel]
Цитирай
#9

Мерси.
Цитирай
#10

Ето ти моя снимка! Направена е без да пускам магическия ефект Wink

[Изображение: UiYPWwmd4GczG3JLoLuonA7dJfKAYCe5fd8Nfw0i...15-h653-no]

         Samsung i9000 Galaxy S------Asus Memo Pad HD 7-------LG G3 16GB TITAN Marshmallow 6.0 [stock 30n+Xceed kernel]
Цитирай
#11

Не съм сигурен дали ще помогне, но чувам добри отзиви от това :http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/app-xcam-lg-v5-1-0-t2873604

| LG G3 | 16GB | Android 5.0 Stock |
| Huawei P20 Pro Dual | Android 9.0 |
Цитирай
#12

Днес, се опитах да снимам приятелят ми който кара мотор и камерата мислеше 2сек някъде и тогава снимаше, един приятел каза, че е в движение обекта и за това. Помогнете.
Цитирай
#13

Моя в дискотека с въртящо се осветление и лазери направо се побърка. Натискаш и снима след 20сек, ако реши въобще да направи снимка.

Което не е драма ,защото другаде се справя перфектно

Samsung S23+
Цитирай
#14

Другаде няма проблем, но днес ми направи този номер и реших да попитам. Значи това нормално ли е или?
Цитирай
#15

Забелязал съм, че моя телефон като снимам със светкавица не прави снимка ако обектите се движат. Не зная защо прави така, но принципно би трябвало точно като има светкавица да снима бързо. Така съм стоял по много време светкащ с телефона като дебил и ни една снимка не прави. Ако спра светкавицата снима почти веднага Smile

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#16

Здравейте, защо като снимам камерата се чуди по 1-3 сек и тогава снима, а не като снима веднага да мога да направя нова снимка.. това е от доста време..
Цитирай
#17

Първо зависи в каква обстановка снимаш , второ къде записваш снимките в сд картата или в памета на телефона и трето виж дали не си надраскал стъклото на камерата. Попринцип изисква време за да фокусира обекта , ако е близък това става за милисекунди ,но ако е далечен и си закрил сензора за разположение е нормално . Това е напълно мое мнение ,може и от части да е грешно.

[Изображение: onlinelogomaker_090813_2335.jpg]
Цитирай
#18

През деня т.е на вън или вечер пак на вън, всичко се записва в паметта на телефона, стъклото не е надраскано. Снима, прави снимката и 2-3 секунди докато се появи снимката горе в кръгчето и не ми дава да натисна бутона да снимам пак, а в някой случаи се чуди и дали да снима по 2 секунди някъде.
Цитирай
#19

Изключи HDR функцията и ще видиш че ще се оправи.

Samsung Galaxy Note 9 Ocean Blue 512 GB
Цитирай
#20

Мерси колега, оправи се !! Smile
Цитирай
#21

Снощи получих странно съобщение от Smart Notice, което гласеше: Размазани снимки? Използвайте ръчна светлина (ISO) и още някакеи настройки. Очудих се много и цъкнах и просто ми отвори Камера и нищо повече. Някой виждал ли е нещо подобно ? С 6.0 съм.
Цитирай
#22

Това е май за Г4. Камерата на Г3 не поддържа API 2 .


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#23

Това е от Smart Tips и става въпрос за това
[Изображение: Screenshot_2016-01-21-13-38-31VEgKRjG_thumb.png] [Изображение: Screenshot_2016-01-21-13-41-06dJcNxlv_thumb.png]

Пс. Ръчни настройки няма, няма и да има.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#24

Точно за това става въпрос, vargala. Жалко, че няма да има, можеше поне някои прости настройки да сложат, а някои калпави телефони дори имат .. визирам главно Samsung, защото мисля, че на всичките им модели има за ISO и експозиция.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)