Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със звук на Xiaomi Mi4C
#1

Здравйете,
от няколко дни имам Xiaomi Mi4C/16GB и го разучавам. Инсталирах си скайп, вайбър и фейсбук, но при провеждане на разговор чрез тях, отсрещната страна не ме чува изобщо добре. Подозирам, че има проблем с микрофона на устройството, но пък от друга страна при нормално изходящо обаждане, ме чуват добре.
Тествах с разговорите чрез WiFi и мобилна връзка и проблема си го има. Пробвах с набиране на секретен код *#*#6484#*#*, влезнах в тестовото меню и там, при опит за тест на микрофона, звука е също тих. Дали е софтуерен дефект или хардуерен?
Устройстовто е с MIUI 77.00.44 (LXKCNCI) Стабилен.
Моля за идеи, как да разреша този проблем.  Bu
Цитирай
Аксесоари
#2

Бих ти препоръчал да си смениш рома.  Този китайски стабилен е доста по различен от типичния MIUI - липсват ъпдейти,  много неща ги няма и пърформанса си е доста проблемен - като цяло създава много бъгове и като нищо може да е и от това.  Дори и да не е, пак е хубаво да го направиш,  за да не си имаш бъдещи главоболия.
Ако не си някакъв geek,  ще ти препоръчам global stable.    
Поздрави!
Цитирай
#3

77.00.44 e oт някой търговец омазана версия.
100% трябва да го смениш.
А за говорителя - пробвай да махаш една по една програмите скайп и вайбър да видиш коя точно ти прави проблема.
Случвало се е и на други телефони да стане несъвместимост.
Тук поне имаш опция да управляваш достъпа на всяка програма до определени ресурси през Security->Permissions.
Цитирай
#4

Благодаря и на двама ви за съветите. Ще сменя ром версията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)