Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

При разговор, не чувам и не ме чуват. Sony Experia Z 6603
#1

Здравейте,
Имам нужда от помощ :Sad  . Имам Sony Experia Z 6603 от три години. От близо 15-тина дена имам проблем, който не мога да реша сам.
Той се изразява в следното - когато набирам абонат или, когато мен ме търсят, често в слушалката няма звук. Не ме чуват, аз не чувам.
След рестарт този проблем изчезва, но внезапно пак се случва да не мога да чуя и да ме чуят. Налага ми се да говоря на високо говорител, което не е приятно. Телефона не е изтърван, не е мокрен . Моля ако някой може да помогне да каже как да се справя ?
Благодаря и весели празници на всички !
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте,

Какви са последните приложения, които сте инсталирали?
Някаква актуализация на системата минавала ли е тези дни като сте забелязал проблема?
Цитирай
#3

Слаган ли е къстом РОМ или нещо за подобряване на звука на телефона
Цитирай
#4

Лентови кабел и микрофон почти на 100% съм сигурен. Имах същия проблем с моята зетка ту се оправяше след рестарт ту се влошаваше докато най накрая беше почти невъзможно да чувам и да ме чуват. Опитвал съм какво ли не от фактори ресет до рипер. Ако няма софтуерна намеса и е стоков телефона е това. Решението "Булграм" сервиз и две седмици без телефон и после всичко е ок Wink
Цитирай
#5

Благодаря на всички, за отделеното време и любезно отношение.
Изтрил съм всички програми. Телефона работи на базови настройки.
И въпреки това отново на произволен принцип ми прави проблема.
Адски е досадно....
За много години на всички ! Smile
Цитирай
#6

Имаш проблем с говорителчето на слушалката. Пробвай като изчезне звука да почукнеш с пръст отпред върху него ако тръгне значи е от него и вече можеш да решиш какво да правиш - да го дадеш на сервиз или да си го смениш сам. Имай предвид, че ако се отвори веднъж телефона вече няма да бъде водоустойчив като преди. Имах същия проблеми ме вбесяваше много. Отказаха ми ремонт в един сервиз и се престраших и го смених сам.
Цитирай
#7

aleksandurg,
Благодаря за съвета ! Постъпих, както ме посъветвахте и стана чудо Smile - тръгна да работи микрофона.
Днес отивам на сервиз да го оправям. Благодаря още веднъж !
Успешна Новата 2016 година на всички !!!
Цитирай
#8

Пиши после колко пари ти е струвал ремонта и къде си го отнесъл, че и моя е за смяна на слушалка.
Цитирай
#9

Да, и на мен ми е интересно. Аз съм във Варна, има уж официален сервиз на Сони и мисля там да ходя ако има проблем, но може да събират кожи, знам ли.
Цитирай
#10

Непременно ще кажа цена за ремонта и впечатления !
Поздрави !
Цитирай
#11

Здравейте колеги Smile
Телефона се оправи. Оказа се, че има оксидация по връзките и не прави контакт. Почистиха го с гумичка и от тогава нямам никакъв проблем при говорене, слушане ....
На мен не ми взеха пари за тази операция. Всичко с разглобяване-сглобяване и почистване отне около 30 мин.
Това е .
Поздрави !
Цитирай
#12

Значи са специалисти - радвам се, че всичко е било нормално.

А в кой сервиз беше това и кой град?
Цитирай
#13

Сервиза е в Стара Загора . Ако сте в района, ще ви дам телефон  за контакт.
Поздрави !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)