Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мога ли да пипна цветовете на дисплея?
#1

Здравейте.
Мислех да пусна питането в темата за нот3 нео ли беше,но мисля,че е по-скоро за тук.
От 2,3 дена взехме на жената едно s3 нео и цветовете на екрана са  много наситени.Бялото не е бяло,а жълтеникакво.Червеното е доста крещящо.Като цяло цветовете не са неред.До колкото разбирам проблема е в самия тип амолет дисплей.
Та възможно ли е да се пипа по цветовете на този модел след руут?Има ли някака програмка и сигурно ли е че ще стане?Не искам да и бъзикам телефона напразно.Поне един андроид да остане нерутнат в къщи поне за извесно време Smile)).
Мога да кача снимки за сравнение,ако някой мисли че не са толкова зле цветовете Smile,но мисля че няма смисъл.

Xiaomi user
Цитирай
Аксесоари
#2

Нямаш ли режими на дисплея? В смисъл опции като: Динамичен, Картина, Филм и такива?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Къде трябва да ги има тези неща?Не намирам такива опции.
Устроиство/дисплей - има яркост,време на изчакване на екрана,осветяване на бутоните,автоматично рег.тон на екрана(тука с или без отметка не намирам разлика),мечта,автозавъртане и % батерия.
 Едно баламско питане Smile  -   има ли вероятност това да го прави фабричния лепнат скрийн протектор?  Защото май и бутоните не ми се виждат бели .

Xiaomi user
Цитирай
#4

По принцип Super AMOLED-ите са (нарочно) с пренаситени (нереални) цветове и им куца точно белия цвят, защото нямат подсветка за разлика от LCD (но пък там черното е сиво-черно).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

Тоест дори да има програмка,с която да си настроя цветовете както ми харесва,пак няма да стане,защото самия дисплей не позволява,правилно ли разбирам?Ок няма да изкарам бяло,но поне да намаля цветовете,че така много бъркат в очите.Ако усиля яркоста ми иде да го лупна в земята.

Xiaomi user
Цитирай
#6

При мен на S4 в режим Картина е доста по-блед и постен, но на мен ми харесват наситените цветове и затова го оставям на режим Динамичен. Явно в S3 neo я няма тази опция, защото е бюджетен модел от среден клас.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Защо не пробваш с някаква такава програмка: https://play.google.com/store/apps/detai...manslab.sa

Или направо да си избереш подходящата: ЦЪК

Alcatel One Touch 302 » Sony J70 » Nokia 7250i » SE K700i » SE T700i » SE Xperia X8 » Prestigio 4500T » Samsung Galaxy S3 Neo » Samsung Galaxy A5 (2017)
Цитирай
#8

Намерих една програмка,с която вкарах малко синьо и намалих малко червеното,но май не мога да избеля дисплея.Минуса е че стои една иконка ,малко дразнеща в левия ъгъл.Няма да се занимавам повече,ако жената пререве,че не и харесва-тогава.
Благодаря на всички.Като цяло дисплейчето на телефончето толкова си позволява.
До сега не съм се заигравал със Самсунг и просто не мислех че ще се натъкна на такъв дисплей.
Направо нямам думи.Все пак не е телефон за 50 кинта.Един кирлив хуауей U800... ли кво беше това дърво разбива въпросния "красив" .......
да не говорим че резолюцията,която на тия 4.8 инча трябва да е 720 x 1280 е сякаш на половината пиксели.Направо мога да видя пикселите.Като ги сравня с мойто тамагочи(което е 5 инча и трябва да е по-зле).....ама пишат тая резолюция и трябва да им вярвам.
Хах голям филм.

Xiaomi user
Цитирай
#9

Да не би да си попаднал на S3 Neo с дефектен дисплей,най-добре отиди в магазина и го сравни с друг телефон,като твоя.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#10

Сам по себе си дислпея става.Червеното е в повече,но като цяло цветовете са си нормални.Но като го сравня с друг (не амолет) дисплей и разликата е крещяща.
Както и да е разбрах защо не ми харесва и че това е положението.Smile
А за пикселите-само в настройки като вляза и там е грозно пикселовано.На сминки и тапети и т.н. си е добре.

Xiaomi user
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)