Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки не се качват в Google Drive автоматично
#1
Sad 

Здравейте, колеги!  [Изображение: visslar.gif] 

Моля помогнете ми със следния проблем:  

Когато си купих телефона (Lenovo Vibe X2) беше с Android 4.4, но четох, че сте доволни от 5, така че го ъпгрейднах. Доволен съм от почти всичко в 5, с изключение на разни неща, които ме дразнят, но долу посочения проблем мисля, че няма нищо общо с новата версия, а това, че съм идиот и съм кликнал нещо без да чета... [Изображение: bu.gif]  /с 4.4 нямах този проблем  [Изображение: visslar.gif] /
Става въпрос за това, че снимките ми спряха да се ъплоудват в Google Drive. При всяко ново приложение, което добавя файл, тип картинка в паметта Google Drive ме пита дали искам да качва от тук нататък снимки от това приложение. Разбира се в един момент ме пита дали искам да качва снимки, направени от камерата, но бях някъде на улицата и дадох Skip, до колкото помня. От там нататък съм се борил не знам вече колко часа и продължавам да нямам никакъв напредък... Направих си още 1 акаунт с надеждата там да си ъплоудва, но не се получи. Ъплоудва от whatsapp, viber, facebook, screenshots и пр., но не и снимките които прави камерата. Деинсталирах и инсталирах обратно и Google Drive и приложението Photos, отново без напредък.  [Изображение: sad.png] 

Как да направя така, че отново да ме пита дали искам да качва снимките от камерата? Или друго решение де...

Благодаря много предварително!
Хубав и усмихнат ден на всички [Изображение: smile.png]
Цитирай
Аксесоари
#2

С цел да не се разводнява форума и да не заключат темата, беше по-удачно да ползваш търсачката защото този проблем беше последно дискутиран преди около 2 седмици.

По въпроса ти, препоръчвам от Настройки -> Приложения да намериш приложението Photos (на Google) и да му изчистиш Данните (не само кеша), после го стартираш наново и си готов.
Цитирай
#3

Благодаря за отговора, колега.

Потърсих доста преди да пусна тема - не е ново за мен използването на форум, но такава не намерих поне година назад. Ако греша - съжалявам за спама, само искам да те помоля да ми пратиш на ЛС линк към тази тема.

Пробвах начина, който описа, но не стана. Пробвах да изтрия данните и за камерата и за галерията, освен драйва и снимките, рестартирах, стоях до рутера - нем, така и не иска да ъплоудне нищо Sad((

Хубав ден Smile
Цитирай
#4

А погледна ли настройките? Виж и настройките за Google. Може да си изключил качването на снимки, може да си задал само при включено захранване и др.
Цитирай
#5

Отвори си приложението Google Drive и натисни голя-ляво трите черти. После отиваш на Settings (това е най-долу на отворилото се меню) и там търсиш Auto Add (Автоматично добавяне на Гугъл Снимки в My Drive).

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#6

Отваряш приложението Google Фото > Настройки > Синхронизиране и създаване на рез. копие > Изберете папки, за които да се създаде резервно копие... > и включваш папките, които искаш.
А това, което е дал колегата по-горе, е дали да се показват снимките от Google Фото като папка в Google Диск.
Цитирай
#7

(2016-01-18, 13:38:27)m.martinov написа:  Отваряш приложението Google Фото > Настройки > Синхронизиране и създаване на рез. копие > Изберете папки, за които да се създаде резервно копие... > и включваш папките, които искаш.
А това, което е дал колегата по-горе, е дали да се показват снимките от Google Фото като папка в Google Диск.

Ами и аз мислех, че тук е разковничето, но тук има само download, screenshots и whatsapp images. Няма като избор папката със снимките от камерата...

Oх, никой ли не може да ми предложи нещо, дори и драстично, не ме притеснява загуба на съобщения/логове и пр.

@sapiora
Какво имаш предвид?
Цитирай
#8

Драстичното е връщане на фабрични настройки.
Цитирай
#9

(2016-01-30, 04:01:25)nekakvolice написа:  Oх, никой ли не може да ми предложи нещо, дори и драстично, не ме притеснява загуба на съобщения/логове и пр.

Пробвай
https://play.google.com/store/apps/detai...otos&hl=bg

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#10

Влизаш си в гугъл драйва от устройството/не от браузер, а от приложението/. Вляво до my drive има 3 чертички/меню/. Влизаш там и предпоследната опция е settings.   Първата опция след влизането в settings е google photos, под нея има описание какво представлява а именно: automatically put google photos into in "my drive" ........@gmail.com -  слагаш отметка в квадратчето и ... трябва да стане
ПП: това ми е опцията от таблета, който няма карта като телефон и може да е малко по различно, но в общи линии е това.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#11

Виж помощта от Google photos. Тя е достатъчно подробна и вероятно ще намериш решение. На първо време пробвай това: 
Включване или изключване на създаването на резервни копия и синхронизирането
Приложение за Android
Промяна на настройката
  1. Отворете приложението Google Фото [Изображение: 1ofQjiBF5RTSmb26mbdD2D9zkkx8Ps9-3Ld5Ut9z..._7_Uhk=w18].
  2. Докоснете иконата на менюто [Изображение: YGDwwsXcJOWhTgckBeelnY1F06mST90ZklylCTWc...tmrPTg=w18] горе вляво.
  3. Изберете Настройки.
  4. Изберете Синхронизиране и създаване на рез. копия.
  5. Включете или изключете.
    Имайте предвид, че промяната на настройките за създаване на резервни копия ще се отрази върху всички приложения, които ползват създаването на резервни копия и синхронизирането, като например Google Диск.

Незадължително: Проверка на кои елементи са създадени резервни копия

  1. Докоснете иконата на менюто [Изображение: YGDwwsXcJOWhTgckBeelnY1F06mST90ZklylCTWc...tmrPTg=w18] горе вляво в приложението Google Фото.
  2. Изберете Снимки.
  3. Снимките и видеоклиповете без резервно копие ще бъдат с иконата [Изображение: _Kk6CnckND-PewgUjb9v7VQq4vXn76ad0aMAnhGj...wY=w18-h18].
ПС:  Не е необходимо да качваш снимките и видеото в Google Drive, защото ще ти отнемат от общата квота място (вероятно 15 ГБ) . За резервното копие и  синхронизиране е по-добре да се ползва Google Photos защото тогава на практика ще имаш неограничено място за съхранение.
Цитирай
#12

Позната си купи галакси с6 преди 3 дена и искаше снимките да се запазват автоматично, но не успях нито в диск нито в дроп бокса да синхронизирам.
После отворих моя тел същата работа + и мега имам инстал.
Та някой ако може да намери решение?
Цитирай
#13
Lightbulb 

Явно има някакъв проблем. При мен след смяна на ROM-а не сработи автоматичното качване на снимките от папката на камерата. Пробвах всичко изброено до тук, но нямаше ефект.
Все пак се оправих.

Изтрих папката на камерата и след това промених от настройките на камерата да се запаметяват в SD картата. Рестартирах устройството. Първата снимка след рестарта веднага беше качена.
Успех!   Smile

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#14

Здравейте, миналата седмица ъпдейтнах на 6.0, след това набих заводски настройки и всичко на чисто, но не иска да ми качва снимките автоматично.Трих кеша, пусках и спирах автоматичното качване, рестартирах телефона след изтриване на кеша и след пускане и спиране на upload-a, но разлика няма...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)