Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Chrome постоянно се буди от принудително спиране
#1

Използвам една чудесна програмка Greenify с която при заключване на екрана можеш принудително да спреш всяко едно приложение. Имам цял списък на приложения които ми точат батерията защото постоянно работят на заден план, а не е нобходимо. Същевременно не искам да ги деинсталирам или дезактивирам, защото си ми трябват. Така винаги мога да си пусна дадено приложение, а при заключване на екрана Greenify ми го спира.
Обаче нямам този успех с Chrome. Малко след принудително спиране той сам си се пуска, и това не само ме дразни, но в края на деня е консумирал батерия колкото за 1 час екран.
Дайте, моля Ви някакви насоки къде и как да търся причината защо се буди сам. В момента съм преминал на Firefox, но това не е решение на проблема, а заобикаляне.
Цитирай
Аксесоари
#2

Провай да затвориш всички страници и тогава да дадеш назад (бутон "назад" за да излезеш от програмата. Идеята е да няма какво да опреснява във фонов режим. Може пък да не се буди така. Поне при мен се получава.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#3

По принцип аз така си излизам от всички приложения. Навик. Никога не излизам с бутона за homescreen.
Ако има значение при мен Chrome е системно приложение, а не съм го инсталирал допълнително.
Цитирай
#4

Друго имам предвид. Първо натисни иконата за отворени табове (тази с цифрите по нея), стават по малки, като карти и с номера всяка (по ред на отварянето), от X затваряш всяка отворена карта, докато остане черен екрана (няма нито един отворен таб). Чак тогава излизаш от браузъра. Идеята е, че ако излезеш и последно си бил в някоя страница и не си затворил таба й от X тя се рефрешва в бекграунда. Надявам се да сработи. При мен поне се получава. Не твърдя, че е сигурно, че ще сработи и при теб, но опитай.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#5

При мен Chrome нищо не рефрешва сам, нито на background, нито на foreground.
Цитирай
#6

Мисля че се справих с проблема. Махнах всички синхроницазии от настройките на Chrome и оставих само на фаворитите. И без това основно заради тях държа на Chrome, защото ми е много удобно каквото сложа на компютъра да ми се появи и на телефона. Наблюдавам го от сутринта и само веднъж го хванах, че се беше събудил сам.

Хм.. Още нещо странно. Винаги Chrome се активира когато поведа разговор. Не е фатално, защото със заключването на екрана Greenify ми спира приложения от списък, но е странно какво може да кара Chrome да се събужда при телефонен разговор?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)