Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nexus 5x vs LG G4 vs S5 Active ?
#1

Проблема е сериозен!
Имам ги и трите.Един трябва да остане и не мога да реша вече няколко седмици.Дайте и вие мнение.Естествено , всеки има неща , които другите нямат.
Актива ме блазни заради защитата а аз току що станах селски човек и това е важно за мен.Но всичко останало е леко надолу.Ъпдейти никакви.
Г4 сякаш има всичко , но пък просто не ме кефи като усещане - чисто субективно.
Нексуса пък няма инфраред а аз го ползвам.
За мен е важно всичко в един телефон щото съм паур юзър и всяко решение ще е някакъв компромис.
Дайте вашите мнения.Вие кой бихте избрали?

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
Аксесоари
#2

Трудно, наистина. И Нексуса и G4 са уникални, но тук вече зависи на какво ще разчиташ повече - на софтуера и редовната поддръжка директно от Google, или на хардуера и на факта, че въпреки и двата да са на LG, G4 е флагман и би трябвало да се обгрижва повече от LG. Аз например винаги гледам на телефоните да си имат fingerprint сензор - за мен си е голямо удобство и го ползвам ежедневно. Другото хубаво на нексуса е чистия андроид - малко телефони го имат, а този е осигурен поне за 3-4 години напред. Но G4 си е флагман, уникални камери, лазерния автофокус, доста бърза работа, QUAD HD екран, достъп до батерията, слот за карта памет (5X няма)

Зависи от теб на какво повече разчиташ. Smile
Цитирай
#3

При теб избора е лесен щом ги имаш и трите, просто избери този който ти допада най много и ти е на сърце. Аз бих избрал Нексус-а като бивш ползвател на такъв.
Цитирай
#4

При теб няма как да помогне някой. И трите телефона са изключително добри и "слабостите" им се обуславят от собствените предпочитания. Само ти можеш да кажеш какво предпочиташ и респективно кой е най-добрия телефон в случая. Та замисли се и реши сам, няма как да ти помогне някой според мен.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#5

Г4 го продадох вече.Теоретично той беше най добрият,но...получи 6,0 и видимо нищо не се промени.Нищо! Това ме издразни. в крайна сметка ако една промяна не е видима, осезаема, то какъв е смисъла.Тези стокови лаунчери убиват всичко.Едно време Г3 с киткат изглеждаше същият.Освен това ми идваше твърде широк.Сега руутнах Актива и ако го накарам да работи гладко(със стоковия ром е изключено) може и той да е. Ако знам че за година напред ще ми върти новите 3Д игри, Актива печели.Тревожат ме тия 32 бита да не се окажат слабички в скоро време.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#6

Ако все още имаш възможност да избреш Nexus 5X - давай, много по-добър е от Samsung-a.
Цитирай
#7

И аз бих избрал нексуса от двата, които са ти останали. Иначе от 3-те бих задържал Г4 Smile .

Имал съм некс и за мен винаги са били и са устройства, които подлежат на масивно флашване и експериментиране. Просто за тях има толкова много ROM-ве и кернели (повечето от които са стабилни), че е трудно да издържиш на изкушението.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#8

^Всъщност това ще му случи на Нексуса - флаш!Обожавам Цианоген и ще го бодна, но засега няма stablle релийз ами само ония дневни найтлита (или нещо такова). Но ако бодна Циан на Актив пак ще е дилема.Актива е много практичен телефон.Мога да го оставя навсякъде и не ми пука, че ще го залее някоя чаша примерно или ще се одраска.Освен това си строя къща и съм яко в прахоляк и тем подобни, с мръсни ръце го пипам спокойно.После на чешмата и е ок.Щото в крайна сметка един телефон не е само бенчмаркове ами и трябва да е удобен и пригоден за ежедневието. А там Актива е цар.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#9

Е според твоите условия и изисквания нямаш друг избор освен Самсунга. Наистина в конкретния случай ще е по- практичния избор. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)