Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Z2 Pro vs. Lenovo A7010
#1

Досега карах с HTC и сега твърдо съм решил да се насоча към Леново. Спрял съм се на тези два модела, но не мога да преценя кой да избера. Като цена са равностойни - около 600 лв. Да обаче z2 е на повече от година и цената му доста падна, в началото беше около 1000 лв., докато А7010 излезе преди няколко седмици. 

Общо взето z2 като характеристики е доста над другото Леново, но ме спира фактът, че е телефон на година и половина, докато а7010 излезе този месец, та затова се колебая доста. 
Приемам всякакви мнения, препоръки на хора, които ползват единия или другия телефон, и съвети. Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Единственото, което е по - малко при Vibe Z2 Pro е липсата на слот за карта памет.
При почти еднакви размери, Про - то има много по - голям екран, камера с оптична стабилизация, по - голяма батерия, по - добър процесор и е флагман, обобщено.
При еднакви цени е по - добрият вариант

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#3

А защо не Vibe p1? Коментарът ми не е препоръка, а единствено въпрос.
Цитирай
#4

(2015-12-28, 20:56:27)jorrddan написа:  Единственото, което е по - малко при Vibe Z2 Pro е липсата на слот за карта памет.
При почти еднакви размери, Про - то има много по - голям екран, камера с оптична стабилизация, по - голяма батерия, по - добър процесор и е флагман, обобщено.
При еднакви цени е по - добрият вариант
Ясно ми е, че като характеристики няма място за сравнение. Мисълта ми беше дали въпреки характеристиките си си заслужава парите, при положение, че е на година и половина, а и не се произвежда вече и следователно няма да има подръжка за него.
(2015-12-28, 21:17:39)capola написа:  А защо не Vibe p1? Коментарът ми не е препоръка, а единствено въпрос.
Не ми допада като външен вид нещо. А7010 е много по-красив, но това вече си е строго индивидуално. А иначе като характеристики не е зле, да.
Цитирай
#5

Lenovo бълват по 600 модела в час, ако има телефон на който ще бъде продължена поддръжката, това е Z2 Pro.
Както казах, това е висок клас телефон, което предполага и по-добра поддръжка.
Освен хардуера, както вече казах при почти едни и същи размери получаваш по-голям екран.
Не знам какво те притеснява, но за мен Z2 pro e осмисления избор.
И явно имаме различни вкусове за изглед на телефона Smile

все пак, ако толкова много ти харесва 7010, вземи него, но не е оправдано ако са на една цена

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#6

Напълно споделям мнението на Джордан. Определено Z2 Pro е по-добрия избор във всяко едно отношение.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#7

Вече никъде не могат да се намерят останали бройки от z2 pro, така че сега колебанията ми се насочват към А7010 и Vibe p1. Big Grin Някакви мнения?

Ето и сравнение между двата телефона:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idP...hone2=7539
Цитирай
#8

К'во има да се колебаеш? Това са съвсем различни класи телефони! Жибето е с 5Ah батерия и Qualcom? Аз имам Z2 pro от септември, но януари ще имам право на нов служебен телефон и много се колебая за Vibe Shot поради липсата на Z2 pro. Idea
Цитирай
#9

Аз се колебая между Lenovo Vibe p1 и Lenovo a 7010. Всъщност a 7010 се води vibe x3 lite
Тотално не съм съгласен с написаното от вас.
Направих сравнение между чиповете на vibe p1 а 7010:
Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615 и Mediatek MT6753
На всякъде пише че чипа на медиатек е по добър и то значително!
Гледах клипове, сравнения, мнения и какво ли още не.
Оказа се че това е чип на медиатек, който е направен по различен начин от предишните такива. По-добър е в производителността, загряването и пестенето на батерия.
На всякъде пише че медиатек правят крачка на пред с този техен чип.
Отделно а 7010 е изключително красив модел, с над 30 грама по лек и е по тънък.
Има и други предимства.
Единственото в което го превъзхожда vibe p1 е батерията-и то с много.
Така че колега не се заблуждавай от постовете по горе, поразрви се по сериозно и ще видиш истината.
Цитирай
#10

Стига бе, като ти свърши "вътрешното хранилище" и ГПС-а локне след 10 мин. Ще разбереш накъде са крачките. Аз преди 15 мин ходих и пипнах шота - много е малък. Май ще се ориентирам към Ноте 4, ако не стане си харесах един гумен и водоустойчив Самсунг.
Цитирай
#11

K3 note виж

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай
#12

Lenovo a 7010 т.е. А-модел, остави т'ва Х3 Лайт, ако беше lenovo vibe x3 lite от Леново щяха да го брандират като вайб модел не като А-модел. А моделите са най-ниския клас на Леново сам си прави изводите, като дизайн е много-добър, но аз лично не бих го взел.
Lenovo Vibe Z2 Pro е най-добрия от телефоните които си посочил особено за 600 лв.
Цитирай
#13

Твърдо залагам на а 7010. Без никакви колебания бих го предпочел.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)