Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кафе машина с капсули Dolce Gusto
#1

Здравейте приятели и весела Коледа, 

Търся мнения дали да си закупя една от тези машинки - чудя се заслужава ли си да дам 60лв.+ повече за автоматичната машина (Mine Me) или да взема Оblo ? 
Искам да поясня, че търся машина с капсули. 

От към цена как вървят:
Оblo - ~130лв. - ръчна
Mini Me - ~ 185лв. aвтоматична

И от друга страна в продавалника има две за продажба по 180лв. от тези лимитираните на мини купър, но аз лично не виждам някаква разлика с Mini Me, с изключение на цената.

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Цитирай
Аксесоари
#2

Не си заслужава разликата. Крайният резултат (кафето) е едно и също после. Smile

Samsung S22 Ultra

Цитирай
#3

Намерих Mini Me Cooper Edition чисто нова неразпечатана за 140лв., но без гаранция. Чудя се сега да я взимам ли или да не рискувам без гаранция?

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Цитирай
#4

Ремонтите се скъпи,лично аз не спестявам от към гаранция.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#5

В офиса имаме Mini Me(аз оттам се запалих), в нас от 2 дена има Oblo. Кафетата наистина като че ли са еднакви, не намирам разлика във вкуса(те капсулите са еднакви така или иначе..). Единственият плюс на Mini-то е, че наистина автоматично си контролира "дължината" на кафето, ама след 2-3 пускания в Oblo-то се свиква(особено ако ползваш прозрачни чаши).
пс: Подкрепям мнението за гаранцията - ако толкова ти харесва да е "автоматична" поне си намери с гаранция, иначе аз бих предпочел Oblo, но с гаранция.
пс2: Ако имаш някакви специфични въпроси ще се радвам да помогна, пиши ЛС или просто остави като коментар, ще следя темата.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#6

Заслужава си автоматична

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#7

Сега съм изключително раздвоен дали да взема MiniMe Mini Cooper за 140лв. без гаранция или да отида и да взема Oblo за 130лв. с гаранция.
Най-вероятно ще рискувам с тази без гаранцията, пък ако нещо стане ще се разправям с Krups. Човека, който я продава я е спечелил от томбола и има протокол и сериен номер, ама нещата с гаранцията са леко неясни и затова ми каза, че няма. Иначе дори не е отварял кутията и..

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Цитирай
#8

Вземи си автоматична.У нас имам Genio от повече от две години и съм много доволен.В службата имаме ръчна на Lavazza , пак върши работа , но автоматично си е по удобно и дозата винаги е перфектна.

Иначе , автоматика на Lavazza e номер едно , имахме по едно време една Lavazza BLUE LB 2200 , слагаш дозата , тя прави кафе и после изхвърля дозата в контейнтер.

P10

Цитирай
#9

Веднъж ми бяха обяснявали за тия капсули, че бил вреден начина им на правене, а и машините с такива са направени трудни за ремонт.

Аз имам бюджетен вариант на Saeco, сипваш кафе, мели го сама в зависимост от избраната доза, пуска ти кафето после изхвърля отпадъка в контейнер.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)