Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P9 официално представен
#76

Мен повече ме радва п9. Самсунг много ги недолюбвах преди, с6 ми хареса, а с7 още повече, даже много го харесвам с7, но бих избрал п9. Кое му е по на Самсунга ? Междодругото днес прочетох някъде, че камерите не са на Лейка, а просто са сертифицирани от тях.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
Аксесоари
#77

Има и друго - казвате не е добра идея да надуват цените - е да ама хората като видят нещо евтино и си мислят, че не е достатъчно добро.
И веднъж ако се наложат като евтина марка после е много трудно да минат в сегмента „премиум“.
Така че не е лесна работа да си нов на пазара насред големите играчи.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#78

И аз прочетох това:

"There should be a massive improvement in the speakers though. The P9 Plus has front-facing stereo speakers, rather than a single one on the bottom."

Къде точно са разположени тези "фронт-фейсинг стерео спикърс", че аз не ги видях ? Или съм сляп ?
Цитирай
#79

Цитат:Между другото днес прочетох някъде, че камерите не са на Лейка, а просто са сертифицирани от тях.

Сензорите са на Сони - IMX286.
Цитирай
#80

Те Сони произвеждат и сензори за фотоапаратите на Лайка, но това е друга тема.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#81

Не съм съвсем съгласен, че няма разлика в качеството. Без да съм виждал Р9 на живо, силно се съмнявам, че дисплеят ще е на нивото на AMOLED-a в Samsung S7. Не е ясно и как китайският процесор ще се държи при високи натоварвания. Липсват малки, но потенциално полезни екстри, като безжично зареждане например. При всички недостатъци на Touch Wiz, все още е доста по-добра от EMUI...

Искам да кажа, че има и обективна причина да се очаква по-ниска цена, не е само марката.
Цитирай
#82

А защо забравяте за Leica ??? Да не би да си мислите,че са си сложили името заради хубавите очи на президента на Huawei ?
Поне едни €100 евро от цената ще са за тях...Smile Самсунг та Самсунг...с LagWiz....Айде нема нужда !Smile




Не е чак толкова зле....Имам предвид като визия. 
Цитирай
#83

EMUI e един от малкото интерфейси, който може да дразни повече от TW. Точно на Huawei това изобщо не им е силната страна.
Цитирай
#84

То пък на Самсунг софтуера е им е много силна страна.....Smile За първи път направиха нещо което да не лагва и вече ги даваме за пример...Smile
Цитирай
#85

@NiOOH, на "километри" си от истината. Или не си имал досег със EMUI, или е било за 5-10 минути и си останал с грешно впечатление. При такива огромни възможности за персонализация, не знам как не си открил начин да го оптимизираш за твоите нужди.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#86

От сайта mobile-review са пуснали статия с впечатления от един ден ползване на телефона. С много добри впечатления са особено от камерата. Ето и статията за четящите руски: http://www.mobile-review.com/articles/20...-day.shtml
Дълго е за превеждане.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#87

На Mate S (един супер красив телефон!!) , това EMUI върви ужасно. И на мен не ми допада.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#88

Нямам проблеми с Emui, особено под 6.0.Бих го сравнил само със Miui и Sense като плавност и стабилност.За шест месеца телефона ми никога не е лагвал, забивал, форс-клоусвал и т.н.Но може да е и късмет и до грижа за апарата.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
Цитирай
#89

(2016-04-12, 08:38:05)NiOOH написа:  Не е ясно и как китайският процесор ще се държи при високи натоварвания.

Доста по-добре от всичко излизало до сега в телефон, виж ревютата в Ананд с Кирин 950 Wink

Huawei Mate 20
Цитирай
#90

Huawei пак ни цакат с топла бира!

   

Точка 6.

128 GB P9 Plus-аз лично за Европа не видях подобно нещо.

   

Цената за Китай на базовия модел отново е доста по-поносима-3199 юана(€434)

   

Изобщо всички цени за Европа са.... Да не употребявам циничен изрази.... €597 е цената на 128 GB-вата версия за Китай срещу €749 за 64 GB в Европа
Не, че някой ни кара да купуваме,но все пак....Smile

Sent from my x600 using Tapatalk
Цитирай
#91

Пазар от милиард и половина души срещу 4 пъти по-малък в Европа - ти си прецени кой им е по-важен. 
За ценообразуването (данъците) в Европа и другите части на света сме говорили многократно и също толкова пъти е обяснено защо един продукт има различни цени в Китай, САЩ и Европа.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#92

Резервациите за P9 надхвърлиха 5 млн.....До момента има направени 5,340,435 предварителни поръчки....
Не,че на някой му дреме, но все пак да отбележим и този факт... Smile

   

Sent from my x600 using Tapatalk
Цитирай
#93

То и аз си резервирах уан плюс 2, но не си го купих, така че това за мен няма никаква стойност.

Choosing...
Цитирай
#94

@Sloona....Това си беше просто информация, която китайските сайтове разпространяват и те едва ли се интересуват от начина на интерпретиране на тази информация от потребители във форума на androidbg.com,но това е друга тема..... Направих си труда да "надникна" как се случват тези резервации.... В единия случай има някаква регистрация, която е безплатна, а в другия случай има едни 99 юана, които заплащаш при резервацията:

.jpg uploadfromtaptalk1460630574353.jpg Размер: 44.75 KB  Сваляния: 71



Не знам обаче кое от двете използват Huawei..... Ако говорят за реални резервации, това мисля променя малко картинката.... Също така нямам представа и колко са тези 99 юана за средностатистическия китаец.... Дали с лека ръка могат да бъдат прежалени, но и това е за друга тема.

Sent from my x600 using Tapatalk
Цитирай
#95

@tonkata07 - не беше укор към теб, просто коментирах търсенето на телефона. Благодаря, че си си направил труда да качиш информацията. Моята интерпретация на каченото от теб няма общо с теб.
99 юана са около 26.50 лева. Според мен сумата е символична. Може и в тези бройки да има други прекупувачи, които очакват да вземат от първите бройки.

Choosing...
Цитирай
#96

В тази бройка най-вече са бройки за прекупувачите... Първо сайтовете за дребна/средна продажба се пълнят все пак.

Sent through Hermes

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#97

Онзи ден разцъках една бройка за 2 минути. За друго нямаше време, но мога да кажа че качеството на изработка супер.


Цитирай
#98

Гледам обсъждате EMUI-уникален интерфейс, с купища екстри и персонализации, за които на повечето телефони им трябва root. Екстри и управление на приложенията в дълбина, на ефекти, на картинки, заключване и какво ли не-ако човек не може да се оправи с EMUI и да го пригоди за нуждите си, проблема е в него. Точно този интерфейс има някои много готини екстри като firewall, орагничаване на приложенията за известия, за bacground и пълен firewall (кое може да се сързва, кое не и как-дали през мрежа, през wifi...). Абе като цяло който е имал у-во с актуален EMUI от версия 2 нагоре и отрече тия екстри значи лъже себе си.
Цитирай
#99

Това за камерата е много тъпо между другото....Smile Иначе за другите неща....Ще се свикне....... Smile


Цитирай

ОФФ: Това си е чисто MIUI, нотификейшъна, избора на лънчър... За клавиатурата си беше тъпо мрънкане при толкова клавиатури Smile

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)