Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с Wi Fi свързването
#1

Отдавна съм ъпдейтнала до последната версия на 5.0 която ми беше пратена по въздуха, след това съм правила хард ресет, но от скоро започна едно губене на сигнала само при Wi Fi, но не и при мобилен. Дори да изключа Wi Fi и да го пусна пак, след като дам търсене се губят всички мрежи, а преди това понякога показва само моята, но не мога нищо да правя с нея. Само след пускане и спиране на самолетен режим ( рестарт на всички мрежи и антени?! ) проблемът се решава. Телефонът е на месец и половина. Какво поражда това и само хард ресет ли е решението? Гледах и някаква настройка да се смени между 2,4 и 5.0 GHz, но не я видях при мен. Инсталирах и Wi Fi Analyser, но доколкото виждам моята мрежа не е претоварена.
П.П. Също по някое време ми изчезна иконата за камерата на заключения екран ей така for no reason, но четох, че при много хора го има това, и явно си е такова. Smile

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега вече има 6.0 за нашитите машинки

        
Цитирай
#3

Колежка* Smile) Ех, явно ще трябва да се слага 6.0. Там изчезва ли проблемът или може да е хардуерен? Sad Просто става все по - начесто и се притеснявам да не би да е хардуерен проблем.

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#4

Тази настройка от 5.0 на 2.4 се сменя от самия рутер, не от телефона. Ако проблема е само с твоя рутер, може да опиташ смяна на канала на рутера. Възможно е доста от абонатите около теб да са на същия канал и да се получава проблема.
Крайният вариант е да ресетнеш телефона. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#5

Има програми за сканиране на кои канали са най-заети при рутерите.
Нагласи си рутера на най-не ползваният канал, не автоматично... Макар, че автоматичното избира най-добрият вариант ( не ми се вярва ).. Примерно около мене никои рутери нямат на канал по малъкт от 5 и аз съм си го сложил на канал 1 и се свързва светкавично, без проблеми! Smile Big Grin ... Това е относно рутера у дома.

Ако не може да се справиш с настройките на рутера опитай ресет, дано се оправят нещата.

< LG G3 Titan 16 GB Marshmallow 6.0 >
Цитирай
#6

С моя рутер ми е писнало от разправии, просто флашнах 6.0 и сега се настройваме. Не беше само с рутера у дома, в гимназията не беше много по- различна ситуацията. Засега не е имало такива неща при 6.0 да се надяваме, че повече проблеми няма да има. Smile
П.П Камерата при 6.0 е... Heart  ( като се има предвид, че стъклото ми се е срещало с ключ в джоба ми. Big Grin   )

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#7

така и така има тема за Wifi да не правя нова. искам да попитам нашите Wifi-та на телефоните хващат ли 5ghz сигнал от рутер или 2,4 само понеже не виждам 5 ghz сигнал.благодаря
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)