Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Търсене на контакти на кирилица
#1

След упдейт на Lenovo P-70 до 5.1 в менюто на контактите има само на латински букви.Имам над 300 контакта ,които са записани на кирилица и ако ми трябва някой трябва да превъртам постоянно.
Има ли настройка или приложение ,с което да се въведе и кирилица?
Търсих подобна тема ,но не намерих.
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж си настройките на клавиатурата.
Цитирай
#3

Не на клавиатурата, а на дайлъра си виж настройките. Отвори дайлъра и виж има ли начин да изкараш настройки - три точки по ъглите или от някой от бутоните може да се показва. Ако няма такава настройка си смени дайлъра.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#4

За какво му е в dial-ера като той казва, че търси в контактите?
Цитирай
#5

Защото определено говори за дайлъра, просто се е объркал в описанието. Няма начин да няма клавиатура на български. Вероятно ползва "умно набиране" на български и там му е изчезнала кирилицата. Да изчакаме да се включи пак и да обясни.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#6

Така погледнато си прав. Като гледам се е оправил и темата е за кошчето.
Цитирай
#7

Не сте ми отговорили на въпроса.Когато вляза в МЕНЮТО КОНТАКТИ (с големи букви да виждате) отстрани има на латински азбуката.като плъзгаш те праща на съответната буква.Контактите ми са на кирилица и ако искам да намеря някоя с "К" буква примерно трябва да превъртам 100 контакта.Искам отстрани да има Българската азбука.
Цитирай
#8

@LowRage, На какъв език е менюто на телефона ти?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

Аха, схванах - вертикална лента с букви в десния край. Е това не знам как става на български, никога не съм го ползвал.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#10

Трябва да се преработи приложението за контаките, значи рут за подмяната и т.н.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#11

Пробвай дали смяната на системния език води до промяна - на моя Samsung Alpha като сменя езика на БГ се сменят и буквите на кирилица от дясно на контактите.
Цитирай
#12

А защо не пробваш да си инсталираш друго приложение примерно:ExDialer - Dialer & Contacts
Цитирай
#13

LowRage, от мен повече помощ няма да видиш заради поведението ти. Ние тук се опитваме да ти помагаме, а ти ни обиждаш с emski_vas, наричайки ни кьорави; преди това, обаче трябваше да се запиташ дали Ти не си сбъркал нещо в обяснението на проблема си, че ние да НЕ МОЖЕМ ДА ГО ВИДИМ. Здрав да си!
Цитирай
#14

emski_vas точно тя лента.
Като сменям езика на телефона лентата винаги е на латинец.
ivor Благодаря.exdialer е точно това което търсих
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)