Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S6500D (jenad) - не мога да вляза в recovery mode след flash; не стартира
#1

Здравейте,
играя си с един S6500d. Беше си със стоков ром, реших да сложа Cyanogenmod 11 чрез Philz touch. Всичко се получи, само дето се оказа от късметлийските модели с проблема с белия екран - като се заключи екрана и после светва само бял екран при опит за отключване. И така, реших да върна оригиналния ром с Odin - уж го направих, изписа ми, че всичко е успешно, но телефонът така и не стартира. Стига до логото Samsung, завърта се и се рестартира самичък.
И по-лошото е, че повече не иска да влезе в Recovery mode. Vol+ и Vol- + home + power = НИЩО.
Инсталирам с Odin clockworkmod-5.0.2.8.tar, но и в него не успявам да вляза с горепосочената комбинация. Единствено влиза в download режим.
Само с Odin имам възможност да качвам tar.md5 файлове, но с всички уж оригинални ромове за различни държави се стига все до рестартиране. Не знам как да кача Cyanogenmod директно през Odin. Или какво друго трябва да се направи?
Опитах да конвертирам recovery.img с Caboomi's_Recovery_img2tar_odin_maker и да го кача, качва се, но пак не мога да вляза в режима!!! Ужас. Дайте някакъв съвет.
Цитирай
Аксесоари
#2

В крайна сметка сложих cwm-6_0_2_8-jena-build-1_tar. С него влязох в recovery. Инсталирах вече няколко рома - CM10, CM11 различни варианти, но не мога да реша един проблем.
При иницииране на разговор, екранът угасва и светва чак когато другата страна реши да приключи или откаже разговора. Ако пък търсят мен, веднага щом вдигна екранът изгасва и аз не мога да правя нищо друго, освен да чакам другият да затвори.
Някой има ли редовен ROM за S6500D, при който няма такъв проблем? Или някой да е намерил решение?
Цитирай
#3

Свали стоков >> http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-S6500D/

Инсталираш с Один 1.85 и след като изпише PASS в Один влизаш веднага в рековъри и правиш ресет иначе няма да стартира. В рековъри се влиза като се задържат и четирите бутона >> намаляне на звука, увеличаване на звука, Home и Power


Прикачени файлове
.zip Odin3_v1.85.zip Размер: 192.14 KB  Сваляния: 3

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#4

Благодаря, с това се оправих. Но за гасненето на екрана при разговор (CM 10.1) не откривам решение.
Тук http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1882725 има тема за това, но не и работещо за мен решение.
Наистина с включени слушалки екранът не гасне. Също може да се затваря с power бутона като workaround. Реших, че е от сензора за близост, деактивирах го с Xposed disable proximity sensor, но пак гасне. Още като започна да набирам някого и угасва и така докато не се прекрати разговора :О. Същото и с CM 11.
Цитирай
#5

А със стоков 4.1.2 пак ли така прави?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#6

По някаква причина забива сензора за близост. Случайно да имаима скрийнпротектор или просто боклуче или изцапано върхувърху него?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#7

Не знам къде има стоков 4.1.2 за Galaxy Mini 2 (S6500D). Последно мисля, че остана на 2.3.6, с каквато бях и аз. С нея не прави проблеми с гасненето на екрана.
В момента съм с cm-10.1-20150902-UNOFFICIAL-jena (4.2.2), който уж се слави като последен за CM10 за този телефон.

Няма протектор или зацапано. Аз всъщност сменях тъчксрийна преди да се захвана с ROM-а. Но след като сложих новия тъч, със стоковия 2.3.6 си работеше нормално, тъй че сякаш не е от сензора. Отделно, че аз пробвах да го изключа изцяло софтуерно сензора (с xposed framework + disable proximity sensor).
Значи още като натисна слушалката за "dial" и веднага угасва екрана, след което се събужда поне 5-6 секунди СЛЕД приключване на разговора. Дотогава каквото и да натискам не сработва. Уж би трябвало power/home да го събуди и по време на разговор, но не става.
Цитирай
#8

Извинявам се, че поствам след моя публикация, но:
т.нар. "сензор за близост" се оказа, че РАБОТИ, но не работи през китайския тъчскрийн, който ми доставиха (поръчах от Алиекспрес, като избрах от по-скъпите оферти)!!! Така че внимавайте. Как разбрах, че работи: стартирах телефона с махнат тъч панел и като провеждам разговор и закрия сензора екранът угасва, като си махна ръката - светва. Тъчскрийнът, който получих, реално има 2 светли отвора където трябва да са сензорите, но тези отвори са с ниска прозрачност. Вероятно недостатъчна и така сензорът отчита все едно винаги е покрит с нещо. Иначе дупките уж пасват.

Простотията, която направих, обаче, се чудя как ще я решавам Smile Играейки си да включвам и изключвам лентовия кабел на тъча от платката се откъсна плочката, в която той влиза. :/ Може ли някъде да ми го запоят това нещо, така и така това ми е експериментен телефон Smile)) Със здраве!
Цитирай
#9

Ако си откъснал конектора на лентовия кабел, не се сещам за начин да се запои.
Поръчай друг тъч и не избирай от скъпите оферти. Вземи един от най - евтините. Може да работи сензора

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#10

Де да беше така. Откъсна се конектора от самата платка. Частта, в която влиза конектора на лентовия кабел, идващ от тъча.
Цитирай
#11

Може и да имаш шанс, но ще те одрусат поне 30 - 40 лева. Занеси го в сервиз. Читав сервиз

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#12

Телефончето е готово след сервиз. Сензорът за близост също вече работи - като гледам са поразширили самите отвори за сензора (светлите отвори на тъчскрийна), който бях поръчал от Китай. Имайте едно наум, че след такава смяна може отворите не винаги да пасват и проксимити сензора да не работи коректно.
Проблемът не е бил в CM10.1 Рома. Работи си коректно - просто няма опция за изключване на сензора.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)