Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

64 -битов Лолипоп (custom rom)
#51

На някой да му работи двойното почукване за светване на екрана?!Ако има такъв,моля да сподели как става,че при мен не иска Sad И защо не може да се смени снимката на заключен екран?!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
Аксесоари
#52

Не знам за вас, но моето мнение е че това е доста далече от работещ ром. Не може още след инсталация да не работи браузъра, който на всичкото отгоре не може да преинсталираш без руут. На локскрийна постоянно има някакви реклами на китайски? Доста лагаво работи google.play. Единственото му предимство за мен е че са накрали сим2 да работи на 3G.

Lenovo P70
Цитирай
#53

странно,и аз съм с този РОМ,хром си ми бачка,реклами нямам,локскрийна си го сменям,руута си е вграден,за времето има пач но аз и без тва ползвам друго приложение.единствено дабъл тап-а ми бачка само за гасене.в " Патчи и улучшения" има решения за някои проблеми Smile в коментарите също

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай
#54

Това с рекламите е, ако си изтеглил някоя от безплатните теми. Ако използваш от тези, които са си в телефона или си сложиш някаква снимка, няма реклами. И то по-скоро това са някакви текстови реклами или нещо подобно. Аз в случая съм сложил статична снимка, а не от тези с автоматичната подмяна през определено време и ми е ОК.
За браузъра може само при мен да е бил проблема, не мога да кажа нищо, но го оправих.
Google Play наистина тръгна тромаво в началото, може би защото като се свързах към профила си и започнаха да ми се инсталират моите приложения на куп. Днес го разцъквах и според мен работи вече нормално.
Двойния таб за отключване определено не работи. Не работи и автоматичния отговор при обаждане, когато доближиш телефона до ухото. Да се надяваме, че ще го оправят в следващата версия.
Има някакво приложение, което е за почистване, за оптимизация и блокиране на рекламите, с които вървят повечето безплатни приложения. Чрез него задавам в кои приложения да се блокират рекламите. Има вграден "root", както казва колегата горе, има и инженерно меню.
Всичко друго е до индивидуална настройка. Телефона върви много добре и за сега не виждам други недостатъци. Като го поразцъкам още време, ще дам отзиви и за консумацията на батерията и други, ако забележа нещо, защото има доста настройки, които не съм изпробвал.

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай
#55

С версия 1551 съм от както излезе и нямам никакви оплаквания. Chrome си работи нормално, никога не е крашвал. Нито едно приложение не е давало грешка или признак за лаг. Има си root от самото начало, батерията ми държи 2 дни с постоянно пуснат 4G и около 4 часа разговори на ден, плюс около 2 часа ровене в интернет. Google Play не ми е забавял или нещо подобно. От благинките, работи единствено това при входящо обаждане ако обърнете апарата да спре звука.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#56

Моята е VIBE2.8_P70-A_1552DEV_VDT, вероятно от там идват проблемите ми. Изобщо не ми се започваше да сменям ромове, но все пак опитах и стана мазало. Със сигурност това не е моята версия и ще се върна към официалния ром на Леново.

Lenovo P70
Цитирай
#57

Аз също не съм доволен от 1552. Сложих я и изкарах с нея по малко от ден. Има нещо не както трябва при нея, държеше се странно, всичко. Затова се върнах на 1551, никакви грижи нямам. Е само една, да се наслаждавам на телефона.
Пробвай с нея. Smile

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#58

Добре де колеги, аз съм с 1552 и както споненах нямам проблеми, за сега поне. Всичко си работи. Едва ли има голяма разлика между 1551 и 1552. Сашев, кое не ти допадна чак толкова, че да идеш на 1551? Ако имаш нещо конкретно, кажи да пробвам и да изясним нещата. Все пак това е целта на темата - да тестваме, да даваме отзиви и обсъждаме къстъм ромовете.

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай
#59

Добре де,уж инстслирах VibeUi 2.8,а виждам ,че ми е 3.0.При вас как е?

Аз си намерих решение за двойното почукване:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=76541

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#60

@dtk, първо звука не беше наред. Дори и след препоръчаните промени от инженерното меню. Супер пръщящият звук. А на известията беше невероятно тих, въпреки че беше усилен докрай. Второ, приложенията след като се изчистят от мултитаскинга се спират и не получавам известия. Например Viber или Hangouts, дори и да им задам от разрешенията да имат право за autostart. Пак се убиват процесите, без да стартират отново.
Трето, контактите от време на време излизат всички от Google акаунта, от Skype, от устройството, въпреки че съм задал само от Google да се показват.
Четвърто, имах "замръзване" на телефона при смяна между (примерно) две приложения, без значение какви.

Edit : Забравих, също така Photos не ми правеше резервно копие на снимките направени с телефона. Така изгубих няколко много сполучливо направени снимки, понеже каквото съм снимал през деня го изтривам от галерията на телефона вечер и съм спокоен, че го имам във Photos.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#61

Здравейте! Smile
Руснаците са пуснали Lollipop 5.1 x64 VibeUI VDT версия 1602DEV. Някой има ли си на идея дали може да се ъпдейтне до нея без загуба на моментното състояние или трябва всичко от начало да се прави?

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай
#62

По принцип може,преди инсталация правиш Wipe на Cache и Dalvik Cache, без Wipe Data.аз на тоя VibeUI VDT му се нарадвах и пак върнах КитКат Big Grin

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай
#63

Здравейте имам въпрос в момента съм с този ром : aosp elepfone s2 custom rom и ще има ли проблем ако направо от този ром мина  на vibeui 2.8 vdt от custom recovery-то , питам за да не омажа нещо нещата. Smile
Цитирай
#64

По принцип не би трябвало да има проблем , ноооо винаги нещо може да се омаже. Виж да няма някакви специални интрукции за инсталиране. И нали си прочел какво пише в сайтовете за къстъм ромове:
 Автор и администрация форума не несет ответственности за порчу вашего оборудования,все что вы делаете,вы делаете на свой страх и риск!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#65

Няма да има проблем, минавах от няколко различни custom ROM-а към VDT. Всеки път беше успешно, когато изтривах Cache, Dalvik Cache и Data.
Само веднъж изтрих и System, освен горните, и телефона остана в постоянно рестартиране.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#66

Благодаря на отговорите и на двама ви , след малко като се зареди телефона минавам на новия ром , че този с който съм в момента взе много бъгове да дава. Smile
Цитирай
#67

Аз никога не го чакам да се зареди, флашвам и арбайтен Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#68

Да споделя първи впечатления от новия ром , като цяло за сега съм много доволен телефона върви много плавно и с голяма лекота отваря всички инсталирани приложения , батерията от снощи след флаша до момента ми е паднала само с 22 % , като се има предвид че доста го поизтормозих. Като цяло рома е чук за момента , ще видим как ще се държи и за напред ако излезе някой бъг или нещо друго ще пиша. Smile
Цитирай
#69

Единственият бъг на VDT v1602, който съм открил е това че, батерията стигне ли до 10% й трябва около 1 мин. да стигне 0-та.
Но не съм търсил и решение. Big Grin

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#70

До колкото си спомням за батерията, май пишеше, че й трвбват няколко пълни цикъла за да се опраеи това!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#71

За батерията винаги ползвам това приложение:https://drive.google.com/uc?export=download&id=0B7gm3rd4UQJ1ODVPcHVNLU5CNGM пробвай може и да помогне Smile
Цитирай
#72

Излязла е последната версия на custom roma VIBE2.8_P70-A_1604DEV_VDT  пише , че няма да се обновява повече с него съм и като цяло не виждам някакви видими разлики и подобрения от предния билд. Smile
Цитирай
#73

Няколко въпроса за VIBE2.8_P70-A_1604DEV_VDT ,може ли да се поставят различни мелодий на контакти те,някой ако може да сподели да ли прекъсва разговора и губи обхват при разговор през блутут както при китката.

Xiaomi redmi note 5
Цитирай
#74

Със 1602 съм, може да сложиш на всеки контакт различна мелодия. При разговор през Bluetooth няма прекъсвания. Използвам една колонка JBL Go без никакви проблеми.
Предполагам, че на 1604 също ще е наред всичко.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#75

Аха мерси днес ще го пробвам значи ,че не знаех да ли нямаше да прекъсва.

Xiaomi redmi note 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)