Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Aliexpess
#1

Здравейте,

Някой , пазарувал ли е скоро през алито?

Когато се опитам да си платя ми дава грешка и ми изписва , че трябва да си регистрирам картата в alipay и да пратя снимка на документ за самоличност.

Това при мене ли се случва само , или е нововъведение ?

[Изображение: c2fd13669b4f8384.png]

P10

Цитирай
Аксесоари
#2

Аз преди около два месеца помагах на един приятел да си поръча някои неща, но такова нещо нямаше.

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай
#3

При мен няма такова нещо както и при някой други познати.
Пиши на алиекспрес можи те да знаят нещо повече Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#4

От известно време го има, аз си направих регистрация в alipay, но не съм пращал снимка на личната си карта.Малко е кофти, че не минава през Paypal...
Цитирай
#5

Тоест вече , за да поръчвам нещо трябва си регистрирам картата в тяхната разплащателна система.

Това няма да стане , все пак това не е paypal , да не говорим че и там регистрирам , плащам и трия.

P10

Цитирай
#6

Ами до колкото разбрах когато регистрирах моята да, тъй като не държа кой знае какви суми в нея си е регистрирах, а и често пазарувам от там.
Цитирай
#7

(2016-01-07, 00:02:32)niko написа:  ...Това няма да стане , все пак това не е paypal , да не говорим че и там регистрирам , плащам и трия...
Учудваща ми е тази мнителност, а не виждам никакъв повод за притеснения. Който го е страх от мечки, в гората да не ходи. С регистрация на картата чрез тяхната система се спестява време за пускане на нов ордер. Като те  притеснява нещо друго, не си държиш парите на картата, а си я захранваш преди да купуваш. Триенето на акаунта в paypal просто не знам как и да го нарека в случая! Най-малкото при спечелен спор от твоя страна търговеца ти превежда обратно сумата там, но как ще стане като си го триеш всеки път!?Facepalm1

 
Цитирай
#8

Като ти хакнат акаунта , ще разбереш що си трия картата (не акаунта)
При спечелен спор сумата се връща в пейпал акаунта ти , не в картата.

Ти ако мислиш да си оставиш картата регистрирана в китайска разплащателна система , аз не мисля.

Така и не разбрах с какво ми помогна поста ти ?

P10

Цитирай
#9

@niko, при спечелен спор  и действаща защита на потребителя, сумата се връща обратно в сметката ти на картата, ако си платил с нея, в рамките между 7-15 работни дни - най-малкото защото в ордера е посочено плащане с карта, а не с нещо друго и за пейпал не става и дума. В случая на спечелен спор от твоя страна, изтекла защита и закрит диспут, тогава вече търговеца ти превежда парите в пейпал акаунта ти, защото просто друг начин да ти върне сумата просто няма. Повярвай ми, досега имам спечелени 5-6 диспута и всичките суми надлежно ми бяха върнати обратно в картата. Ако ти държиш да си плащаш стоката чрез пейпал акаунта си - евентуални проблеми и главоболия са  си лично твои.

P.S. Надявам се, че поне с този пост да съм ти помогнал с нещо. Smile

 
Цитирай
#10

Алито винаги са връщали парите по картата , то друг начин няма , след като си платил с карта.Досега не са ми искали да си регистрирам картата в тяхната разплащателна система , за да платя нещо.
Имам много направени поръчки в алито и ме съмнява ,че за това искат да си регистрирам картата , но това няма да стане , понеже тия две неща "китайска" и "разплащателна система" на едно място не ми харесват.

Ще си направя друга карта и ще пробвам с нея , струва ми се че няма да имам проблеми.Понеже като си направих нов акаунт , нямаше проблем докато не въведа номера на сегашната си карта , а в стария ми акаунт въобще не ме пуска да стигна до въвеждане.

P10

Цитирай
#11

@niko, в момента баланса на картата ми е 5.70лв. Това дава ли ми основание да се притеснявам, че картата ми е регистрирана в китайска разплащателна система?Smile

 
Цитирай
#12

Колега , изместваме темата.

P10

Цитирай
#13

alipay e по защитена от Paypal ... какво те притеснява?
Една камара пари се наляха в сигурност там. Все пак през системата минава оборот по голям от колкото на ebay и amazon взети заедно.
Цитирай
#14

Не искам некви ши**ни китайци да ме принуждават за едни боклуци дето струват 10лв да регистрирам карта в разплащателната им система и да пращам снимка на личната карта.

P10

Цитирай
#15

Пиши им. Това с документа за самоличност мирише лошо.
Никога, никъде не са искали такова нещо
Прати им гола снимка на потока Доналд!
Не изпращай копие от документ за самоличност, а за картите...
Има виртуални карти. А ако не, отделниотделни физически карти, които се захранват преди да купуваш и те така

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#16

Да, какво сте се хванали за тия карти, проблема е в документа за самоличност! Никога не бих си пратил снимка на личната карта по интернет!

SGSII  > Huawei P8 GRA-L09C432B321 Android 6.0
Asus Nexus 7 2013 stock
Цитирай
#17

ОП ... Сега допрочетох че се иска снимка на лична карта ... регистрацията в alipay не се иска такова нещо ... само номер на карта ... Мирише нещо.
Цитирай
#18

Доколкото аз разбрах- иска, ако ще купуваш нещо по-скъпо от 500$.
Цитирай
#19

Дали? $1012,04 и нямаше такива работи ...
Цитирай
#20

Току що пазарувах и няма такова нещо.....единствено предлагат купон 8$ ако си регистрираш картата. И аз им нямам вяра и си пиша данните всеки път. Я пробвай от друг комп да не си лепнал някои вирус на компа....или нещо към браузъра.
Цитирай
#21
Photo 

За да не пускам нова тема ,ще си позволя да ползвам тази.
До сега съм пазарувал доста неща от Али-то и не съм имал проблеми-ДОСЕГА...
Накратко за какво става дума:
На 2.12.2015г поръчвам 8бр. батерии(18650, 3,7V ,2600мАh) от продавач с добра репутация и на сносна цена.На 7.12 поръчката е изпратена със Шведски пощи.На 18.12. е пристигнала в разпределителен център в Швеция и си престоя цял месец там докато на 18.01.2016г пристигна при мен.Това както и да е,обаче при отваряне на пакета откривам ,че получените батерии са ползвани и са били в пакет събрани с точкови заварки и разкъсани за да са по отделно.Веднага писах на продавача +снимки,че батериите не са 100% нови както пишеше в обявата и той ми отговори нещо дето се вика „ни в клин- ни в ръкав“.Веднага след това търговеца си изтри обявата и пълно мълчание.
2016-01-19 08:23:29

Dear friends   
The battery is new   
Because different manufacturers and different approaches   
Pads can be connected   
Please understand   
Thank you

       

Дайте съвет как да действам от тук нататък.Става въпрос за 18-19$ но все пак ...Остават ми още 6 дни до края на периода за защита на покупката.

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
Цитирай
#22

Откривай веднага диспут или както там се казва в алито. Няма какво друго да те посъветваме. И не чакай последния ден.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#23

@todesto, няма проблем в случая, ако не се разберете с търговеца, може и жалба да се подаде на по-горни инстанции след изостряне на спора.

 
Цитирай
#24

Батериите май се водят като опасен товар и минават разни митници и проверки. Радвай се че все пак си ги получил.

Doogee S30
Цитирай
#25

@guitman, това определено не е вярно и единствено важи, ако се изпращат оттук. Въпросната забрана не важи за внос, иначе просто нямаше да има нито цена, нито дестинация за България на сайта на тази стока.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)