Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Note 5 vs Nexus 6P vs LG V10
#1

През истински кошмар преминавам в избора си на телефон - Note 5, Nexus 6p или Lg v10. 

Трите са толкова различни и в същото време толкова равностойни след като претегля всичките им плюсове и минуси. 

В момента използвам Z Ultra, и като цяло стремежът ми е да надградя в частите, в които Ultra не се справя толкова добре - камера,  външен говорител, музика (слушалки), дисплей, Може би малко повече функции са добре дошли. Казвайки това, не мога да не оценя красотата, опростеността и скороста на чистия андроид. 

32 битовия Hi-Fi DAC във V10 е най-привлекателното нещо в този телефон за мен, защото имам добри слушалки и бих искал да ги използвам в пълният им потенциал. 
Отстъпва обаче в други важни неща за мен,  като дисплей,  дизайн, а и цената му е най-висока от трите. 

Знам,  че не можете да решите вместо мен, но всякакви идеи и насоки са добре дошли.   Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Пич дай повече пари да ти е мирна главата V10 е телефон които си залужава всеки 1 лев
сръвнявах го с моя Note Edge и го отвя по всички параграфи
Note 5 също е уникален телефон така че избирай между двата Smile
Цитирай
#3

Не си вземай V10, LG видяха потенциял и работят по твора версия на телефона. Да, ще излезе до няколко месеца.
Note 5 е твоя телефон.
Тоз Nexus 6p е ебаси гаврата, какво го хвалят всички не знам, че и грозен, че и китайски, че и сктъп, и е "гъвкав". Казват, че е телефон на годината, ама това го казват хора които ползват САМО Google аппс, а тоз нексус е пълен, ще има да триеш до утре. За мен тоз Телефон е чиста реклама от страна на Гугъл на Андроид. Това може би ще е телефона на Huawei с най-дълга софтуерна поддръжка.
Това е мое мнение.

Виж Note 5 е съвсем друг клас. С писалка която е страхотна. Дисплей също...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#4

Да, тъкмо се спрях на Note 5, и влязох в Emag с намерението да го поръчам, а вместо това установих,  че вече не е намален и отново е на 1600 лв спрямо 1300 до вчера. 
За сравнение Nexus 6p e 1280 лв и идва в комплект с два подаръка - слушалки AKG (на стойност 150 лв) и смарт часовник Huawei (на стойност 190 лв) 

Damn first world problems,  както се казва в такива случаи..
Цитирай
#5

Взимай го, какво се чудиш?
Не знам какво има да триеш на нексус устройство?!? Матин нещо се бърка. Ако има буламач за махане, то той е по самсунгите. Тъпчат телефоните си в всякакви боклуци. Та офертата за нексуса е добра с всички тези добавки.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#6

(2015-12-26, 12:48:54)emski_vas написа:  Матин нещо се бърка. Ако има буламач за махане, то той е по самсунгите. Тъпчат телефоните си в всякакви боклуци. Та офертата за нексуса е добра с всички тези добавки.

Всички приятели ме наричат Матин Smile
Иначе си прав за буламача. Но аз лично не съм фен на Nexus серията, затова изказах такова мнение.
Ако е тази офертата скачай на нея...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#7

Ами поръчах Note 5.
Мамка му и прасе, сега ме е яд -  имам чувството,  че направих грешен избор.. 
Много ми е грозно това  Галакси, и с тия по детски нарисувани менюта... ама пустите дисплей и камера.
 Карай...
Цитирай
#8

Не си сбъркал колега.
Само един съвет. Пробвай писалката, че за да свикнеш с нея. Ако ли не, никога няма и да я извадиш. А това е + на Note серията.
Ако учиш, пробвай да си водиш записки, няма по лесно нещо Smile
Честито. Имаш най-добрия телефон на пазара. Верно е Самсунг ама Note си е Note. Никой не се опкала от Note 4... А 5 е още по...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#9

Благодаря. Дано си прав. 

Все пак това ще бъде първото нещо,  което ще направя след като го получа:



Гледам, че днес отново са го намалили на 1300 лв. Аз естествено отново уцелих "промоцията". 
Сега не знам какво да правя,  мислите ли,  че мога да анулирам поръчката и в последствие да поръчам на по-ниската цена? Това са 300лв все пак. 
Още не е изпратен телефона, но днес е неделя и съпорта не работи,  а опция за анулиране в сайта няма?!
Цитирай
#10

Не знам направил ли си нещо, но аз бих поръчал втория, след което, ако утре примерно не ми отговарят на съпорта-при идването на куриера просто отказвам първия и дотам.Даже предварително бих им писал мейл, че ще го откажа, мое право си е, и като дойде куриера - "Аз им казах, че ще го откажа, оправяйте се с eMag." Предполагам доставката ти е безплатна, така че не би трябвало да плащаш нищо. Това е при положение, че ще плащаш с наложен платеж, ако вече си го платил не знам...
пс: Подкрепям мнението за "писалката" - супер удобно нещо като свикнеш да го ползваш. На M2-ката на брат ми като го хвана инстинктивно си я търся, ако трябва да пиша нещо :Д

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#11

Ми интересно кво продават ЕМАГ след като Ноут 5 не се продава в Европа.Замисли се дали ти се дават над 1300 лв за разкодиран телефон с НЕ официална гаранция.Защото Галакситата от 2 години насам са заключени по региони.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#12

В крайна сметка анулирах поръчката и поръчах от друг сайт,  имаха само silver titanium като цвят за съжаление, но да видим,  може на живо да ми хареса. 

Това е сайта:

Onlinezateb.com


http://onlinezateb.com/телефон-Samsung-G...egory=true


Имате ли впечатления от този магазин?
Цитирай
#13

Какъв разкодиран телефон какви пет лева бре? Моя аз лично му махнах заводските стикери от кутията. Никога не беше отварян след като е излязъл от завода. Със сингапурски официален андроид е и работи перфектно 3G LTE WiFi всичко. А и има международна гаранция.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#14

@jpguy
Относно магазина, не знам, нямам преки впечатления. Иначе за цвета не се притеснявай, преди няколко дни разцъквах точно такъв, внесен от Италия. Изглеждаше много добре, а и самия телефон е много солиден, отлична изработка. Гледам, че цената на онлайн магазина от линка е съвсем прилична, надявам се всичко са е ОК.

Весели празници!
Цитирай
#15

Ако кутията е отворена в никакъв случай не приемай под никакви "ама ние да го проверим ала бала" ако не е внимавай че не само дисплея но и гърба е стъклен. Веднага силиконов гръб и стъклена слюда

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#16

ЧНГ! 

Впечатленията ми от телефона не са много добри, честно казано. 
Да,  страхотен дисплей,  камера,  звук, изработка, НО лагва. 
Когато скролвам през gmail, Facebook, Youtube, дори при браузване, движението не е плавно, а леко насича. 
Разликата със Z Ultra и Galaxy S5 е очевидна. 
В xda и androidcentral има няколко теми описващи същия проблем, и мисля че сто процентово решение още не е намерено. 
Дано ъпдейта до 6.0 да донесе нужните промени.
Цитирай
#17

Намали или изключи анимациите в опции за разработчици.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#18

Преди месец бях в подобна ситуация, да избирам между Galaxy 6 Edge+, Note 5 и LG V10.

Взех V10 и не съжалявам. Камерата е много добра, а сменяемата батерия и слота за карта памет са само в плюс.

LG G3 16GB Titan
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)