Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон до 900 лв - Xperia Z3, Xperia M5 и HTC M9
#1

Здравейте ! Мисля да се сдобия с ново телефонче до към 900 лв. Досега се колебая между 3 модела - Xperia Z3, Xperia M5 и HTC M9. Основните ми изисквания са да има добра камера,да има радио,по възможност да има по-издръжлива батерия и ако може да е до 5,2 инча...Според вас кой е най-добрият вариант от изброените или ако имате други предложения отговарящи на критериите моля да ги споделите Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

До 900 лева спокойно можеш да си вземеш LG G4, пък и пари ще ти останат. Друг вариант е и LG G Flex 2 - ако по-новият хардуер ти е водещ фактор. Иначе от изброените май най-добър е Z5, но за мен G4 е по-разумен и също толкова добър. Smile
Цитирай
#3

@desperado1919, Xiaomi Mi Note Pro, може Meizu MX5.Smile

 
Цитирай
#4

Идейте досега не са лоши,ама всичките са поне 5,5 инча което ми идва големичко...искам да е макс до 5,2 инча Smile
Цитирай
#5

+1 за LG G4  с едно от най-добрите съотношения екран тяло(~72.5% screen-to-body ratio),телефоните които си посочил са с около 2-3мм по-ниски което е нищожна разлика за това което предлага 5,5'' екран,камерата му е една от най-добрите слагани в андроид телефони до сега,батерията кара 1-2 дни зависи от използването,има и радио и в момента е на мн-добра цена.Хубаво е да идеш някъде където ги има и да видиш на място кой ще ти пасне най-добре.
-Не е водо и прахо устойчив ако за теб това е от значение.

Имах Лумия 930,която е 5" и аз мислех че ще ми е голям но свикнах много бързо.

Xiaomi Mi 11 Ultra 12GB
Цитирай
#6

Да виж го на място г4, защото и на мен ми се виждаха много тези 5.5, но като го хванах в ръка, ми пасна идеално.
Иначе погледни и з3 компакт, ако искаш по-малък телефон + сиг. една от най-добрите батерии (имайки предвид капацитета и)

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#7

(2016-01-06, 12:16:45)Не държа да е водо и прахоустойчив.Ок ще го погледна и на живо G4, но освен големината другото което леко ме притеснява в него е този кожен гръб.Не знам тази кожа колко време би издържала без да се захаби и да стане грозна ...pesho4589 написа:  +1 за LG G4  с едно от най-добрите съотношения екран тяло(~72.5% screen-to-body ratio),телефоните които си посочил са с около 2-3мм по-ниски което е нищожна разлика за това което предлага 5,5'' екран,камерата му е една от най-добрите слагани в андроид телефони до сега,батерията кара 1-2 дни зависи от използването,има и радио и в момента е на мн-добра цена.Хубаво е да идеш някъде където ги има и да видиш на място кой ще ти пасне най-добре.
-Не е водо и прахо устойчив ако за теб това е от значение.

Имах Лумия 930,която е 5" и аз мислех че ще ми е голям но свикнах много бързо.
Цитирай
#8

(2016-01-06, 12:32:52)dada_ написа:  Z3 compact го знам даже в началото към него се бях насочил,но той на живо пък ми идва дребен...щеше ми се новият тел е в диапазона 4,8-5,2...разликата до 4,6 или 5,5 наистина е малка,но се усеща все пак и тепърва трябва да се нагаждам... Xperia M5 ми харесва доста като характеристики,но за него има мн малко инфо.

Да виж го на място г4, защото и на мен ми се виждаха много тези 5.5, но като го хванах в ръка, ми пасна идеално.
Иначе погледни и з3 компакт, ако искаш по-малък телефон + сиг. една от най-добрите батерии (имайки предвид капацитета и)
Цитирай
#9

Хич не му мисли за кожата. Първо, като го купиш телефона, те ти го предлагат с още един гръб по желание (пластмасов, например). Пък и като се износи, гърба изглежда още по-красив (някак си ретро стил). Но безсъмнено това е флагмана на годината и си заслужава всяка стотинка, която ще дадеш, и всяка такава, която ще спестиш на фона на другите флагмани. Smile
Цитирай
#10

Колеги, когато цитирате нечий пост, стремете се да пишете извън таговете за цитат (под тага [/quote] ) защото иначе става пълен буламач.
Цитирай
#11

Колега, че се захабява кожата захабява се, моя е на 7дена и белите (бежови) шевове са се изцапали на места, но това го прави винтидж Smile Черната кожа, най-трудно се износвала (прочети ревюто на nixanbal) Ако го взимаш от вивата ти го дават даже с 2 кожени и един пластмасов гръб, другаде с по 1 кожен и пвц Smile Един кожен гръб в техното е 60лв, така че няма проблеми, че се износват.


Иначе за друго предложение, погледни нексус 5х, но задължително 32гб.
За тези телефони, за които си мислиш ти - з3 вече е стар (ще дадеш мн пари за телефон на една година), м5 е добър, но не е флагман и следователно може да му куца малко поддръжката, м9 - камерата!

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#12

(2016-01-06, 10:31:50)desperado1919 написа:  Идейте досега не са лоши,ама всичките са поне 5,5 инча което ми идва големичко...искам да е макс до 5,2 инча Smile
Тогава Xiaomi MI4,  до месец-два  ще излезе и MI5. Visslar

 
Цитирай
#13

(2016-01-06, 13:07:54)dada_ написа:  Колега, че се захабява кожата захабява се, моя е на 7дена и белите (бежови) шевове са се изцапали на места, но това го прави винтидж Smile Черната кожа, най-трудно се износвала (прочети ревюто на nixanbal) Ако го взимаш от вивата ти го дават даже с 2 кожени и един пластмасов гръб, другаде с по 1 кожен и пвц Smile Един кожен гръб в техното е 60лв, така че няма проблеми, че се износват.


Иначе за друго предложение, погледни нексус 5х, но задължително 32гб.
За тези телефони, за които си мислиш ти - з3 вече е стар (ще дадеш мн пари за телефон на една година), м5 е добър, но не е флагман и следователно може да му куца малко поддръжката, м9 - камерата!

Честно казано бях го отписал като вариант G4,но след като сте толкова единодушни всички в негова полза ще ида да го разгледам по-подробно в някой магазин да видя дали ще ми допадне достатъчно Smile Като гледам цените без договор май най-евтин го намерих в Бросбг за 899лв.
Цитирай
#14

Също можеш да погледнеш samsung galaxy s6, има го за до 900 лв (гледам тук цени). Страхотен телефон - 5.1 инча, само трябва да си прецениш дали батерията му те устройва. Другото, което му куца е проблема с рамтта, който сигурно ще оправят с 6.0 (нали и от гоогле са им казали, че ще им помогнат). Във всяко друго отношение е пушка.

Друг - з5 компакт (пак може да ти е малък, защото е като з3 компакта на размери, само е малко по-дебел или поне така се усеща), но дисплея си му е 4.6" а всичко друго му е на макс, освен 2-та гб рам.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#15

(2016-01-06, 13:51:28)dada_ написа:  Също можеш да погледнеш samsung galaxy s6, има го за до 900 лв (гледам тук цени). Страхотен телефон - 5.1 инча, само трябва да си прецениш дали батерията му те устройва. Другото, което му куца е проблема с рамтта, който сигурно ще оправят с 6.0 (нали и от гоогле са им казали, че ще им помогнат). Във всяко друго отношение е пушка.

Друг - з5 компакт (пак може да ти е малък, защото е като з3 компакта на размери, само е малко по-дебел или поне така се усеща), но дисплея си му е 4.6" а всичко друго му е на макс, освен 2-та гб рам.

В S6 не ми харесва,че няма радио,а държа да има защото го ползвам често...Z5 компакта не ме притеснява чак толко размера,но той като цена май е над 1000лв ?
Цитирай
#16

+1 Z3... Бившия флагман на Sony
M9 - не се слави с една от най-добрите камери, но и не е толкова лоша.

M5 - официално не е насочен за европейския пазар, доколкото знам, което го прави малко по-трудно откриваем.

Това е за изброените... Иначе, както казаха колегите, може и други добри телефони да намериш в този диапазон.
Цитирай
#17

+1 Sony Z3 хвани го в ръка.... поработи с него... и ще разбереш!!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#18

Ами казах ти в горния пост къде ги гледам цените, та там е 910лв з5 компакта. Не знам какъв е магазина, добър ли е или не, но толкова пише.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#19

Сони Z висок клас - супер!СОНИ М среден клас - много проблеми от всякакво естество.Висят по сервизите.
Мой приятел продава Z5 compact с официална гаранция.За бюджета ти това е оптимален избор.Ако искаш подробности пиши ЛС

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)