Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lg G4 загрява при употреба
#1

Bu  
     
   
 
Здравейте,колеги.Искам да споделя с вас че от скоро има Lg G4 и вече няколко пъти дори докато разглеждам снимки започва да грее.Било стар проблем не знам си какво.Оказа се че загрява само когато е намалена светлината на дисплея.Щом е усилена светлината няма проблем.Дано съм помогнал на някой.
Цитирай
Аксесоари
#2

Моя е на автоматична яркост и до сега не съм срещал такъв проблем...
С v20B съм.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#3

Здравейте колеги, имам този проблем и днес го дадох в сервиза, да видим какво ще се случи. След като го взема ще пиша, а ако някои друг го има този проблем и вече го е решил ще бъда благодарен да сподели опит !
Цитирай
#4

Здравейте, каква е безопасната температура на батерията, която може да достигне и при колко градуса ундърлоква процесора?

Galaxy s6 lg g4
Цитирай
#5

Не помня точно, но мисля че при над 50 градуса на батерията телефона ми изписа, че е опасно загрял и предстои изключване (или рестартиране, не помня) на телефона. Така че ако има ядове телефона сам ще те уведоми. Big Grin Да уточня, че стигнах до тези температури като ползвах сайт за събуждане на пиксели. От тогава не съм минавал 45 градуса, въпреки че и това е голяма рядкост.
Цитирай
#6

Аз с Sony- то вдигам до 60 пък не се рестартира. Ама така е snapdragon 800

Sony Xperia Z1 14.6.A.1.236 Android 5.1.1 Lollipop
Цитирай
#7

От месец съм с телефона и не съм имал подобен проблем. Да, при по-тежки игри(Фифа 15, Нфс) загравя до към 40-43 градуса, но мисля, че е нормално.

Sony Xperia X8 -Nokia Lumia 620 -> Sony Xperia Z1 Compact -> LG G4 - > P20 Pro
Цитирай
#8

При мен се случва следното, без да ръчкам телефона (заключен телефон ) пак си загрява доста 51 52 градуса ,има ли начин да разбера от какво се получава това

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай
#9

50 градуса си е доста. Аз като стигна 40 почва да забива яко представям си какво ще е на 50... Аз форматирах, но след 10 дена работа пак почна да си грее при интензивна работа. Понякога минавам 45 градуса, но повече не стига щото става почти неизползваем и рискувам да го тресна в земята, та го оставям да почине... Всичко се дължи на постоянно растящите и гълтащи все по-голям хардуерен ресурс програми. Всичко се ъпдейтва почти всеки ден баси. Едно време фейсбук беше 10 МБ сега е 150 МБ... Не случайно излизат все по-мощни процеси... Аз след 5 години с моя лаптоп едва вчера обнових 8-те ГБ РАМ с още 8... Кво правят с тея мобилни програми не знам, но всички проблеми идват от тях! Трагедия е телефон с 32ГБ РОМ да има свободни 20 и пак да загрява и забива...
Цитирай
#10

Ами ужас е ,но повече ме притеснява че загрява без да го използвам (не все път) но със времето се случва все по често

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай
#11

Здравейте,

Телефонът ми загряваше без никаква логика (за мен) с всички версии на Android 6.0. Опитвал съм да преминавам в самолетен режим, но загряването продължава. След това настройвам минимална яркост на екрана. И накрая рестартирам устройството. Резултатът е, че продължава да загрява и източва батерията страшно бързо, дори при изключен екран. След около 30 минути сам спира да загрява.

С Android 5.1 загряване се получава само при едновременно ползване на навигация (екран+GPS+GPRS), Bluetooth и зареждане през това време. Но не чак толкова, че да изключи.

След смяната на платката в сервиза се случваше абсолютно същото, въпреки че първата беше версия Hong Kong-ска версия, а сегашната е EUR.


Поздрави,
Иво
Цитирай
#12

(2017-07-20, 18:35:57)belitov написа:  Здравейте,

Телефонът ми загряваше без никаква логика (за мен) с всички версии на Android 6.0. Опитвал съм да преминавам в самолетен режим, но загряването продължава. След това настройвам минимална яркост на екрана. И накрая рестартирам устройството. Резултатът е, че продължава да загрява и източва батерията страшно бързо, дори при изключен екран. След около 30 минути сам спира да загрява.

С Android 5.1 загряване се получава само при едновременно ползване на навигация (екран+GPS+GPRS), Bluetooth и зареждане през това време. Но не чак толкова, че да изключи.

След смяната на платката в сервиза се случваше абсолютно същото, въпреки че първата беше версия Hong Kong-ска версия, а сегашната е EUR.


Поздрави,
Иво
Благодаря за съвета ,засега ще продължа така но се замислям вече за смяна на телефона

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай
#13

Нищо не става от този телефон, пълен боклук, мисля като цяло повече мобилни продукти на LG да не взимам (не искам да се заричам). Много нерви да ги наречем за година и 4 месеца ползване. Какво ли на правих за да оптимизирам работата му и да пестя максимално батерия, включително известно време и на абсолютния сток съм то ползвал и нищо, почти едни и същи резултати, а всеки знае, че една от магиите на андройд устроиствата е, че те предлагат огромен избор на допълнително персонализиране чрез безбройните пробрами и приложения. Какви жертви трябваше да правя само. Сега с новото устройство се чувствам всякаш съм прогледнал Smile На всички колеги които все още го притежават желая въпреки това да го ползват със здраве и дано нямат твърде много проблеми макар че, четейки тук срещам множеството със сходни или същите проблеми. Може би един ден (той неизбежно настъпва Big Grin) кагота преминате на други устройства и Вие ще се чудите на избора си като мен. Успех аз се отървах!
Цитирай
#14

Незагряващ LG смартфон не знам дали има, може би G6, V20 и предстоящият V30. Но то не е проблем само при LG, дори AMOLED дисплейте (не че загряването идва само от дисплея, но той има немалка роля, според технологията си за това). А и не се знае дали не работи нещо на фона. Както и да е - стара тема.
Цитирай
#15

(2017-07-20, 17:35:12)eksoldier написа:  Аз като стигна 40 почва да забива яко представям си какво ще е на 50... 

За коя температура става въпрос. За тази на процесора (CPU) или тази на SOC ? Защото моя сега в жегите загрява зверски и често пускам DevCheck, за да проверя температурата и редовно температурата на процесора ми е около 80 (даже съм виждал 91) и нагоре градуса, а телефона ми си работи съвсем нормално, нито забива нито нищо, а направо пари. Освен това е с кейс и то дебел поне 3 мм. BTW на дисплея до сега за година и половина никога не съм виждал никакви червени отпечатъци или разни такива неща. Дисплея е JDI.
Цитирай
#16

Имах предвид градусите на батерията... Вижда се колко съм стигал след формата преди десетина дена. Иначе сега видях на cpu, варира си около 90, но там не съм обръщал внимание до сега... Имам уиджет с градусите на батерията и стигна ли 40 почва да забива. [Изображение: a05d650498638ec14684de3e8ce781b2.jpg][Изображение: d614f944ada60821607f30377ec287c1.jpg]

Tapatalk
Цитирай
#17

Ясно разбрах. Температурата на моята батерия преди малко погледнах е 39 или 40 градуса. Може би при по-високи температури на батерията това се отразява на напрежението например и съответно от това телефона да става нестабилен по отношение на нормалната работа. Освен това може да има значение и това, че батерията вече е стара и на много цикли, освен ако не си я сменял. Може би трябва да пробваш с чисто нова, ако ти се занимава разбира се.
Цитирай
#18

Да. Ако другите потвърдят, че нямат лагване при над 40 градуса на батерията ще я сменя. Аз я зареждам често. Понякога в деня по 2-3 пъти. За година и половина може да е заминала. Но не ми се ще да дам 40 кинта за нова батерия и да имам същия проблем при загрявяне. Аз си мисля да не е от дъното. Дали пак няма да изгори...

Tapatalk
Цитирай
#19

Aз съм забелязал друго интересно нещо, по време на игра ако батерията е паднала под 20% примерно лага е повече без значение от температурата. Опцията за пестене на батерия НЕ е включена.
Иначе никакви проблеми с температури...
Цитирай
#20

(2017-07-21, 07:20:45)eksoldier написа:  Да. Ако другите потвърдят, че нямат лагване при над 40 градуса на батерията ще я сменя. Аз я зареждам често. Понякога в деня по 2-3 пъти. За година и половина може да е заминала. Но не ми се ще да дам 40 кинта за нова батерия и да имам същия проблем при загрявяне. Аз си мисля да не е от дъното. Дали пак няма да изгори...

Tapatalk

И аз съм съгласен ,ако този проблем се дължи на батерия(и аз също ,го зареждам по 2 3 пъти на ден) бих купил нова батрия

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай
#21

В момента, в който пиша това (навън съм и е около 30 градуса на сянка) температурата на батерията ми е 48 градуса и нямам никакви засичания или други такива проблеми.
Цитирай
#22

Как би повлияла батерията на засичането тогава? Тя ако е прецакана трябва да свършва заряда по-бързо, не да лагва телефона, или нещо бъркам? Лагът при висока температура е симптом на умираща платка, това чета във всички чужди форуми. Преди да умре миналия юли (всъщност година вече, време му е Big Grin) пак си грееше доста. Дано по-бързо ми дойде резервата от Китай, че в тея жеги... Като нищо пак да изпуши.

Tapatalk
Цитирай
#23

(2017-07-21, 13:39:41)eksoldier написа:  Лагът при висока температура е симптом на умираща платка, това чета във всички чужди форуми. Преди да умре миналия юли (всъщност година вече, време му е Big Grin) пак си грееше доста. Дано по-бързо ми дойде резервата от Китай, че в тея жеги... Като нищо пак да изпуши.

Е ми напълно е възможно и това да е... Sad
Цитирай
#24

Ето. При тва положение един клип не ще да ми зареди в тубата, баси. Забива та се не трае... Даже ми казва, че YouTube не отговаря, искам ли да затворя...
[Изображение: 9c0d072e520b6a6084fd3cfd701d1750.jpg]

Tapatalk
Цитирай
#25

(2017-07-25, 23:14:32)eksoldier написа:  Ето. При тва положение един клип не ще да ми зареди в тубата, баси. Забива та се не трае... Даже ми казва, че YouTube не отговаря, искам ли да затворя...
[Изображение: 9c0d072e520b6a6084fd3cfd701d1750.jpg]

Tapatalk

А защо другите ти две ядра са изключени най-вероятно затова ти забива ?

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)