Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да направим UnBrick на всеки Samsung телефон
#26

bodonance написа:Оправи драйверите. Ако трябва ги задай ръчно през мениджъра на устройствата. До тогава ODIN няма да разпознае телефона. Провери си и кабела. Моя кабел който дойде с телефона на всеки 3-4 включвания ми прави номер и не се разпознава, което налага да извадя кабела и да го включа отново докато захапе. Понякога 5-6 пъти повтарям процедурата. С един древен 5-6 годишен кабел на нокия нямам ядове. Един формат на паметите мисля няма да ти навреди, а и няма да е лошо да провериш паметите за проблеми.
USB кабела е от S III-ка и пробвах доста пъти. Инсталирах някакви драйвери за Samsung, но пак не ми го разпознава, ако имаш някакъв инсталационен файл точно с тези драйвери, ще се радвам да ги споделиш. Smile

EDIT:
Това ми показва на компа като съм в DOWNLOAD Mode
Иначе като се опитам да го стартирам, всичко е нормално: намира "SAMSUNG Android USB Composite Device"

Verizon Samsung Galaxy S4 SGH-I545 with Eclipse TW 4.4.2
Цитирай
Аксесоари
#27

Да. Нямаш драйвери. Смени USB порта на компютъра, но първо спри антивирусната. Ако не се оправи - махни абсолютно всички драйевери за телефони които си инсталирал - Nokia, apple, Kies и т.н.

Рестартирай компютъра и инсталирай само за Samsung.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#28

Бях със стоков Rom 2.3.6 Gingerbread- XXJW4. Разглеждах форумите из XDA-Developers и по-прочетох за един Ром,който доста ме заинтригува. Става въпрос за [ROM-JB] [4.2.2] [BB] TIGER Jelly Bean v4.3 Инсталирах зипче-то и после ми се появи надпис SEMAPHORE на дисплея и от час си стои тел-на нито може да се изключи мисля,че блокира напълно.. Проблем ли е ,че искам да правя ъпдейт от 2.3. 6 към JB 4.2.2.. Махнах даже и батерията,но както я сложа този надпис пак се появява "Semaphore".. Проблема е,че сега нямам достъп до никакво меню-Recovery или Download изобщо,май здраво се брикнал и нямам идея какво да правя..
те това е рома, с който си изпатих.. http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2150581
Изпробвах какво ли не,описаното в първия пост-сваляне на оneclick.jar-после Unbrick,но ми изписва Failed. Инсталирах драйверите и вече не знам какво да правя :capitulation: . Много ще съм благодарен,ако някой разбиращ ми помогне чрез skype или Teamviewer..

OnePlus 3T A3003  Android 9.  OxygenOS 9.0.5
iGO Primo NextGen 9.18.27.687519
Цитирай
#29

Изключи USB-то и само го пахни в телефон,и го вкарай в Download Mode.Така би трябвало да се оправи.Аз моя така го оправех Smile
Едит: Като ти се появи надписа на Semaphore като дойди време да премигва задръж комбинацията Home бутона и Volume Up.

SGS 1 -> SGS 2 -> SGS 3 -> LG Nexus 5 -> Iphone 5s -> Xiaomi Pocophone F1 128GB - Stock| Xiaomi Pocophone F1 -> Xiaomi Poco F3 -> Xiaomi Mi 12 -> Samsung Galaxy S24
Цитирай
#30

B-Ready написа:
bodonance написа:Оправи драйверите. Ако трябва ги задай ръчно през мениджъра на устройствата. До тогава ODIN няма да разпознае телефона. Провери си и кабела. Моя кабел който дойде с телефона на всеки 3-4 включвания ми прави номер и не се разпознава, което налага да извадя кабела и да го включа отново докато захапе. Понякога 5-6 пъти повтарям процедурата. С един древен 5-6 годишен кабел на нокия нямам ядове. Един формат на паметите мисля няма да ти навреди, а и няма да е лошо да провериш паметите за проблеми.
USB кабела е от S III-ка и пробвах доста пъти. Инсталирах някакви драйвери за Samsung, но пак не ми го разпознава, ако имаш някакъв инсталационен файл точно с тези драйвери, ще се радвам да ги споделиш. Smile

EDIT:
Това ми показва на компа като съм в DOWNLOAD Mode
Иначе като се опитам да го стартирам, всичко е нормално: намира "SAMSUNG Android USB Composite Device"


Моля за помощ по същия проблем описан от колегата? Дава ми това на екрана. опитах един ц-ром4.3 но зарежда само едни цветни кръгчета и не може да се стартира.
Искам да го включа в ОДИН. и да си го преинсталирам.
Цитирай
#31

galaxyi9000 написа:
B-Ready написа:
bodonance написа:Оправи драйверите. Ако трябва ги задай ръчно през мениджъра на устройствата. До тогава ODIN няма да разпознае телефона. Провери си и кабела. Моя кабел който дойде с телефона на всеки 3-4 включвания ми прави номер и не се разпознава, което налага да извадя кабела и да го включа отново докато захапе. Понякога 5-6 пъти повтарям процедурата. С един древен 5-6 годишен кабел на нокия нямам ядове. Един формат на паметите мисля няма да ти навреди, а и няма да е лошо да провериш паметите за проблеми.
USB кабела е от S III-ка и пробвах доста пъти. Инсталирах някакви драйвери за Samsung, но пак не ми го разпознава, ако имаш някакъв инсталационен файл точно с тези драйвери, ще се радвам да ги споделиш. Smile

EDIT:
Това ми показва на компа като съм в DOWNLOAD Mode
Иначе като се опитам да го стартирам, всичко е нормално: намира "SAMSUNG Android USB Composite Device"


Моля за помощ по същия проблем описан от колегата? Дава ми това на екрана.
От два дни пробвам каквото пише в темата и нищо! Всичко се оплеска като опитах един ц-ром4.3 но зарежда само едни цветни кръгчета и не може да се стартира.
Искам да го включа в ОДИН. и да си го преинсталирам .

Само да поясня че имам и S3 и то се включва и вижда нормално.
Цитирай
#32

Здравейте! Имам galaxy S II SGH-T989 и май съм го софтбрикнал. Не мога да вляза в recovery mode, киес не ми разпознава телефона, один го разпознава но не мога да флъшна никакъв ром. Телефона си стои на този екран с удивителната и пише : firmware upgrade encountered an issue please select recovery mode in Kies & try again. и не знам какво да правя. Някой би ли могъл да ми помогне да си оправя телефона ?

Благодаря предварително!
Цитирай
#33

В този ти режим, ODIN ти разпознава телефона (ако имаш драйвери) и можеш спокойно да го преинсталираш с ODIN.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#34

Това важи ли за Samsung Galaxy Note?
Цитирай
#35

Не. Темата е само за SGS, Vibrant и още една модификация на Galaxy S.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#36

Здравейте, имам Samsung Galaxy S4 Mini не мога да вляза нито в recovery нито в download mode. Може ли някой да ми помогне със съживяването ? При включване към "компа", се чува обичайния сигнал за добавено устройство и след 2 секунди за извадено. В диспечера се разпознава след инсталирани драйвери като RELINK HS-USB QDLoader 9008 odin не го вижда като устройство. Какво мога да направя ??
Цитирай
#37

Пробвай с друга батерия....и как стигна до това положение телефона?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#38

Опитвах без ефект,  беше на мой приятел и телефона зависваше на логото samsung след 2-3 опита за включване спря да стартира.
Цитирай
#39

Точно модела напиши GT-i????

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#40

GT-i9195 Надявам се да има някакъв начин без "Riff, JTag.." i tn.
Цитирай
#41

Свали този 4 файлов PIT е вграден в CSC >> https://yadi.sk/d/t6L2kcTdmhZp9

Сядаш на компютър с Windows 7 64 битов инсталираш тези драйвъри >> https://mega.nz/#!AhhwRLQA!iGFTL2CiLUGA-...AYyPPnZP8k

Model: GT-I9195
Model name: GALAXY S4 mini LTE
Country: Russia
Version: Android KK
Changelist: 4105540
Product Code: SER
AP: I9195XXUCOB1
CSC: I9195YERCOB1
BL: I9195XXUCOB1
CP: I9195XXUCOB1

И ако не го разпознае Один 3.10 >> https://mega.nz/#!R1gAHIJQ!G75CCE2_N9ag4...LUectjMVVA отиваш в сервиз да ти сменят USB порта струва 20лв, ако пак не се оправи трябва нова платка според моето мнение.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#42

Мен също ме навежда мисълта за usb платката. Този софтуер и драйвери който ми предлагаш, не са ли подобни на споменатите от мен ? Като драйверите съм свалял и от сайта на samsung така и други модификации.
Цитирай
#43

Давам 4 файлов с вграден PIT за да си преинсталираш телефона правилно. Драйвърите също са свалени от Samsung лично от мен и са подписани от Samsung.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#44

Ще опитам но едва ли ще го разпознае один, както казах се появява като порт в диспечера на устройства в Windows, и до сега нищо не го разпозна.

същите звуци, същите резултати... Във Odin никаква реакция.
Цитирай
#45

Сменяй USB порта.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)