Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Форматиране на карта памет преди поставяне в телефона
#1

Здравейте, искам да попитам за информация, понеже взех от приятел карта памет с размер 200gb и искам да я форматирам преди да я поставя в телефона, просто имам съмнения какво ли е качвал или не в тази карта, доколкото знам трябва да бъде в "exFAT" файлова система, но какъв размер на единица на заделяне да задам на толкова голяма като гигабайти карта? Като файлове мисля да качвам от няколко мегабайти за mp3 до гигабайти за видеа, игри, филми и т.н. Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

По принцип някои устройства не четат exFAT или NTFS без допълнителна намера (къстъм кернели и прочие)

Пробвай с exFAT, остави единицата по подразбиране. Ако не я чете, ще трябва да е във FAT32 и да знаеш, че там ограничението за големина на един файл е 4GB,
Цитирай
#3

Изтегли си от Google Play програма за форматиране, какъв формат е не знам, но си работи добре.
Цитирай
#4

Ехеее 200 GB SD карта! Ако имаш карт райдър тествай я дали реално е 200 ГБ. SanDisk ли е марката? Просто пазара е пълен с много ментета. Аз обмислям да купя 128. Просто толкова е най голямата която намирам на българския пазар.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#5

Значи въпросната карта приятел я закупи от емаг а аз я прекупих от него, да марката е Сандиск, но той си пада специалистче и е теглил кви ли не файлове и се опасявам да не е качил нещо което да увреди смартфона, затова мисля преди да я поставя ей така за всеки случай да и перна един формат, ще задам exFAT и максималний размер на заделяне който ми позволява PC-то "32768 килобайта" пък ще видим, само да намеря адаптер от предишните ми карти памет, че тази няма такова нещо, а момчето я беше взел за 559 лв.
Цитирай
#6

Точно от емаг мисля да купя SanDisk 128 гб сега са на 100 лв + 5 години гаранция, или Samsung EVO + 10 години гаранция за 140 лв. Вече до колко може да се разчита на коректноста на търговеца е друго.

Когато можеш пусни скрийншот с реалната памет на картата.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)