Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SD картата ми не се разпознава
#1

Здравейте, нещо странно се случи. Не съм правил никакви промени по телефона и днес забелязах, че ми ги няма снимките. После гледам, че ги няма защото не ми разпознава SD картата. Пробвах да я извадя и да я пъхна и телефона "разбира" и изписва, че е премахната и после сложена, но не мога да я прочета. Пробвах с 
файлово приложение да я намеря, но пак без успех. Пробвах да създам папка за снимки, но имам само Internal directory. 

Някакви идеи, как мога да оправя този проблем? И на какво може да се дължи? Всъщност не ме интересува на какво се дължи, колкото как да го оправя Sad
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай на РС, с четец на карти. Има голяма вероятност самата карта да си е заминала. Ако можеш сваляш всичко и форматираш.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#3

Ще пробвам на четец, но не вярвам картата да си е заминала. Картата е висок клас.
Цитирай
#4

Колегата те е насочил правилно. Ако ползваш лаптоп, бързо я слагай и сваляй всички на него, след това я форматирай, но бавно, не с quick format и ако имаш късмет ще я ползваш още. Но задължително си запази на компютъра важните файлове които не искаш да губиш. Точно така са си заминавали няколко карти при мен и за това ти препоръчвам да си търсиш нова.

Ако компютъра я чете, но някой файлове липсват, може да пробваш със софтуер за възстановяване на изтрити файлове, може поне част от тях да спасиш, може и да не стане...

Успех и дано нямаш много загуби Smile

П.с.- Няма никакво значение какъв клас е, в това съм се убедил лично... То не се отнася само до карти памет това де, но това е друга тема.

Ако все пак мислиш, че не е от нея, вземи друга карта и я сложи на телефона да пробваш първо.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#5

Значи отчаях се Sad Сложих я в адаптера и я забодох в лаптопа. Нищо не отчете 2 пъти. Извадих я и на сутринта като погледнах лаптопа видях, че е изкарало съобщение явно след това, казвайки че иска да я форматира преди да я използвам. Не може да няма някакъв начин да си върна файловете имам супер много снимки и видео имах Sad
Цитирай
#6

Колега, правиш следното:
Отиваш във Folder Option и слагаш отметка на опцията „show hidden files and folders”. След това отиваш в command prompt (cmd) и въвеждаш командата “chkdsk H: /r” (Ако драйвърът на картата ти е например “G:”, тогава въвеждаш “chkdsk G: /r” и т.н. (без кавичките)). Чакаш да свърши процеса и се надяваш да се оправят нещата Wink

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#7

Когато бях с G3 и аз имах същия проблем, но след актуализацията към Android 5.0.
Тогава я пробвах на лаптопа и на по-предишния ми Optimus L7 II и работеше. Така и не можах да намеря проблема. Взех си нова карта и си карам още с нея.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#8

dancho2000 ето го резултата:

The type of the file system is RAW.
CHKDSK is not available for RAW drives.
Цитирай
#9

Досега никога не ми се е случвало да ми изписва това, но се опитай да пробваш с тази програма (например): http://www.rawfilesystem.com/

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#10

RAW ? Че те не идват ли така от магазина, демек без никаква файлова система?

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)