Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Firewall Service на андроид
#1
Question 

Здравейте, искам да попитам какво знаете за Firewall Service? Какво представлява, системно приложение или не? Проблема ми с него е, че почти постоянно се появява черен екран като най-отгоре изписва Firewall Service за секунди обаче. Забелязах, че се появява когато има достъп до Wi-Fi или мобилен интернет. Като деактивирам приложението защото ми изписва, че уж е системно проблеми няма, но пак се притеснявам за устройството си, разбира се. Мисля, че проблема дойде, когато инсталирах "360 security" или "Privacy Lock". Проверих в интернет проблема и разбрах, че може битова е вирус, за това си инсталирах 3 антивирусни за да видя дали ще засечат нещо. Инсталирах антивирусната "Lookout", тя го засече като троян, след което инсталирах Kaspersky и Avast, но те не засякоха нищо. Интересното е, че като върнах фабричните настройки на телефона в "Управление на приложенията" пак излезе антивирусната "360 security".  П.С. носих го на едни мои познати и казаха, че това било системно приложение и проблема идвал от антивирусната, която имам на телефона си. Моля всеки, който знае и малко по темата, нека да напише нещо. Благодаря за отделеното време. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Рутваш и изтриваш системното приложение Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Цитат:If you installed it yourself, then you might have to go to Settings>Security>Device Administrators, uncheck 360 Security first, then go uninstall it.
Пробвай с това.

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#4

Страх ме е да го руутна сама, ще го нося в Теленор
I have unninstaled 360 security but it's still showing but not that often.
Цитирай
#5

Искам да подчертая, че вече съм сигурна, че е от 360 security, тъй като без да ми е включен Wi-fi 360 security някак си се озова в телефона отново.
Цитирай
#6

Според мен не е от 360 security това е вирус (троян) който чете всички данни от мобилното устройство за да се премахне според мен е нужен руут. Това е моето аз също ги имам и мисля по въпроса какво още може да се направи Smile Smile
Цитирай
#7

Първото, което можеш да направиш е да върнеш заводските настройки. Ако това не помогне, го занеси в Теленор и ги помоли за съдействие. Телефона ти е все още в гаранция.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#8

Какво е устройството? Аз лично бих посъветвал преинсталиране на firmware-а. Ако е Huawei, виж в темата за Huawei как да извърши тази процедура.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)