Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ за подмяна на стъклото на камерата.
#1

Директно на въпроса-
Много ми е надрано стъкълцето на камерата, хубавото е , че може да се сваля и сменя(заедно с рамчицата).
Поръчах от Китай , но греда нищо общо с оригиналното. Нито рамката пасва и при затваряне бутоните за звука не могат да се натискат , нито пластмасата е качествена, цвета е много различен, стъклото е някак мътно....
Абе изобщо само пари и време потроших(естествено и нерви)
И сега искам някой да помага, кажете ми от къде мога да  си закупя оригинално(ОEМ), но наистина да е такова защото и това уж беше ама...
Преди време имаше една тема но за G2 и там беше посочен някакъв магазин за оригинални части за LG, но не мога да е намеря.
Еми колеги кажете сайтове за оригинални части, който сте ползвали и сте си получили пратките.
Лека вечер!
Сашо.

_- LG G3 D855 Titanium -_
Цитирай
Аксесоари
#2

Amazon.com Ebay.com всичко има там , аз си поръчах оригинален кейс със магнитче оттделно чук е Smile
http://www.amazon.com/Surrounding-LG-D85...mera+frame , айде със здравеSmile
Цитирай
#3

Колега търся специализиран сайт, от тук си мисля, че пак ще си дам парите на вятъра.
Тази обява която си дал, със сигурност не е оригинално, няма метални резбички.

_- LG G3 D855 Titanium -_
Цитирай
#4

Еми виж разновидностите колега нз , аз си взех всичко е топ то даже си пише че се проверява качестовто нямам познати , който да не са доволни от сайта. Все пак ето друго http://www.amazon.com/Replacement-Surrou...Y0DXWMJB8K вече ми прилича на метални резбички.
Цитирай
#5

Всъщност надрасканото стъкло влияе ли на снимките? Когато имах С2 го изпуках много яко в цимента и се спука стъклото точно пред обектива, но нищо им нямаше на снимките. Забелязвам разлика при мен и друг G3, но той е 16GB и с 5.0? При мен има много шум Sad

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#6

Разлика има и то забележима , особено при зоомване. Доста повече шум и по труден фокус..

_- LG G3 D855 Titanium -_
Цитирай
#7

(2016-01-13, 13:09:47)LauraGT написа:  Всъщност надрасканото стъкло влияе ли на снимките? Когато имах С2 го изпуках много яко в цимента и се спука стъклото точно пред обектива, но нищо им нямаше на снимките. Забелязвам разлика при мен и друг G3, но той е 16GB и с 5.0? При мен има много шум Sad

Всичко по самото стъкло на обектива влияе, в малка или голяма степен.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#8

Никой ли не знае онлайн магазин с оригинални части(с доставка до БГ)?

_- LG G3 D855 Titanium -_
Цитирай
#9

Пробвай тук
http://www.witrigs.com/replacement-parts-for-lg-g3?p=1

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#10

Благодаря ти  Rock

_- LG G3 D855 Titanium -_
Цитирай
#11

И аз поръчах от Aliexpress, но четох някъде, че това, което се драска не е самото стъкло, а е някакво покритие отгоре и някои го махат и нямат повече проблеми. Някой от вас полирал ли е стъкълцето у дома и ако да с какво? Пастата за зъби при мен имам чувството направи още драскотини, с какво да "обелим" покритието?

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#12

С клечка за уши и спирт/лакочистител. Аз лично така изчистих покритието на стъкълцата на камерите на моя телефон и този на жената.
Цитирай
#13

Аз четох за изопропилов алкохол, явно и с етилов става. Колко време търкахте?

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#14

Около 5мин по спомени и с повече натиск и се изчистиха. Да уточня, че става дума за htc
Цитирай
#15

За htc и аз видях в Youtube, че с много неща успяват. При нас обаче покритието е упорито, явно. При Г2 някакъв пепарат на Фрош видях, че подействал ( в този форум го четох ) и него ще си купя, ако се наложи.

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#16

@LauraGT, аз пробвах с препарата на Frosch ма нещо не ми се получи работата при G3-ката...

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#17

Значи при нас е мноого упорито това покритие. Значи да не го лупувам. Sad

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#18

Дори не знам от какъв материал е направен и дали има някакво покритие....На мен ми "мяза" на смешна пласмаса...Аз съм си поръчал от ebay "ново" за 5 лв. Остава да ми пристигне и да го видя колко е читаво...Ако е хубаво, ще дам линк Smile

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#19

Аз от алиекспрес си поръчах рамката плюс няколко лещички че ако така лесно се дерат. Sad

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#20

Извинявам се, малко извън темата..Ако махна фолиото на бутоните отзад, има ли вероятност да се изтъркат, най-вече power бутона ?
Цитирай
#21

@Nerbay, ти още ли не си махнал фолиото?!?! Big Grin. Аз за сега нямам проблеми Wink

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#22

Не се изтъркват, още са красиви при мен. Smile

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#23

Колеги някой вече поръчвал ли е стъкло за камерата ? Мисля да поръчам това , но ми се струва , че няма да пасне както трябва
http://m.ebay.com/itm/Silver-Back-Rear-C...nav=SEARCH
Цитирай
#24

@martoo, аз не бих си поръчал само стъкълцето. Поръчай си заедно с пласмасовата част (тая, дето седят бутоните). На мен ми дойде за има-няма месец и за сега съм доволен. Изглежда сравнително читаво (цвета е малко по-различен от оргинала, но нищо съществено)-> http://www.ebay.com/itm/Black-Camera-Fra...Sw~gRVpTgh
Излезе ми 5.42лв. Big Grin

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#25

Мисля да поръчам само стъкълцето , защото много лесно се сменя като погледнах в youtube . Не е заради цената ,искам да запазя ориганалната пластмастка отзад . А дали Мост продават резервни части ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)