Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Cloudy или Stock+Dorimanx
#1

Здравейте,

Android OS ме мъчи на Stock Kitkat и така и така трябва да му направя хард ресет и се чудя дали директно да го root-на и да му сложа Cloudy или само кернела на Dorimanx. Батерията ми държи 4 часа SOT , малко е ... телефонът е чисто нов. Всякаква помощ ми е от полза.

Благодаря !
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте,
от преди месец съм с кернел от Xceed build 11а и Cloudy 3.3 от преди това. Един от първите цикли беше на 5 ч. и 15 мин. екран с Wi- fi браузване, малко игри, малко Фб.
Може да пробвате този вариант, доволен съм от към батерия доста.

P.S. Сега видях , че вече има build 15  Big Grin  Сега ще го сваля и пробвам.

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
Цитирай
#3

Разбира се, че с Custom Rom е най-добре. Вече ядрото ти си го избираш. За мен най-добрата комбинация e:
Cloudy 2.2 + Dorimanx
или
Cloudy 3.3 + Xceed

П.П Само на мене ли стоковия (4.4.2) не ми забиваше по принцип Big Grin

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#4

Определено Cloudy 3.3 е най-добрия РОМ за G2. Аз бях минал на CM 12.1 за няколко месеца - да, доста по-бърз е от всеки един сток базиран РОМ, но в крайна сметка не издържах на бъговете и кофти качеството на камерата и се върнах на Cloudy 3.3. Препоръчвам!
Цитирай
#5

От няколко дни съм на Cloudy 3.3 + Xceed build 8 и съм страшно доволен. Флашнах го върху стоковия на 86% батерия и до 15% батерия направи 6 часа и 45 мин. екран.
Цитирай
#6

Да попитам някой ако знае, може ли да се качвам по- стара версия на Xceed върху по- нова ?

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
Цитирай
#7

Разбира се, че можеш да качваш всяка версия. Wipe на Dalvik Cache и на Cache и флашваш...

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#8

Може ли малко разяснение как се инсталира Xceed и линк, примерно. Аз съм в момента с TWRP и CloudyG2 2.7,но нещо батерията се представя зле, та мисля и аз като автора на темата да премина, но не съю много опитен и моля за малко насоки. И още нещо-Има ли вече работещ Xposed за Лолипоп?

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#9

Има и за андроид М работещ Xposed. Не слагайте последния билд 15 на Xceed че има фрийзване и рандом ребуут. Ако искате нещо стабилно си сложете последния 30F на somboons и евентуално Dorimanx. Но и той предишните му версии бяха много бъгави, сега последните 2-3 поне няма ребуути.... Така че най - добре си е 30F сток, но пък батерията е слабичка. С Xceed и Dorimanx е много по - добре но всичко е според зависи. Тествате и както ви харесва на вас. Изкарайте 3 цикъла на батерията с всеки един кернел - сток, Xceed и Dorimanx и ще си изберете за вас си. За Cloudy 3.3 си има проблеми също - времето на заключен дисплей и постоянното рестартиране на уиджети - явно не ни достига рам памет или е от самия кернел/ром. CM13 - една седмица изкарах с него - супер бърз, но има доста бъгове, а след тази една седмица почна да влачи като почти всички такива ромове - е няма как всеки ден да правя Wipe за найтлитата ако е от това, или просто си е толква бъгав.
Цитирай
#10

Eто ти Xposed framework и xposed installer за Lollipop. Бях до скоро с последния билд на xceed и да, имаше 2-3 reboot-a. За мене Xceed build 14 си беше най-оптимален и от към батерия, и от към бързина  Wink Eто ти линк на kernel-a

П.П Надявам се че знаеш как да преминеш от CloudyG2 2.2 на 3.3? (Ако не, ето ти инфо) За инсталацията на kernel-a. В recovery-to wipe на Dalvik Cache и Cache, Install, reboot и си ти Wink

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#11

Мерси. Тези дни го почвам
P.S. Към Dancho2000-Може ли други линкове за xposed, че тези не функционират?

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#12

Просто изтрий "forum.androidbg.com/" в началото на линка и ще ти даде да го изтеглиш Wink

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)