Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заглъхване в микрофона
#1

Здравейте,
преди 2-3 седмици закупих нов S5. При 90% от разговорите след 20-30 секунди от другата страна не ме чуваха за 5-10 сек и след това се оправя. Пробвах да изключа Noise Reduction, но пак прекъсва.
Някой, ако се е сблъсквал със същия или подобен проблем, моля да сподели решението.

Поздрави!
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз имах такъв проблем, не ме чуваха.
Взех тънка карфица, отпуших дупките на телефона и чудото стана. Телефона се оправи.

Omnia 1, Sony Ericsson Satio, Omnia 2
 Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Prestigio pap4044, Samsung Galaxy S3 NEO, SGS S5
Цитирай
#3

(2016-01-02, 09:20:36)varnahack написа:  И аз имах такъв проблем, не ме чуваха.
Взех тънка карфица, отпуших дупките на телефона и чудото стана. Телефона се оправи.

и аз така постъпих и всичко се оправи Smile

SAMSUNG Galaxy S10 Lite
Цитирай
#4

Кои дупки отпушихте?
Цитирай
#5

микрофона който е под хоум бутона Smile

SAMSUNG Galaxy S10 Lite
Цитирай
#6

Благодаря за споделеното решение на проблема ми Smile
Обаче така няма ли да отпадне гаранцията на телефона?
Цитирай
#7

Освен че гаранцията отпада, отпада и водонепропускаемостта.

Honor 90 - 12/512
Цитирай
#8

Аз споделям как съм си решил проблема. Другото което е нямам намерение да се къпя със него. А колкото до гаранцията тя отпадаше и когато е рутнат телефона . но съм пращал рутнат със проблем във тъча и са ми сменяли всичко.Аз също нямах намерение да правя такива експерименти с телефона но прочетох за този трик и си реших проблема и не съжалявам, и не се притеснявам за гаранцията.все пак тази глупост пази от вода но път ограничава способността на микрофона да си върши пълноценно работата.

SAMSUNG Galaxy S10 Lite
Цитирай
#9

Аз има Нео 5, купих го на 29 декември и сега е на ремонт. Сменят му задния капак, че винаги дава съобщение че  не е затворен. Но пред малката употребе не съм имал проблеми с микрофона и не смятам че да го дупчите е решение. мембраната не пречи на микрофона чак толкова че да го заглушава. Преди имах z3 compact със същия проблем и ми смениха микрофона. така че проблемът при вас може да се появи отново.
Цитирай
#10

Не мисля, че ще ми се прииска да снимам под вода или докато вали като из ведро.

Omnia 1, Sony Ericsson Satio, Omnia 2
 Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Prestigio pap4044, Samsung Galaxy S3 NEO, SGS S5
Цитирай
#11
Wink 

(2016-01-18, 19:04:50)varnahack написа:  Не мисля, че ще ми се прииска да снимам под вода или докато вали като из ведро.
Да колега и аз така направих.. Но когато ми се наложи да говоря на високо говорител, работата беше плачевна...За това го дадох на сервиз.. Явно наистина има някакъв проблем, защото когато правя видео клип или записвам на диктофона, телефона ползва другия микрофон ,който е някъде над дисплея.И при най малкия шум всичко се записва със изключително качество.Не виждам защо и при микрофона за разговори да не е така.Надявам се да го оправят.. Защото ако не ... ще пробия пак тая мембрана и ще си карам живота! 
Wink

SAMSUNG Galaxy S10 Lite
Цитирай
#12

Аз така и не го пробих Smile
Започнах да държа телефона си по-близо до устата и да говоря малко по силно Smile

Не знам дали има значение, но от тогава държа телефона в GSM режим само.
Цитирай
#13

Нямам проблем при запис на видео и разговор. С карфица бърках и в двете дупки.
Няма да го пробвам във вода.

Omnia 1, Sony Ericsson Satio, Omnia 2
 Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Prestigio pap4044, Samsung Galaxy S3 NEO, SGS S5
Цитирай
#14

Върнаха ми го от сервиз, и казаха че няма проблем. Аз пак и го върнах да го проверят .. Тогава са ми сменили тая мембрана и казаха ,че вече не би трябвало да има проблем.Да ама не .. Писна ми пробих го пак и съм му тъковал майката.Започвам да си мисля,че това е някакъв софтуереен проблем.

SAMSUNG Galaxy S10 Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)