Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wi-Fi не се свързва при заключен екран
#1

Проблема е, че за да се свърже телефона с Wi-Fi трябва да отключа екрана. Телефона е Motorola Moto E2 с Android 5.1, имам root. Видях същите оплаквания в интернет за Nexus и LG, но няма решение.
Цитирай
Аксесоари
#2

Да не би да не ти е активирана опцията за свързаност към безжичната мрежа при загасен екран, намираща се в настройките за WIFI?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Или да ти е включено Пестене на енергия режим?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#4

Нито едното нито другото. Проблема не е, че като заключа телефона Wi-Fi спира. Проблема е, че например когато се прибера в къщи и вече съм в обхвата на запаметения домашен Wi-Fi трябва да включа екрана за да се свърже. Ако не включа екрана и съм изключил 3G си седя без нет. Аз очаквам след като съм в обхвата да се свърже автоматично без да се налага да пускам телефона.
Цитирай
#5

Трябва да влезеш на Wi-Fi > бутончето/точките/чертички за меню > AdvancedKeep Wi-Fi on during sleep > трябва да е Always.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#6

@centur, Monipeev написа същото. Включено е. Ето темите с идентичен проблем и без решение за които писах по горе Nexus 5.1, LG G2, Nexus 6.0.
[Изображение: 7d3687b85a42e3a5.png]
Цитирай
#7

Проблема се оправя като си в WIFI после влизаш в настройки след това трябва да има меню Разширени после Включване WIFI връзка в спящ режим и го задаваш на Винаги !!!
Цитирай
#8

Колега, на скрийншота се вижда, че е на Always, не е от това.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#9

Имам няколко въпроса. С къстъм кернел съм.
1)Той може ли да има влияние върху Wi-Fi и по-точно на този конкретен проблем със сканирането при заключен екран? Не ми се пробва сток кернел, тъй като до колкото знам той си върви заедно със сток firmware, а не ми се флашва сток и всично наново само за да видя, че евентуално къстъм кернела прави проблема.
2)Модема до колкото прочетох в интернет отговаря за свързаността 2G/3G, Wi-Fi, Bluetooth. Тъй като за моя телефон няма 5.1 аз съм флашнал Американски firmware с изключение на фаиловете за модема, т.е. модема ми е от 5.02. Сега виждам, че е излязъл 5.1.1 firmware за Европа. Мога ли да флашна модема от него за проба? Има ли риск от несъвместимост - проблеми.

___________________________________________________________________________________
Флашнах модема от 5.1.1. Проблема не се реши, но поне не виждам нов за сега. Видях че мога да си флашна сток кернел. Не е нужно да флашвам целия firmware както си мислех. Можеби ще пробвам по-късно.
Цитирай
#10

Като че ли проблема е решен с това приложение Wifi Raoming Fix, с чекнат Slow AP change. Пробвах го преди да пусна темата, но нямаше ефект, а и не помня бях ли чекнал въпросната настройка.
Цитирай
#11

Вече няколко дена по-късно мога да кажа, че приложението ми реши проблема. Харчи 4-5 MB рам и 4-5% батерия, което е приемливо. Благодаря на отзовалите се все пак.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)