Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Скриване на "Настройки" от падащото меню
#1

Здравейте. Майка ми се сдоби за Рождество със смартфон, поради това, че наличните телефони с копчета не ми харесаха за подарък. До момента започна да свиква да работи с него, въпреки караниците от време на време.

Тъй като може да се каже, че съм, както казват на някои езици "advanced user", го направих максимално лесен за използване от нейна страна - лаунчър (сложих Nova, тъй като и аз използвам него) с един декстоп, разкарах менюто и оставих на декстопа линкове само към "Телефон", "Контакти" (което преименувах на "Указател") и към 2 - 3 най-често ползвани телефона, на които тя звъни.

Проблемът идва от това, че вече два пъти забелязвам отворени настройките на телефона. Вероятно се получава, когато е закачила с пръст иконата от падащото меню на декстопа. Та, въпросът ми е дали има възможност с някаква програма или някаква настройка да скрия тази икона или направо да изключа падащото меню? Десктопът е заключен, но дори и при това положение видях икона "Настройки" на него онзи ден. Ако нарочно се опитам да го направя, няма да успея, но не знам как тя е успяла  Smile. Страх ме е да не разцъка нещо и да не се паникьоса, ако няма никого наоколо, който да й помогне, въпреки че съм й обяснил какво се натиска, когато стигне до положение, от което не знае как да излезе. Тоест, като за начало, искам да постигна максимално опростен и заключен отвсякъде за всичко телефон, но със сензорен екран, като оставя само телефонните функции, докато свикне да работи с него.

Иначе, аз винаги мога да отида след това до настройките, ако се наложи да променям нещо, но докато майка ми свикне, трябва максимален брой неща да бъдат забранени за промяна. Благодаря предварително.

Телефонът е Lenovo A1000 с Lollipop, с всички инсталирани ъпдейти и никакви други различни от вградените програми, освен Nova Launcher. Разбира се, няма руут, но предполагам, че няма да е проблем, ако няма друг начин.
Цитирай
Аксесоари
#2

До колкото съм те разбрал ще ти свърши работа програма за заключване на апликации. На децата така съм направил таблетите да не се ровят в настройките.

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#3

Ако може, дай някоя да изпробвам, но по-скоро ще ми свърши работа всичко друго, което може да скрие иконата за настройки от падащото меню на статус-бара.
Цитирай
#4

Exposed Installer със Exposed kids mode (не съм го изпробвал точно този модул) пише че можеш да избереш до 8 приложения който да се отварят, за останалите ще иска парола. Пише че можеш да деактивираш и статус бара (падащото меню), само че май трябва телефона да е рутнат за да инсталираш Exposed.
Цитирай
#5

Да, но ядец. Преди десетина дни изпробвах 2 - 3 руутващи програми и пише, че не може засега да се руутне. Бил все още нов модел. Руут исках по друг повод да направя - да задам други функции на бутона "Recent" и точно с XPosed + GravityBox да го направя. Засега се отказвам.
Цитирай
#6

(2016-01-09, 17:05:45)NikolaiRG написа:  Да, но ядец. Преди десетина дни изпробвах 2 - 3 руутващи програми и пише, че не може засега да се руутне. Бил все още нов модел. Руут исках по друг повод да направя - да задам други функции на бутона "Recent" и точно с XPosed + GravityBox да го направя. Засега се отказваоже да скриеш нотификейшън бара с Нова-та
Скриваш нотификейшън бара с Нова-та и си готов. За пропуснати повиквания и такива неща може да настройш Tesla Unread count-a който върви с Нова. Само нз дали не искаше руут за тази опция.


Цитирай
#7

Не става. Опитах, но майка ми намира начин да го изкара без да иска, по случайност. Big Grin
От целия екран, хваща точно тази част, откъдето се показва нотификейшън бара (той е скрит, но се показва, ако закачиш края на екрана). Аз дори и нарочно да се опитвам, няма да имам такъв успех, както тя. Такова чудо не съм виждал и отказвам да повярвам на очите си. Все й повтарям, че телефон се хваща за кутията, а не за екрана. Отказах се да правя повече опити, докато не излезе начин за руутване на това телефонче.
Цитирай
#8

Не знам какъв телефон ползва но едното ми LG  има опция да се ограничат някой зони от екрана -Зони за контрол с докосване. Но както ти споменах по горе най добра работа вършат програми за заключване на приложения.

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)